Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 10T/10T Pro проблеми
#1

Здравейте колеги, от както съм си купил телефона забелязвам, че нямам сензор за близост. Даже си мислех, че самият модел идва без такъв. Уви, оказа се че има, но просто не работи. Изтеглих си приложение "sensors" от google play да тествам дали има някой, освен в режим на разговор, но цифрата си стой забила на 5см. Не бих си дал телефона за ремонт за този сензор, реално не ми е важен, но все пак ако имате някакви идеи да го съживя, ще се радвам да ги чуя. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1649628
Прочети темата от началото.

И това:
https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt...p=99565147
https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt...=101278353
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай
#3

Чете ли темата във руския форум? Там се обяснява какво що? Ако не си намери във 4pda темата за нашия модел и чети

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#4

Вторият линк по- горе описва много точно как работи сензорът във вертикално положение и как в хоризонтал при допир на екрана се заключва и спира да работи за периода на разговора. Шантава работа, но поне знам че телефона си ми е ОК и спрях да почуквам с пръстите по горната част на панела, с цел ако има нещо да не дава контакт, да се оправи. Big Grin Ще се спи спокойно. Smile

П.С. А втория линк направо описва как умниците, в добрия смисъл, са "надхитрили системата" и вместо сензор използват слушалката, горният високоговорител и сензорът за ориентация и чрез резонанс и положение на телефона, телефона знае кога да изключи дисплея. Евала, на Xiaomi... Smile
Цитирай
#5

От всичко написано във 4dpa, за мен става ясно, че чакаме актуализация и всичко ще е наред. Поправете ме ако съм се изгубил в превода.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#6

При мен и сега е наред, като разбрах принципът на работа и как е програмиран алгоритъмът. Smile
Цитирай
#7

Бе като си работи по нормалния начин, що барат. Зор да спестят центове

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#8

Барат за да спестят място колега, за ненужни детайли.
Цитирай
#9

(2020-11-21, 21:41:28)RoboCop написа:  При мен и сега е наред, като разбрах принципът на работа и как е програмиран алгоритъмът. Smile

Ако не те затруднява можеш ли да споделиш .Че нещо не го схванах .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
[-] 1 потребител изказва благодарност на vinety за това мнение:
  • intolerable
Цитирай
#10

С една дума сензор за близост няма! Неговата роля се играе от датчика за положение, горния микрофон и говорител. През ултразвуков сигнал във вертикално положение на телефона (екрана трябва да е перпендикулярен на хоризонта, няма значение в това положение накъде е наклонен) екрана се затъмнява. Веднъж сработил така ако не го отдалечавате от ухото си остава затъмнен във всички пространствени положения. Ако обаче е наклонен с екрана хоризонтално и си отдалечите ухото няма да сработи отново докато не го възстановите във вертикално положение.

Android addictive 
[-] 2 потребители изказват благодарност на кром за това мнение:
  • Be6i4, Monipeev
Цитирай
#11

Здравейте .Аз имам един по странен въпрос .У дома съм със статични ip.Имам time capsule със хард диск .Опитах се с вградения файлов мениджер да сканира мрежата .И да ползвам хард диска .Чрез Лан не ftp.Но не вижда локалните машини Опитах се ръчно да ги въведа .Но когато се опитам да се свържа ми казва неуспешно .Инсталирах file meneger+.Там няма никакви проблеми .Не че ми е проблем да ползвам него .Но ми стана любопитно дали някой друг се е сблъсквал с такъв проблем .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#12

Сега стана нещо странно, изтеглих филм на телефона 7-8GB и нещо не мога да го прехвърля на компютъра. Уж съм му дал разрешение от нотификацията за прехвърляне на данни...
Цитирай
#13

Ето линк където съм сложил снимки на дисплея на Huawei. P30pro на ниска осветеност и на нашия телефон. Амолед срещу IPS. Сами преценявайте има ли ШИМ или няма.
https://drive.google.com/folderview?id=1...F59W9D8RuX

Android addictive 
Цитирай
#14

(2020-12-10, 22:40:03)кром написа:  Ето линк където съм сложил снимки на дисплея на Huawei. P30pro на ниска осветеност и на нашия телефон. Амолед срещу IPS. Сами преценявайте има ли ШИМ или няма.
https://drive.google.com/folderview?id=1...F59W9D8RuX

Ами не, няма! 
Ей така тръгват глупостите по форумите от надъхани и некомпетентни хора. 

[Изображение: IMG-20201211-080508.jpg] [Изображение: IMG-20201211-080535.jpg]

Снимано с шаомито.
Цитирай
#15

(2020-11-22, 21:29:24)vinety написа:  Здравейте .Аз имам един по странен въпрос .У дома съм със статични ip.Имам time capsule със хард диск .Опитах се с вградения файлов мениджер да сканира мрежата .И да ползвам хард диска .Чрез Лан не ftp.Но не вижда локалните машини Опитах се ръчно да ги въведа .Но когато се опитам да се свържа ми казва неуспешно .Инсталирах file meneger+.Там няма никакви проблеми .Не че ми е проблем да ползвам него .Но ми стана любопитно дали някой друг се е сблъсквал с такъв проблем .

С вградения няма да стане номера. Използвай този с който работи.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

Просто ми беше любопитно ,че този който идва с телефона не работи .Пробвах го при един приятел ,който е с динамични адреси .Пак също не се получи .Идвам от хуавей.Там нямаше такъв  проблем .Иначе file meneger+ върши чудесна работа .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#17

Имам проблем със СМСа ,който изпращат за активиране на Ми акаунта.Не го получавам .Някой активирал ли го е този акаунт с телефон ,не само с поща? Трябва да направя накъде настройка или нещо друго ? Самсунга го получава .Не че е нещо кой знае какво ,но искам да си ползвам облака . С 10 про съм.
Цитирай
#18

Здравейте днес ми се появи следния проблем спряха ми данните на втората карта и не искат да тръгнат . Обаждане става но интернет не. Рестарт не помага .
Цитирай
#19

Случайно да си настройвал следене на трафика и спиране на данните при изчерпване на определени мегабайти?
Цитирай
#20

Не съм задавал ограничения нито следене . Не знам какво стана .
Цитирай
#21

Да имаш определен лимит и да е свършил?
Цитирай
#22

Разбрах какво е станало. Имало е две точки за достъп и някакси се е прехвърлило на другата. Като ги смених се оправи. Да ви задам друго въпросче защо като избера от опциите за програмиста да работи и мобилна мрежа и уайфай не показва мобилна мрежа?
Цитирай
#23

WiFi е с приоритет, когато са включени и двете. Ако правилно съм разбрал въпроса.
Цитирай
#24

По принцип трябва да показва четричките за данни на уайфай + мобилни на PocoF1
беше така.
Цитирай
#25

По принцип не е така, винаги wi-fi е с приоритет, както е написал колегата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)