Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Photos - Ограничение от 15 GB от юни 2021
#1

От 2021 Google Photos премахва неограниченото пространство за upload. Новото пространство ще е в размер на 15 гб.

За съжаление отново ще ми се наложи да търся алтернатива. Някой може ли да предложи добра такава?

Единствено устройствата Пиксел ще бъдат изключение и "санкциите" няма да важат за тях.

[Изображение: fc0aa56b7210bf727493509afbe72f65.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Ми аз отдавна се махнах от тях. Преди всичко щото нв исках гугъл да ми имат всички снимки на разположение и да си оперират с тях. Имах стар акаунт на Мега с 50ГБ, ама май и него са го резнали на по-малко.
Цитирай
#3

Само Photos и Gmail ме спират да си взема новите модели на Хуавей, но като гледам скоро от самите Гугъл ще ме улеснят. Не съм се интересувал от cloud storage от много времеи затова питам за добра алтернатива.
Цитирай
#4

Най-добре локално за мен да се пазят снимките. Лошото е, че мисля няма добър начин за сваляне на датата от там. Най-много по 500 снимки мисля беше опцията. Аз имам над 60ГБ в облака им. Трябва да намеря начин да ги източа.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Всъщност точно това направих. Минах снимките през една програма да намали малко размера с минимална загуба на качеството и снинките от 2013 до сега са си с мен винаги. Без шпионски облаци.
Мега ползвам само за настоящата година, синхронизира и качва на лаптопа. Разбира се оригиналните снимки се пазят на два външни харда.
36 000 снимки ми идват близо 32ГБ. За тва взех и една външна памет 512ГБ. За облаци вече нямам зор.    
Цитирай
#6

Някъде споменават, че снимки, качени до юни 2021 ще си останат, а ограничението ще важи за качените след въпросната дата.
[-] 2 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Monroe, sapiora
Цитирай
#7

Никога не съм разчитал на тях, защото не ми харесва като интерфейс услугата, но това най-малкото - най-вече защото не желая неограничени снимки, ама "компресирани със запазено качество" - чак такава компресия от 8 МБ на 800 КБ (примерно) няма. Качвам си на OneDrive, свалям си ги и на външен диск.
Цитирай
#8

@Be6i4 то не важи за сегашните, важи след като пуснат ограничението. http://nixanbal.com/google-photos-nyama-...uni-2021-g
Представям си, ако всички трябваше като теб да ги пренасят, както щеше да ги правят хората.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

(2020-11-12, 11:20:25)Be6i4 написа:  Най-добре локално за мен да се пазят снимките. Лошото е, че мисля няма добър начин за сваляне на датата от там. Най-много по 500 снимки мисля беше опцията. Аз имам над 60ГБ в облака им. Трябва да намеря начин да ги източа.

Можеш да сваляш много повече - последният албум, който си свалих беше 22GB от тях. Селектираш всичко, зипва го и сваляш 1 огромен файл... Старите файлове си остават както са писали и колегите, в мейла който Гугъл пратиха си го пише.
Алтернатива е всеки популярен клауд сторидж с поне няколко години background - всичко зависи от цената за пространството. 

Цитат:Hi Stanyslav,
We launched Google Photos more than five years ago and since then, it's become more than just an app to manage your photos. It's become a place you go when you feel nostalgic and want to reminisce. Today, Google Photos is the home for more than 4 trillion photos and videos, including yours, and a remarkable 28 billion new photos and videos are uploaded every week. In order to welcome even more of your memories and build Google Photos for the future, we are announcing a change to our storage policy.
Starting June 1, 2021, all new photos and videos backed up in High quality will count toward the free 15 GB of storage that comes with your Google Account or any additional storage you may have purchased, the same way other Google services like Google Drive and Gmail already do.
All photos and videos you back up in High quality before June 1, 2021 are exempt from this change and will not count toward your Google Account storage. This includes all of your existing content uploaded in High quality.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

И пак, мисля да си ги махна. Взех един 10ТБ диск, ще сваля всичко и няма да им плащам по 4лв на месец. 
Ще си използвам тези 15гб и като се напълнят, пак свалям всичко на хард диск.

Просто трябва да взема бекъп на домашния диск.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#11

Чиста работа. За тези дето искат достап постоянно до стари снимки показах как става.
Цитирай
#12

Pixel-a е най-лесното решение. Smile

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#13

А, мерси. По-грозен телефон не съм виждал скоро. Без да се обиждате, лично мнение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#14

^ съхранението на личен твърд диск носи немалко негативи и рискове, но както са казали по-умните: "Каквото сам си направиш, никой друг не може да ти го направи!" Smile
Как решавате въпроса с бекъпа на този диск вкъщи? Отдалечен достъп до информацията, синхронизация, организиране на файлове, търсене и т.н. Това не са прости решения и дори да си ги направиш сам, също ще струват нещо... вероятно и повече от 40 лв./година за 100 GB.

На мен също не ми харесва решението на Гугъл, но мисля че е справедливо да махнат този "бонус" за нас потребителите. Всяка взаимоизгодна сделка си има и край.

Storstark
Цитирай
#15

(2020-11-12, 17:23:59)c4e написа:  ^ съхранението на личен твърд диск носи немалко негативи и рискове...

Да, но има решение и за локално резервно копие. Просто е свързано с пари.


c4e написа:Как решавате въпроса с бекъпа на този диск вкъщи? Отдалечен достъп до информацията, синхронизация, организиране на файлове, търсене и т.н.

Така де - както казах, има решение сам да си правиш резервно копие, но е свързано с пари. Отделно, има решение и как да се превърне в твой облак. Въпрос на нужди е, защото за грамотно такова изпълнение, ще дадеш няколко стотин лева минимум, а 1TB OneDrive (примерно) ти е около 100 лв. годишно.
Цитирай
#16

Пикселите имаха благинка голяма, но вече....

Google Photos will stop offering free uploalds on June 1, 2021

Зарибиха всички и всичко с техните безплатни услуги, и малко по малко ги спират от "безплатни"

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

Доколккто знам, точно пикселите ще бъдат изключение и ограниченията няма да важат за тях.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#18

Аз и сега ползвам 15 GB  защото ги запазвам в оригинално качество,периодично си правя копие на лаптопа и отделно на външен хард диск.
Цитирай
#19

Хич не ги ползвам тия облаци!
Складирам си у нас на 4 различни твърди диска инфото, което съм го копирал на всеки диск, и въобще не се притеснявам.
Цитирай
#20

Аз освен, че си ги съхранявам на външен хард диск, винаги си ги качвам и на телефона, вие не правите ли така? Смисъл вече телефоните са с базова памет от по 128/256ГБ, а не варявам повечето от нас да имат по повече от 20-30-40гб макс снимки. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#21

(2020-11-13, 10:52:56)nowhere написа:  Аз освен, че си ги съхранявам на външен хард диск, винаги си ги качвам и на телефона, вие не правите ли така? Смисъл вече телефоните са с базова памет от по 128/256ГБ, а не варявам повечето от нас да имат по повече от 20-30-40гб макс снимки. Smile

С годините се събраха към 80 с клипчетата. Като добавя и на жената... Но пък снимаме какво ли не, малко се обезсмисля. Започнах по-рядко да го правя.
Цитирай
#22

Сортиращите функции , както и това да ти изрови всички снимки , на които е разпознат обект по ключова дума , са незаминими неща в Google photos

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#23

(2020-11-12, 18:55:15)gurcayy написа:  Доколккто знам, точно пикселите ще бъдат изключение и ограниченията няма да важат за тях.

Но това ще важи само за текущите Pixel устройства, но не и за бъдещите такива
Google confirms: future Pixels won't get unlimited Photos storage

Always looking forward
Цитирай
#24

Синът ми с пиксел 2 ми сподели, че няма да важи за него. А той си го купи на преордер от щатите когато беше там. Затова си смени пиксела със Сони 5/2

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)