Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на флагман
#1

Здравейте!
Търся си телефон, който да бъде ползван в следващите 3-4 години. Все още карам със старото G5.
Затова се оглеждам във флагманите на повечето марки. Ще се ползва за разговори, сърфиране в интернет. Ето и на какво държа:
-добра батерия
-сравнително удобен като размер
-да няма проблем със забиване и лаг следващите години
Игри не играя, не съм фотограф и камерите не са ми висок приоритет, не се занимавам с къстъм ромове и модване. Ето и какво съм харесал, със съотвените позитиви и негативи.
Huawei p40 pro - с него съм имал досег на живо.
Позивити: удобен размер с една ръка, хареса ми дисплея, батерията се представя отлично - с такова впечатление оставам от изгледаните ревюта за него, намира се нов около 1к лв. в олх с гаранция, от GMS използвам мейл, ютуб и драйва - да се счита, че мога да мина и без тях.
Негативи: Изключително грозен прорез за предната камера
Iphone 11 pro:
Позитиви: Издръжлива батерия, стабилна система във времето, компактен на размер, цена около 1300лв нов, с година гаранция към Ейпъл и р-сим(това не знам дали добре), държи цена.
Негативи:Грозен ноч, липса на 5г, дисплей 60хз - не бих казал, че е някъв голям недостатък
1+ 8т:
Позитиви: Издръжлива батерия, дисплея не е огънат, цена 1к нов, чист андроид.
Негативи: Изглежда ми големичък на размери, чета, че загрява, но това май е само при игри, няма ip68 защита, няма да го топя във вода, но си ровичкам телефона докато вали и съм навън с кучето.

Това са ми фаворите за сега, други които разглеждах и може би също са вариант:
s20 на Samsung - играл съм с него за малко, доста е удобен, дисплея е супер, но заради процесора губя батерията. FE версията със 865, пък ми идва малко голям като размер, поне така ми се струва  по данни от нет-а, но пък има пластмасов гръб.
Mate30 pro - по характеристика е същия като п40 про, предната камера изглежда по-добре спрямо него, но с тоя извит дисплей ме губи за сега.
Poco f2 pro - харесва ми дизайна, няма камери по дисплея, гърба няма издаден прозорец за камерите, но размера ми идва голям, за сметка на това пък е най-евтин - 660лв нов.

Това е общо взето, надявам се да ми помогнете в избора ми. Може да предложите и други телефони, бюджета е около 1200лв, като не проблем да го надвиша. Предпочитам нов, но и да е 1-2-3 месеца, стига да е без забележки, не е проблем.
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих препоръчал OnePlus 8T, 1200 лв е нов, в Те**ополис. Флагмански процесор, 8 гб рам, добър дисплей и батерия, редовни ъпдейти и гарантирани 3 големи андроид ъпдейти.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#3

Бих погледнал и Google Pixel 5.

 
Цитирай
#4

Sony 5II е отличен според мен.
Цитирай
#5

Huawei P40 Pro е добре, паднала му е цената, защото няма Google, и е добър вариант, ако не ти трябва Google.
iPhone 11 Pro, с това 5G надали ще е такъв проблем, то тук докато дойде, но защо не видиш iPhone 12, той има 5G. И него можеш да го намериш в OLX, не е нуждо с r sim, по-добре си го вземи от OLX с гаранция от оператор, вместо да се набутваш с r sim и с не читава гаранция, вместо две години.
OnePlus 8 няма водоустойчивост, но OnePlus 8 Pro има. Той е голям колкото Huawei P40 Pro и няма как да не загрява при много използване, другите също го правят.
Като цяло си ги избрал все тези с компромисите, така наречените от мен средни флагмани.
От тези бих взел Huawei P40 Pro, но ако имаше Google, както и iPhone 11 Pro, той също е добър, освен, че е малък и батерията няма да е като на Max, но е разбираемо защо, но за разлика от OnePlus 8, който е окастрен за сметка на по-големия, iPhone е цвете.
Samsung Galaxy S20 е същата работа и той е окастрен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Според мене на описаните изисквания от теб най-много отговаря Google Pixel 5.

Компактен размер, много издържлива батерия и гарантирани три големи ъпдейта на ОС-а. Като добавиш, че няма ноч, много добра камера, метален корпус, безжично зареждане, IP68 водо и прахоустойчивост, чист Андроид, 90 hz дисплей и цената е доста конкурентна за това което предлага.

Заслужава си да му обърнеш внимание!
Цитирай
#7

(2020-11-07, 17:00:24)DoryanY написа:  Sony 5II е отличен според мен.

И аз съм за  Sony ll. Единствения му недостатък е, че в момента е около 1600лв. Миналата седмица беше около 1370лв. в еМаг.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#8

One plus 8T бих взел аз. Телефона си има всичко и софтуерната поддръжка ще е на ниво ( като за Андроид ). А като цена, на 11.11 от Али гледам добри оферти ще има за него и ако не те притеснява чак толкова липсата на гаранция може да се вземе и за около 900 лв...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#9

За дългогодишно ползване всеки флагман ще изкара, но щом най-вече ти трябва удобен размер и батерия, Айфон 11 Про. 5G не се знае кога ще стане масово, особено пък кога реално ще имаме услуги, които го изискват. а 60 херца са съвсем достатъчни, останалото е търговски трик (малко приложения могат да използват 90, 120 144). Иначе всеки един от останалите има своите предимства и недостатъци, а ако предпочиташ да е Андроид, то не набивай пари в тия ненужни устройства, ами грабни едно Поко Еф 2 Про на компромис за размера, радвай му се 2 години, след това лесно ще му вземеш поне 200 лв. и ще си купиш по-нов. А и след 2 г. най-вероятно ще има по-сериозни новости по телефоните, така че ще ти е кеф да го смениш.
Цитирай
#10

Колега, ти както си написал, че не те вълнуват особено камерите и игрите, за какво ти е тогава т.нар. "флагман", зимай някой Ф2 Про на Сяоми примерно и си на 6, за половината от парите на флагман... Angel

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#11

(2020-11-08, 17:41:11)scenic написа:  Колега, ти както си написал, че не те вълнуват особено камерите и игрите, за какво ти е тогава т.нар. "флагман", зимай някой Ф2 Про на Сяоми примерно и си на 6, за половината от парите на флагман... Angel

Имам под ръка p40 lite, който на размер е идентичен на поко ф2, и определено не ми удобен, явно ширина над 72-73мм ми идва голям. Гледам почнаха да искачат нови iphone 12, в олх, на цена 1600-700 лв с гаранция, но все още ми "свиди" да ги дам за телефон. За сега май клоня към п40-та, не бързам. Ще изчакам може би черния петък да мине и може да се метна на някоя 12ка, ако останат пари от другата джаджа която съм си харесъл.
Цитирай
#12

Още един глас за Пиксел 5. Ползвам го вече десетина дни, лек, бърз и много добре премислен телефон. Мисля и че поне две-три години ще има гарантирани ъпдейти на софтуера.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
Цитирай
#13

Лошото е, че Пикселите изобщо трудно се намират у нас....почти никой онлайн-магазин вече не ги предлага.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#14

И процесора не е фючърпрууф щом си решил 3-4г. да го ползваш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#15

Имам едно питане, което е по скоро за форума на айфон, но предполагам и тука ще получа адекватен отговор. Та казуса е следният, на работа ми се налага да снимам, и тази информация трябва да бъде свалане на служебния ми компютър. Проблема е, че това става по два начина: блутут и чрез облак. Аз ползвам в момента блутут, понеже поняга снимките и клиповете са повечко, а не ми се търси уай фай, за да ги кача в драйва. С кабел е забранено, дори пак да стане активна услугата чета, че трябва itunes да се инсталира, което е проблем. Нямам колеги с ябълка да се допитам. Та ще имам ли проблем със синия зъб ако си взема 11 про/12 ?
Цитирай
#16

Блутуут само между устройства на Епъл.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#17

Да, това са не Епъл тъпизмите - техният блутуут е все едно го нямаш и изобщо излезеш ли извън "екосистемата" им е пълна пародия. Така че ще минаваш през облак явно.
Цитирай
#18

Отказах се от ябълките. Освен, че свалянето ще е проблем, снимките били в някъв техен си формат и трябва да се конвертират в jpg. Явно ще трябва да свикна с грозния прорез на предната камера на п40-та.
Цитирай
#19

На Епъл-а викаш е по хубав прореза, а? Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#20

(2020-11-10, 12:42:37)Goche написа:  Отказах се от ябълките. Освен, че свалянето ще е проблем, снимките били в някъв техен си формат и трябва да се конвертират в jpg. Явно ще трябва да свикна с грозния прорез на предната камера на п40-та.

Е, това за форматите не е баш така. В настройките на камерата има избор между Jpeg и нещо от рова на "Hvec", просто слагаш отметка на което искаш и няма проблем. Но с блутута вече....... Bu

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#21

(2020-11-10, 13:08:16)nowhere написа:  На Епъл-а викаш е по хубав прореза, а? Big Grin
Още в началото казах, че не ми харесва, но поне в средата стои по съразмерно. Как да е, утре чакам п40-та. Благодаря за съветите Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Goche за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#22

Успех, със здраве да си го ползваш. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#23

И аз съм пред подобен избор. Не си сменям, често телефоните и се стремя към високият клас.
1. Huawei P40 Pro
2. Iphone 12
3. Samsung S20 plus
4. Xiaomi Poco F2 Pro
Като размер искам нещо между 6.4 - 6.6 макс 6.7, но държа на добра камера и батерия. Като размер Note 20 Ultra ми идва вече голям, а и не ми допада ръбестият му дизайн.
И четирите телефони ги разцъках из Техно веригите (Poco-то го има само в Техмарт). Всички изглеждат страхотно, но си имат недостатъци.

P40-ката най ми допадна като усещане и разцъкване, тези извивки на екрана спомагат много за жестовете и работата с телефона. Дисплея именно заради извивките изглежда най-безрамково от всички, но тези камери отпред развалят цялостната визия. Притеснява ме липсата GMS и последващата поддръжка (дали ще получи Андроид 11,12 или ще се продължи към Harmony OS). Камерата е топ, батерията гледам също се справя добре.

Iphone 12 - страхотен дизайн, пъргава работа, хубава камера, рамките тази година ги намалиха малко, но грозният ноч си остана, с батерията гледам ще бера ядове, а и като размер ми е малък (12 Pro Max ще е голям  и широк, ама май-повече отколкото ми се иска). Като дългогодишен андроид потребител ми е малко странен прехода. Наскоро си взех IPad и съм смесени чувства, мога много да хваля iPad OS и да я хуля същевременно.

Самсунг S20+ страхотен дисплей, малък прорез, добра камера, но заради тъпия Ексинос, батерията страда много. Пуснеш камерата да наравиш няколко снимки и/или клипчета и започва да загрява от там батерията се стопява, а ако пуснеш и някоя игра и си чао. Ползвам S7 Edge и S20+ e логичен закъснял ъпгрейд, но ми се иска нещо ново да опитам извън корейската марка.

Xiaomi F2 Pro изпълнява почти всички мои критерии - чист безрамков дисплей без никакви прорези и ночове, изкачащата камера е забавна, великолепна батерия, snapdragon процесор, че и добро охлаждане има, но камерата е посредствена(с Gcam  уж се оправяли нещата, но хардуерно е спъната спрямо останалите). Цената е страхотна, но губи престижност спрямо останалите за мен. При условие, че мога да си позволя останалите 3 винаги ще ме гложди мисълта, че можеше да взема някой от по-скъпите, защото сега имам тази възможност.

На този етап се опитвам да сведа избора си до 2 модела: P40 Pro или Iphone 12, но колкото повече го мисля, толкова повече ми се иска да не изключвам F2 pro и S20 plus. Bu
Цитирай
#24

Направи анкета за 4-те модела и който събере най-много точки..... Smile
Цитирай
#25

Ako не държиш на зуум-а - поко ф2 ще ти е най-безпроблемен с един xiaomi.eu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)