Анкета: Коя облачна услуга предпочитате най-много? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Apple iCloud
0%
0
0%
Box
0%
0
0%
Dropbox
5.71%
2
5.71%
Google Drive
37.14%
13
37.14%
Huawei Cloud
0%
0
0%
MEGA
8.57%
3
8.57%
Microsoft OneDrive
14.29%
5
14.29%
pCloud
2.86%
1
2.86%
Yandex Disk
2.86%
1
2.86%
Skype
0%
0
0%
Собствено мрежово устройство
2.86%
1
2.86%
Не съхранявам данни в облака
17.14%
6
17.14%
Друго
8.57%
3
8.57%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя облачна услуга предпочитате най-много?
#1

[Изображение: 30c984cdaa67.jpg]

                                                                    Коя облачна услуга предпочитате и ползвате най-много?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Само OneDrive. Big Grin Просто ми е удобен, защото е към майкрософтския ми акаунт, към който имам и лиценз за Уиндоус. А и приложението е станало адски добро, за телефон също е достатъчно удобно.

pCloud има интересни предложения, визирам доживотните.
Цитирай
#3

Google Drive Sleepy , всичко се синхронизира и имам достъп от всички устройства.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#4

Използвам и One Drive,и Google Drive.
Цитирай
#5

Гласувах с друго, тъй като ползвам повече от 1. В анкетата няма възможност за повече от 1 отговор!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

В никоя, държа нужното ми подръка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#7

Dropbox
Почнах с него още в зората на Уиндоус телефоните. От тогава всичко там събирам без снимките. Смемян телефона, логвам се и готово. Има го за всики платформи. Лошото е че в последните години го ограничиха до 2 или 3 устройства едновремнно логнати. За повече иска плащане.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

Гласувах с Друго, тъй като ползвам Dropbox и Samsung Cloud. Второто има интеграция с OneDrive за документите и снимките. Контактите разбира се са синхронизирани с Google.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#9

Не ми се е налагало да ползвам никоя... Засега нямам нужда.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#10

Dropbox защото с него започнах навремето.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
Цитирай
#11

На този етап все още не ползвам облачни услуги, предпочитам за тази цел да е SSD диск или външни носители.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#12

От личен опит ти казвам, като започнеш няма да спреш! Аз ползвам 7, за един плащам.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

Външни хардове само....Най-важното дублирано че и триблирано даже.
Цитирай
#14

(2021-09-14, 09:28:58)_nib_ написа:  Външни хардове само....Най-важното дублирано че и триблирано даже.

Те пък ... щото са вечни!!!

Не се ли сещаш - един (уж) облак - колко физически устройства представлява? С постоянна синхронизация.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#15

(2021-09-14, 10:47:15)jhoro написа:  Те пък ... щото са вечни!!!

Не се ли сещаш - един (уж) облак - колко физически устройства представлява? С постоянна синхронизация.

Сакам....по-спокойно мий...га физическите устройства са си мои.Мерси им за ментата....мастиката...облако...и 'сичко
[-] 1 потребител изказва благодарност на _nib_ за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

Google Drive 100ГБ абонамент, за момента от облаците по добър не съм ползвал. Като говоря изцяло.....четене запис.....и т.н.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай
#17

Малко отклонение, ама даВи кажа как започнах да ползвам облаци. Преди много години( когато излезе епизод 1 невидима заплаха-star wars) имах снимки на харда на пс-то, с децата от морето, които не бях прехвърлил на СД. Точно бях изтеглил филма, и почти по средата нещо прекъсна и… дотам. Тогава установих, че с харда мога само да си подпира вратата. Всичко беше безвъзвратно загубено. От тогава само облаци. На 3 облака съдържанието е 1:1. Това за моя сигурност, а иначе самата облачна услуга си има клониране и си прави бекъпи за тяхна сигурност.Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, vladofena
Цитирай
#18

(2021-09-14, 12:13:45)pepy1 написа:  Малко отклонение, ама даВи кажа как започнах да ползвам облаци. Преди много години( когато излезе епизод 1 невидима заплаха-star wars) имах снимки на харда на пс-то, с децата от морето, които не бях прехвърлил на СД. Точно бях изтеглил филма, и почти по средата нещо прекъсна и… дотам.

Първо - не е отклонение, баш по темата си е!
Второ - ти все за лоши неща си мислиш. Повредил се е.
На един приятел - не се повреди нищо ... просто му откраднаха чантата с лаптопа, външния диск и все и всьо.
От повреден носител може да се чете. Скъпо е, ама може. От липсващ носител .. нищо не може.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • vladofena, _nib_
Цитирай
#19

Може да се чете, но не във всички случаи! А в моя случай, нищо не ставаше от харда. Иначе по това време беше много скъпо, и никой не даваше гаранция за нищо. Сега не съм се интересувал, защото ползвам облачни услуги и смятам, че съм се подсигурил.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#20

Първоначално ползвах доста време Dropbox, но с техните ограничения за "трафик", за място (то не, че другите нямат, но поне дават повече от 2GB безплатно облачно пространство).
Един ден ми се наложи да ползвам OneDrive, а имаше и някаква промоция да увелича мястото безплатно до 30GB - от тогава ползвам предимно OneDrive и спрях почти Dropbox (вече не го ползвам за почти нищо - само си качвам някои файлове в облака за всеки случай и там).
Google Drive имам, но освен да си качва (автоматично) снимките за нищо друго не го ползвам.

Коя предпочитам - OneDrive !

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#21

Моя фаворит е Клауд меил Ру. Съпорта им е безупречен, отговарят в рамките на 5 мин. буквално. Плрложението може да се ползва на ИОС, андроид, на хуавей, на уиндоус и Линукс .

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#22

Onedrive, като част от 365, и Nextcloud.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)