Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

e-SIM карта
#1

Някой ползва ли вече е-СИМ картата, аз от 3 дни съм я активирал на Теленор, не виждам някаква разлика, освен че имам празен слот, единственото което не ми хареса е че тази е-СИМ може само на втората карта да се активира

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари
#2

А каква точно разлика си очаквал, би ли споделил?

 
Цитирай
#3

(2020-11-15, 19:24:08)NoMaD написа:  А каква точно разлика си очаквал, би ли споделил?

ами щом в теленор искат да им споделя (познати са ми продавачите) значи явно нещо се е очаквало, знам ли, бъгове, загуба на мрежа и т. н.

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#4

Ползвам такава, но към друг оператор, засега проблеми или някаква разлика не съм забелязал.

 
Цитирай
#5

ЗДРАВЕЙТЕ, аз имам проблем с eSIM на A1. Устройството P40 pro не я активира. Дори и с EMUI 11. На Самсунга ми няма проблеми. Съпортите на Хуавей и А1 си прехвърлят топката. Некакви идеи?
Цитирай
#6

(2020-12-26, 12:33:03)watmark написа:  ЗДРАВЕЙТЕ, аз имам проблем с eSIM на A1. Устройството P40 pro не я активира. Дори и с EMUI 11. На Самсунга ми няма проблеми. Съпортите на Хуавей и А1 си прехвърлят топката. Некакви идеи?

как се опитваш да я активирираш, защото на теленор трябваше да посетя магазин за да я активират

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#7

При Виваком чрез сканиране на баркода без посещение никъде се активира e-sim картата.

 
Цитирай
#8

(2020-12-26, 12:33:03)watmark написа:  ЗДРАВЕЙТЕ, аз имам проблем с eSIM на A1. Устройството P40 pro не я активира. Дори и с EMUI 11. На Самсунга ми няма проблеми. Съпортите на Хуавей и А1 си прехвърлят топката. Некакви идеи?

За жалост повечето оператори позволяват само веднъж да я активрате на устройство.
За да я ползвате на друго устройство трябва нова (нов баркод).
(Принципно няма проблеми да се активирра отново на същото устройство, ако е изтрита.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#9

Ясно. Активирах на Самсунга. Трия го от там но не мога да го кача на P4pro.
Ще трябва да ходя в А1 за нов код
Цитирай
#10

(2020-12-26, 21:34:51)Чо :) написа:  За жалост повечето оператори позволяват само веднъж да я активрате на устройство.
За да я ползвате на друго устройство трябва нова (нов баркод)...
След ресет, при което данните на e-sim се зануляват, тя може да бъде активирана на друго устройство без проблем чрез сканиране на баркода от картончето. Поне така е при Виваком.

 
Цитирай
#11

За съжаление това не работи.

За съжаление това не работи.
Цитирай
#12

(2020-12-26, 21:58:32)NoMaD написа:  След ресет, при което данните на e-sim се зануляват,  тя може да бъде активирана на друго устройство без проблем чрез сканиране на баркода от картончето. Поне така е при Виваком.

Дали е reset-нат или само изключен - оператора няма как да знае.

При активиране на eSIM (баркода е просто един низ от знаци, може да ги видите с barcode скенер: $1url_na_esim_opeatora$hashID ) - при активиране той обвързва в оператора с няколко IDта от телефонния еSIM модул.
Принципно, ако се деакивира eSIM (от менюто на телефона за добавяне/премахване на eSIM), с което казваш на оператора, че тази "е-карта" е пак свободна, би трябвало да може да се активира отново на друго място, но както написах - повечето оператори не го правят. Нямам представа дали А1, Теленор или Виваком позваляват повторно активиране на друго устройство, имам опит с няколко чужди карти и всички не са ми позволявали.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#13

Мога да споделя опит с VIVACOM.
Не са необходими никакви reset-и, за да се прехвърли eSIM-а от един телефон на друг. Нужно е само картата да се деактивира и изтрие от първия апарат и да се сканира QR кода с втория. Този QR код може да се изпрати по мейл, Skype, Viber, пощенски гълъб или по каквото си искате.
Не съм запознат как стоят нещата при А1, но не съм далеч от мисълта, че са подобни.
Прехвърлял съм многократно една eSIM карта между различни апарати (3 или 4 бр., по няколко пъти) без никакви ресети.
Колегата да си провери дали след деактивацията на картата е и я изтрил. Ако не е, то е съвсем логично (и задължително) да не е възможно да се качи на друг апарат.
Друго важно условие е по време на изтриването апарата да е свързан с интернет (WiFi, мобилен от друга SIM) за да стигне информацията по някакъв начин до оператора. Т.е. ако в апарата има само eSIM, без втора физическа карта с активна data или WiFi няма как оператора да разбере, че eSIM-а е изтрит и да разреши качването на друг апарат.
Предполагам, че това, последното е причината за проблемите на колегата.


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • plevel12
Цитирай
#14

(2020-12-26, 22:06:45)watmark написа:  За съжаление това не работи.
С кое не става: изключване на картата, ресет или с нещо друго?

 
Цитирай
#15

Опитах всичко - нулиране на мрежовите надтройки, ресет на апарата, ЕМУИ 11. Без SIM, със SIM. Носих го в сервиза на Хуавей. Не съм опитвал нов 2D код. И това ще видя. Всъщност апарата прочита кода, свързва се с А1, получава номерата, активира сима но не се върьва с мрежата.

Нещата приключиха така - взех eSIM от Теленор и твърд от А1. Просто А1 имт някакъв проблем. Не е ясно какъв. Разбира се платих 20 лв за да науча това.
Цитирай
#16

Колеги ,втората eSim  подържа ли 5G. Бях решил да вземам но се зачетох в спецификациите на телефона и звъннах до Huawei и от там казаха ,че НЕ поддържа. Питам защото все пак е друго да си тествал.
Цитирай
#17

(2021-01-01, 09:06:44)dinko написа:  Колеги ,втората eSim  подържа ли 5G. Бях решил да вземам но се зачетох в спецификациите на телефона и звъннах до Huawei и от там казаха ,че НЕ поддържа. Питам защото все пак е друго да си тествал.

Щастлива Нова Година на всички.

Втората SIM, e-SIM поддържа 5G, аз ползвам такава на Виваком.

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на stobi за това мнение:
  • dinko
Цитирай
#18

поддържа 5G и втората, на теленор съм

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • dinko
Цитирай
#19

Интересно защо тези от Huawei твърдят ,че втората карта на Huawei P40 pro НЕ е е 5G.Сега не смея да я поръчам.
Цитирай
#20

          аз вярвам на очите си Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#21

Динко, общо взето нямай вяра на консултантите Smile А на кой опертатор си ?
Цитирай
#22

Виваком..Днес поръчах от сайта им eSim. Преди това прехвърлих картата във второто гнездо и видях, че има 5G.И още чакам утре или вдругиден да получа СМС че съм допуснат до 5G Пише, че ще дадат и по 30000мб нет Благодаря на всички.
Цитирай
#23

Днес активирах eSim .Има опция за 5g.Обаче се оказа ,че за да имам достъп и да ползвам 5G ,телефона трябвало да е купен от Виваком.Така,че ще чакам след м.Март.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dinko за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#24

Здравейте, знаете ли, дали може да се мести е-сим картата от устройство на устройство (два телефона примерно)? По специално ме интересува картата на виваком, или ако някой е пробвал с друг оператор ... Благодаря.
Цитирай
#25

Може. Изтриваш е-сим картата от едното устройство и след това сканираш кода от картончето с другото си устройство.

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, jhoro, user32
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)