Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за андроид телевизор

Принципно при upscaling-a от FHD до UHD се добавя и гладкост на изображението и картината уж се подобрявала, но дефакто си е все същото за мен. Строго субективно е.
Единствения плюс е по голямата острота от по високата резолюция и пикселната гъстота при еднакви инчове, а и винаги можеш да си пуснеш нещо с 4к резолюция което е и идеята ... 4к определено е по добре от FHD телевизор ...
Цитирай
Аксесоари

Тоест 1080p видео на FullHD и 4К телевизор ще се виждат еднакво.Upscaling-a автоматично ли става.
Как стои въпроса със сигнал от телевизията(iptv , кабелни и т.н.) , които излъчват в SD , FullHD или 4К телевизор ?

Да уточня , не ми трябва смарт телевизор , поръчал съм си android tv box.

P10

Цитирай

Цъ няма да се виждат еднакво. Детайла при 4к ще е 2 пъти повече ... И up  и down scaling-а стават автоматично, стига телевидението да е читаво ...
Най общо казано ...
Цитат:Upscaling (also known as upconversion) sounds like you’re getting 4K video quality from 1080p video. That’s not what it is. And it’s far from perfect. It stands to reason that there would be problems with technology that forces a picture into duplicating its pixels to create a fair estimation of a higher resolution.
Whereas it’s implied to be all about precision, upscaling can’t add more detail than is already present.

В ляво е какво имаме, в дясно как го замацва за да не е ръбато ...
[Изображение: Image-Interpolation.jpg]

Най важното е upscaling can’t add more detail than is already present. т.е вари го, печи го, детайла си е един и същ ...
Горе долу еквивалентно се вижда и SD и FullHD и на FullHD и на 4К телевизор. С разликата, че при 4К имаш повече острота ... 

Но пък 4к все повече навлиза и определено ми харесва детайла който предлага ...
[Изображение: image.php?di=KXV5]
Цитирай

Задължително вземай 4К телевизор. Аз бях пред същата дилема преди няколко месеца и сега съжалявам, че спестих 400 лева и не взех 4К. Когато ходих да го купувам сравнявах 2 телевизора един до друг. И на двата бяха пуснали един и същи клип във Full HD. При 4К телевизора няма никакво пикселизиране по надписите, а при другия имаше, въпреки, че видеото беше адски качествено. Недей изобщо да се чудиш. Иначе bodonance го е обяснил много добре.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILI...ED/p/15745

Май тоя ще е

P10

Цитирай

Ще съжаляваш.

За 1000 лв няма качествен 50" FHD, а какво остава за 4К...
Цитирай

За съжаление и аз мисля, че има голяма възможност колегата над мен да е прав.
Edit: мнението ми се отнася до първата част на поста му.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Не съм разбирач, но моя е 4к, 43 инчов, смарт за 1000 лева и според мен е перфектен. Не виждам разлика между него и самсунг за 2500 лева над който имам преки наблюдения.

Choosing...
Цитирай

Аз преди 7 години си взех 40“ Сони за 2000 лв. След 2-3 години майка ми си взе Самсунг 40“ за 800 лв. Уж и двата FHD, но картината специално като детайл няма нищо общо. Самсунга все едно е с два пъти по-ниска резолюция.
Все пак и аз се чудя защо някои телевизори са 5-6К. Хайде ако тези от 1000 не стават, тези за 2-3К и те ли не стават?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

niko, отиваш в магазина, пускаш филми или каквото прецениш на всички ТВ, които си си харесал и си избираш това, което на теб ти харесва най-много. Парите са си твои и ти си решаваш. Имаш много и различни гледни точки от нас, но никога няма да чуеш или видиш всички хора да са на едно и също мнение. Всички ТВ имат своите силни и слаби страни, а е въпрос на късмет дали ще получиш дефектна бройка. Късмет ти пожелавам.
Цитирай

Колеги след дълго търсене и чудене реших да отделя малко повече за тв,харесах си този http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-49...ED/p/16278 реших че искам да е модел 2016 нещо до 2,500 ако има и други предложения ще ги разгледам....

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

(2016-05-31, 22:18:58)teriminator3 написа:  Колеги след дълго търсене и чудене реших да отделя малко повече за тв,харесах си този http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-49...ED/p/16278 реших че искам да е модел 2016 нещо до 2,500 ако има и други предложения ще ги разгледам....

http://www.technomarket.bg/televizor/son...p-09143460 Това е много добър телевизор,висок клас,хубава картина заради triluminos дисплея,андроид,голям екран! Какво повече ти трябва . Smile

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай

За тия пари Сонито е по- добре според мен.
Стига да не е проблем размера на екрана.
Струва ми се скъпо 2.5к за 49".

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

(2016-06-02, 15:44:50)prankmaster написа:  За тия пари Сонито е по- добре според мен.
Стига да не е проблем размера на екрана.
Струва ми се скъпо 2.5к за 49".

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Да сонито хич не е лошо,но ми идва голям,разстоянието за гледане е 2,80-3 метра,а пък да не говорим че и там където ще го слагам не може да се побере  Visslar колкото по голям толкова по добре ама не става,пустото му място не стига  Bu

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

(2016-06-02, 20:37:57)teriminator3 написа:  Да сонито хич не е лошо,но ми идва голям,разстоянието за гледане е 2,80-3 метра,а пък да не говорим че и там където ще го слагам не може да се побере  Visslar колкото по голям толкова по добре ама не става,пустото му място не стига  Bu
Тогава се насочи към 50w809 пак с андроид и много добър дисплей. Има 3д но е Full HD не е 4к. За 1600 лв е много добър избор. Останалите 1000 ги изхарчи за нещо др. Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай

(2016-06-03, 10:25:54)DobotoX написа:  Тогава се насочи към 50w809 пак с андроид и много добър дисплей. Има 3д но е Full HD не е 4к. За 1600 лв е много добър избор. Останалите 1000 ги изхарчи за нещо др. Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Задължително 4К и 3Д трябва да е, и за предпочитане 2016 година.

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

(2016-06-03, 11:36:21)teriminator3 написа:  Задължително 4К и 3Д трябва да е, и за предпочитане 2016 година.
http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSU...ED/p/15988 това е най доброто което мога да ти предложа тогава. Матрицата е на самсунг от високия им клас. Чисто нов модел, не е с андроид а с Tizen. Нямам преки наблюдения но съдейки ревютата е много добър.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай

(2016-06-03, 12:23:36)DobotoX написа:  http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSU...ED/p/15988 това е най доброто което мога да ти предложа тогава.  Матрицата е на самсунг от високия им клас. Чисто нов модел, не е с андроид а с Tizen. Нямам преки наблюдения но съдейки ревютата е много добър.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Колега самсунга който си сложил е супер ама няма 3Д,а това е задължително да има, иначе е перфектен Smile

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

Не знам само какво си се вкопчил със зъби и нокти в това 3D? Предлагат ти се чудесни модели, а ти, не та не...

p.s. само за уточнение Samsung още от миналата година, значително намалиха моделите си с 3D, а от тази ги СПИРАТ на цяло от производство.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Прав си 3D-то е излишно и само поскъпява телевизора заради него.Принуден съм да гледам филмите на 3D единствено на кино, защото просто нямам др. избор. Другия проблем идва също от там,че 4к телевизорите от ценови клас 2000 до 3000 хиляди са с малък екран. За това препоръчвам за около 1700 лв може да се вземе 55 инча FHD от най-висок клас . 4к е за телевизори над 65 инча и всичко е маркетингов трик да се пускат 40 инчови екрани с подобна резолюция.

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай

Ти ще кажеш, че няма разлика...
По- назад съм писал колко огромна и очевидна е разликата между 4к и FHD и то с ниско качествен сигнал.
Ако се дават повече от 1200лв според мен 4к е повече от задължително.
Ето предложение 55" за 1900лв с подарък меджик ремоте и малък телевизор. (Разбира се без 3д)

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-55...ED/p/16220

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Има разлика и то е очевидна,обаче няма съдържание за това качество. Нито филми,серияли 1 2 и то на netflix. Хубавите 4к-тв трябва задължително да има HDR да си струват парите.

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай

4K на поне 49-50". Но такива, които действително си заслужават са над 2300лв.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Това LG горе защо е толкова е евтино? Само защото няма 3D ли? Аз и без това не искам.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Не съм сигурен дали модела не е миналогодишен.
Не разбирам какво значи да си заслужава само ако е над определена сума ?
На този кое не си заслужава ?
Според мен цените са си ок.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)