Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон до 500лв
#1

Здравейте колеги! Имам нужда от помощ за избор на телефон за жена ми. Бюджета е до 500-550 лв., като най-важното е да има добра камера колкото може за този клас. Интересувам се от нови телефони (не употребявани). Засега сме се насочили към Huawei P Smart 2021 и Motorola One Fusion+, но бих искал да чуя вашите предложения, само без xiaomi ,защото вече имам лош опит с тях. Благодаря предварително!

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei P Smart 2021 няма услугите на Google Mobile Service.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

Nova 5t беше на 477лв в Емаг тия дни
за тази цена няма по-добър телефон за жена
Не че и за мъж не е добре, но тъй като е по-компактен,
а и доста красив и жените го харесват много
Препоръчват ти да го вземеш от Емаг, а не от търговците които продават там
Скоро беше с 10% отстъпка и безплатна доставка, след това го пуснаха с 13% отстъпка
ако изчакаш сигурно пак ще има акция. За жена препоръчвам цвят Midsummer Purple.
Жена ти ще остане много доволна :-)
Много мощен, много добри камери и същевременно не е много по-скъп от P Smart
Влиза ти в бюджета от 500лв
Цитирай
#4

Huawei Nova 5t е добра и Motorola One Fusion+ също.
Цитирай
#5

Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Motorola G9 Plus, този Huawei Nova 5T е с Android 9 и малка батерия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Само имайте предвид, че One Fusion + е доста масивен като размери. Nova 5T мисля е най-оптималния избор в случая. Както споменаха колегите преди мен P Smart няма, гугълски услуги, отделно чисто хардуерно е доста ретро.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#7

Ако бях пред тази дилема, бих избрал Моторолата. Това което би трябвало да съобразите е големината на дисплея.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#8

Батерията на Nova е 3750 mAh а на моя П30 3650 mAh но държи доволно много,преспокойно 2 дена при натоварено ползване,а може и повече.
Цитирай
#9

Realme 7 pro за около 600 лв.

Изпратено от моят RMX2170 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Ееее, защо решихте, че като е жена, по-компактните модели са по-подходящи? Може пък да го иска голям. На мен вече 6 инча доста ми малее... Smile

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#11

(2020-11-03, 13:45:37)hazART написа:  Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Motorola G9 Plus, този Huawei Nova 5T е с Android 9 и малка батерия.

Nova 5t е с андроид 10, emui 10.1 и батерията е 3750mAh ако не бъркам
изключително добре се представя телефона
Redmi Note 9 Pro, както и Moto G9 Plus не ги препоръчвам за жена
ще и се сторят като тухла четворка
Минах по този път с жена ми и вместо 1, купийме 2 телефона,
защото G9 Plus остана за мен
а тя остана супер доволна от Nova 5t
Текефонът е трепач, препоръчвам го с две ръце
Цитирай
#12

Да, но тръгва от Android 9.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Жените, с малки изключения, не се интересуват от такива неща.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

Абсолютно!
Аз повтарям да не прави моята грешка да купува 170мм телефон за жена,
че ще остане за него, но ако си е решил, никой няма да може да го разубеди
Цитирай
#15

(2020-11-03, 15:52:05)hazART написа:  Да, но тръгва от Android 9.

Тръгва, но това едва ли е минус, защото хем ползва гугълските услуги, хем от мига на първото пускане се актуализира до 10 и ъпдейтва редовно по последния.
Цитирай
#16

Да, не е такъв минус, просто го казах това за батерията и Android да има предвид, че телефоните, които предложиш са с батерия 5000, 5020mAh и с Android 10.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Ама Моторолата има изскачаща камера, което е супер куул!

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#18

Изскачащите камери наистина са готини, но според мен е възможно да има ядове с него
Има ли някой от форума който ползва достатъчно дълго телефон с изскачаща селфи камера?
Цитирай
#19

Доколкото си спомням на Ми9Т Про му даваха към 100 000 цикъла за камерата, което със сигурност ще надживее телефона. Отделно сензорът за ускоряване отчита, ако тръгне да литва въпросния и я прибира. Та 10 селфита в отпуската едва ли ще я уморят. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#20

Мислех си за финни прашинки, които могат да се наблъскат в механизма или летящи от вятъра песъчинки на плажа
Иначе бях много скептичен, но след като я видях на живо в P Smart Pro, мога да кажа че е добре направена
Цитирай
#21

Препоръчвам Poco X3. 120hz екран, стерео, страхотна камера, голяма батерия.... все благини Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#22

(2020-11-04, 10:18:46)airbus написа:  Препоръчвам Poco X3. 120hz екран, стерео, страхотна камера, голяма батерия.... все благини Smile
Човека е написал в началото, че не иска продукти на Xiaomi

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#23

(2020-11-04, 11:45:50)GodPetar написа:  Човека е написал в началото, че не иска продукти на Xiaomi

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Tой губи Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • milss
Цитирай
#24

Колеги, благодаря много за мненията! Сега се чудим горе долу между Nova 5t и Moto One Zoom.
Fusion+ отпада заради липсата на компас за навигацията.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#25

Motorola One zoom ми се струва по добре, дисплея е Super AMOLED,батерията е по голяма,камерите имат OIS,само процесора е по слаб,но не е зле.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)