Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7 - обсъждане новия MIUI 12.0.2.0.QFGEUXM
#51

Всичко е точно нали? Дори след wipe data... зле е много тоя ъпдейт!

.jpg IMG_20201212_164431.jpg Размер: 64.6 KB  Сваляния: 240
Цитирай
Аксесоари
#52

Николай, при мен това го няма !?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#53

Не знам как да се справя с това. Съвети?
[Изображение: 724ca329686261487852743a7bf8f8ba.jpg]
Цитирай
#54

При моя Redmi 4x беше така, мисля. Дойде от китай с глобален ром на китайски апарат. Предполагам разбирате какво имам предвид. При мен проблема беше, че е отключен с някакъв акаунт за да се флашне с глобален ром.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#55

(2020-12-12, 20:19:23)росен2 написа:  Николай, при мен това го няма !?

Поне хванах кога се получава когато наслагва данните горе в дясно от други приложения например Вайбър.  Възможно е проблема да е от Вайбър не от ОС... Нека някой по разбиращ да каже! Други проблеми нямам, дори GPS работи супер.
Цитирай
#56

(2020-12-13, 14:55:56)Nikolay написа:  Поне хванах кога се получава когато наслагва данните горе в дясно от други приложения например Вайбър.  Възможно е проблема да е от Вайбър не от ОС... Нека някой по разбиращ да каже! Други проблеми нямам, дори GPS работи супер.

Колега, би ли споделил каква версия ти е телефона и как тестваш gps-a, защото при мен е отвратителен. Моя телефон е европейска версия 4/64gb версия 12.0.2.0 закупен от технополис. Винаги е ъпдейтван каквото си е дошло като ота актуализация, и винаги след всяка актуализация му е правено хард ресет. За навигация ползвам както вграденото гугъл карти, така също и igo primo, и когато тръгна на път и реша да ползвам навигациите ми идва да изхвърля телефона от колата. Доста трудно намира сателити, GPS сигнала често се губи, отчита не точно, с една дума за нищо не става, като това не е от новото MIUI а си е така още като купих телефона. С новото MIUI 12 батерията държи по малко, вече не може да видиш и колко екран се прави, и при повечко ровене в интернет телефона зацикля. Единственото нещо което xiaomi оправиха, това е проблема със сензора за близост който съществуваше в началото, от там нататък не се сещам да са коригирали други недостатъци.
Цитирай
#57

Ползвам само Waze но и на гугъл си работи. Телефона е  4/64 закупен от България, глобален ром заключен с ъпдейти само по ОТА. А за статистиката има си я...

   

   
Цитирай
#58

Има значение как ползваш gps-a, ако го включиш за момента да те позиционира да видиш къде си може да те заблуди че работи добре, но тръгнеш ли на път да навигираш тогава ще видиш как работи, особено пък ако ползваш и навигация само с gps без мобилни данни нещата стават още по зле. Статистиката за батерията работи но не показва вярно променя се. Например както съм на 50% и да речем показва 2ч екран, след известно време батерията става 40% а показанията на екрана 1ч и 30мин, което е против всякаква логика.
Цитирай
#59

(2020-12-13, 20:43:04)esil2 написа:   Статистиката за батерията работи но не показва вярно променя се. Например както съм на 50% и да речем показва 2ч екран, след известно време батерията става 40% а показанията на екрана 1ч и 30мин, което е против всякаква логика.
Това се получава , защото статистиката се отнася за последните 24 часа , а не за периода от последното зареждане. Аз съм с друг модел , андроид 9 мюу 11 и при мен е същото.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#60

(2020-12-13, 21:09:07)Emobul написа:  Това се получава , защото статистиката се отнася за последните 24 часа , а не за периода от последното зареждане. Аз съм с друг модел , андроид 9 мюу 11 и при мен е същото.

Преди не беше така, положението се промени след един ъпдейт на security приложението и сега няма как да видиш колко екран си направил от последното зареждане. Всъщност може ако инсталираш външно приложение, но не разбирам защо прецакаха тази функция във вграденото, след като си работеше добре.
Цитирай
#61

Това размазаното и при мен го видях веднъж, но телефона се беше шашнал нещо и след рестарт се оправи. Иначе всичко си работи, Gps също. За него е хубаво да го пуснете до като сте на място, ако го направите в движение намира сателитите по-бавно. Като ги намери и тръгне няма губене на сигнал. Ползвам Google maps и Waze, което май ползва алгоритъма на maps. Имам офлайн навигация на Google maps и Here, но кой ползва вече такава като има мегабайти на телефона, може да вижда задръствания, полиция и препятствия? Maps и Waze търсят фирми и не е нужно да знаеш точния адрес дори. Моят е Pro 6/128GB с Global rom, купуван е от Китай от Goldway преди повече от година. Дори наскоро гледах какво мога да си купя за 200 - 250 долара, не виждам смисъл да го сменявам, няма нищо интересно за тези пари.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dragozow за това мнение:
  • alexbg67, darksiders
Цитирай
#62

Това е точно така и важи за всеки телефон. При мен няма проблем с гпс-а.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#63

И галерията нещо я прецакаха, защо не всеки албум може да се скрие
Цитирай
#64

При мен забелязвам два проблема след ъпдейтите. Прави го без някаква логика и на неопределен период. Автоматичната яркост и ротацията спират да работят. Като рестартирам се оправя всичко. Прави го на няколко дни веднъж без някаква логика.
Цитирай
#65

Някой да има проблем с обхвата, че напоследк получавам съобщения за пропуснати повиквания, към оранжевите съм ако има значение.
Цитирай
#66

С нот 7про съм,на сините няма ядове
Цитирай
#67

(2020-12-27, 09:52:44)Kiridedra написа:  С нот 7про съм,на сините няма ядове

Това няма ядове означава ли, че навсякъде нямаш проблеми, имам впредвид извън населеното място, при пътуване и така нататък. Иначе и аз като застана на площада в града нямам ядове.
Цитирай
#68

(2020-12-26, 21:27:07)esil2 написа:  Някой да има проблем с обхвата, че напоследк получавам съобщения за пропуснати повиквания, към оранжевите съм ако има значение.

Аз също съм с "оранжевите" , пътувам често и нямам проблеми с връзката, освен на местата за които знам, че няма сигнал.
Цитирай
#69

(2020-12-26, 21:27:07)esil2 написа:  Някой да има проблем с обхвата, че напоследк получавам съобщения за пропуснати повиквания, към оранжевите съм ако има значение.
Не мисля че е от обхвата, и на мен ми се е случвало няколко пъти. Също немога да си го обесня. Случва се на места където обхвата е перфектен.
С Редми Ноте 7 Про съм на оранжевите.

Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай
#70

Според мен обхвата на телефона не е от най добрите, защото на същите места с други телефони обхвата е по стабилен. Сим картата я изключвам като вариант защото съм я сменил.
Цитирай
#71

Нямам проблеми с обхвата нито с GPS-а пробвано. А по конкретно за обхвата не съм имал проблем и не правя разлика с предишните телефони ,които съм имал - а съм бил 3 години и половина с P8, който е с две антени и е флагман на марката. Жалко, че нямаш гаранция поне така разбрах, имаш проблем с телефона, един от рисковете да купуваш от Китай.
Цитирай
#72

Моя телефон го купих от технополис и още е в гаранция но след като работи няма какво да му правят в сервиза. Относно обхвата и gps-a всеки според ползването си преценява дали са добре или не. Както по нагоре споменах на площада в града и аз нямам проблеми с обхвата и gps-a
Цитирай
#73

Освен да ти го върнат в сервиза на по долна версия, мисля че е възможно.
Цитирай
#74

Само на места където знам,че се губи обхвата само там нямам,иначе навсякъде другаде си е ок
Цитирай
#75

Той си е така от както съм го купил и това не е дефект просто такъв си е телефона като хардуер и софтуер. Тръгни да пътуваш с кола извън населените места, ползвай го за навигация (за предпочитане без интернет), наблюдавай обхвата, ползвай го и за разговори през това време, и после кажи как е положението.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)