Анкета: Кое е по-важно за Вас при избор на телефон - напомпан хардуер или оптимизиран софтуер? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Напомпан хардуер
34.29%
12
34.29%
Оптимизиран софтуер
60.00%
21
60.00%
Вече всички телефони са с оптимизиран софтуер, другото е само бонус
5.71%
2
5.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое предпочитате при избор на телефон - напомпан хардуер или оптимизиран софтуер?
#1

[Изображение: galaxy-s20-fe-1280x720-1.jpg]

Кое предпочитате при избор на телефон - напомпан хардуер или оптимизиран софтуер?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

С нито един телефон проблеми със софтуера не съм имал. Винаги съм ползвал Nova launcher и менюто ми е еднакво на всички телефони. Купувам напомпани флагмани.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай
#3

(2020-11-02, 12:17:47)eksoldier написа:  С нито един телефон проблеми със софтуера не съм имал. Винаги съм ползвал Nova launcher и менюто ми е еднакво на всички телефони. Купувам напомпани флагмани.

И аз така.
Цитирай
#4

Не съм имал проблеми с хардуера досега, но със софтуера - редовно, с изключение на предпоследния ми телефон (Honor 9) и текущия (Nova 5t). Това значи 1 чанта телефони в боклука, та няма как да не търся оптимизиран софтуер.
Ако пък няма добър ("напомпан" едва ли е удачен термин) хардуер, каква полза от оптимизирания софтуер? Нещата са комплексни, няма как едното без другото, ако ще вършиш сериозна работа. Ако е само за разговори - има безплатни телефони към операторите и/или яки (за целта) модели под 100 лв по всички магазини - безотказни, някои и с екстри (фенерче).
Цитирай
#5

Да не е най напомпания,но да е оптимизиран софтуера и всичко да си работи без засечки и проблеми.Предишния ми телефон беше флагман с най-добрия процесор Снапдраган за момента,но камерата при запис на видео след приключване на записа забиваше и екрана на телефона изгасва,трябва да чакаш дълго я се оправи я не,или рестарт.А за батерията да не говоря,беше зле,в смисъл топеше се без да се използва телефона.
Цитирай
#6

Оптимизиран софтуер естествено! Дори и да имаш супер хардуер, ако няма какво да го управлява... става, като една масова марка в България.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Имам 1+7т про и се надявах,че е супа,дупа топ оф тхе топс.Телефон като телефон,без оплаквания ,но нищо особено.Взех за майка ми Поко х3 и разликата е само по-гладкото скролване в менютата.Игри не играя.Миуи дава много повече възможности за нагласяне според вкуса на потребителя.Така,че аз съм за eye candy.
Цитирай
#8

Е, добре, що за въпрос е това?! Естествено, че всеки ще предпочете и 2те.
А твойте писания са все за преклонение пред големия задокеански брат и величаене на ябълковите продукти, при все, че форума е за андроид.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#9

То никога и двете не могат да вървят ръка за ръка.
Виж например iPhone и Pixel и Samsung и Huawei.
Едните са оптимизирани по-добре и работят с 4, 6GB Ram като Samsung и Huawei с 8 или 12GB то това е целта на темата, хората, кое ги интересува повече, повечето GB Ram в действителност не са ли само маркетингов трик или са повече, защото софтуера не е на толкова добро ниво като на Pixel.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Това за ГБ също е чист маркетингов трик.
Абсолютно съм убеден, че ако сложат в ръцете ви 2 идентични устройства, с единствена разлика 6ГБ и 12ГБ,никой няма да може да каже с увереност кое с колко е.
Другото е, че изначало идеята на андроид е многозадачност, а това изисква памет. Ти си спеца по ябълките, я кажи до кога не можеше да се слуша музика, сваляш торенети и да си браузваш едновременно при тях?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#11

А6 4Г натъпкано с всички екстри и да харчи 10/100 градско зимата в задръстванията. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

Никога самсунг.Имах с10 + ебати дървото.Това с ексинос.Да ми пада батерията с 1% ,1,5% на час без ползване.Не и не на този шит.Шит UI 2,5,,който не ползвал друго , да си го търпи.
Цитирай
#13

Нямам такива ядове с батерията му. Може би, за да не се хаби трябва да се ползва Нокиа 1100. Гарантирани 10 дена! Смартфонът върши едно две неща повече и батерията пада малко по-бързо...
Цитирай
#14

Оптимизиран софтуер. Затова или Pixel или Iphone. Всичко останало е компромис.
Цитирай
#15

Не само пиксел има чист андроид!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

(2020-11-02, 19:29:11)pepy1 написа:  Не само пиксел има чист андроид!
Да. Само че другите са оне моне и т.н. Пак малко или много са го оцапали.
Цитирай
#17

Сега съм Note 20 Ultra и нямам никакви хардуерни или софтуерни проблеми, да чукам на дърво. Гласувам за хардуера, защото така или иначе софтуерно се оптимизират нещата с няколко ъпдейта...

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
[-] 1 потребител изказва благодарност на Goldberg за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#18

Не е само до чистия Android, тя и Motorola и Nokia са с такъв, пък пак лагват след време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Е какво опитимизиран софтуер, месинджъра бъгва постоянно някак си, Youtube не иска да става на цял екран и всякви подобни, meanwhile miui - я си работи без бъгове по него.

Обичам като съм на Дарк мод на месинджъра и го пусна и статус лентата е бяла....

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#20

(2020-11-02, 22:49:29)Goldberg написа:  Сега съм Note 20 Ultra и нямам никакви хардуерни или софтуерни проблеми, да чукам на дърво. Гласувам за хардуера, защото така или иначе софтуерно се оптимизират нещата с няколко ъпдейта...
То това е най-добрия вариант,и хардуера да е топ,и софтуера да е оптимизиран.Но тези геймърските Lenovo Legion RedMagic 5S ,не  са тъка оптимизирани https://www.youtube.com/watch?v=K4bYA1OmR8U
Цитирай
#21

Предпочитам оптимизиран софтуер, защото повечето GB Ram говорят или за не добре оптимизиран софтуер или за маркетинг или оскъпяват излишно телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#22

(2020-11-03, 17:55:18)hazART написа:  Предпочитам оптимизиран софтуер, защото повечето GB Ram говорят или за не добре оптимизиран софтуер или за маркетинг или оскъпяват излишно телефона.

Много вярно, но какво ще кажеш за Asus Rog 3 където е сравнително по евтин от Note 20 Ultra
Asus Rog 3 Strix - 8GB - 256GB - SD865 - 1500 Лв
Asus Rog 3 - 12/16GB - 256/512 - SD865+ - 1950 Лв

Там според теб също ли е заради неоптимизация или просто за show off
Според мен е за show off

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

Те са геймарски, всички са така, даже имат и въздушно охлаждане мисля, но там се предолага, че ще се играят яки игри, а и не са много тези телефони, по-скоро са, да си покаже марката възможностите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)