Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T Lite - Лични впечатления и коментари
#26

Този път в правилния раздел.... та колеги заглеждам се за нов телефон и Xiaomi Mi 10T Lite 5G ми се набива на очи по доста продавачи. Попрочетох някой друго ревю обаче никъде не виждам да се обсъжда дали и той като останалата част от семейството има проблем със сензора за близост. Има ли някой от форума с такъв да сподели от първо лице мнение?

Mi Note 10 Lite
Аксесоари
#27

За мен лично има. Налага се да държа телефона на 45 градуса като говоря,че да не натискам разни неща ....

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
#28

Не съм забелязал подобен проблем. Изглежда съм привикнал към "правилното" положение за разговор според Xiaomi.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#29

Благодаря за отзивите

Mi Note 10 Lite
#30

Не притежавам лично Mi 10T Lite, така че може да не приемате за абсолютно точно мнението ми, най-малкото е чисто субективно. Притежавам Poco X3, и тъй като съм недоволен от някои неща в телефона, а и все още съм в периода в който мога да го върна, обмислях да го подменя с Mi 10T Lite. Нещата които ме дразнят са отвратителния звук при разговори, и изключително слабата вибрация. Звукът при разговори е достатъчно силен (макар и за мен да е по-скоро недостатъчно силен), но е доста мътен. Имам предвид, че високите честоти липсват и няма никаква разлика с активирано или не VoLTE. Възможно е да не е било така преди версията 12.0.4, защото са направили корекция на звука при последния ъпдейт, заради много оплаквания от прекалено силен звук в слушалката дори и при намален звук. Вибрацията не става за нищо. Ако сте в тих режим или в шумна среда, няма никакъв шанс да разберете, че имате повикване когато телефона ви е в джоба. Gsm Arena, казват че Mi 10T Lite е със много добра вибрация, а Poco X3 не съвсем. Реалността е, че са абсолютно еднакви. Сравних телефоните на живо, и мнението ми е, че не си заслужава разликата в цената за обмислящите като мен подобен "ъпгрейд". На външен вид действително Mi 10T Lite изглежда по добре, макар и да са сходни като дизайн. Предпочитам пластмасовата рамка на Mi 10T Lite, защото е по-устойчива на надраскване (при Poco X3 e алуминиева), но и предпочитам пластмасов гръб, защото е по-устойчив на счупване особено при такъв голям телефон. Бутоните при Poco X3 са с доста по отчетлив "клик" при натискане. Камерата при Mi 10T Lite изглежда по компактна, което ми харесва спрямо Poco X3. Дисплея за мен е абсолютно същия като на Poco X3, просто изглежда една минимална идея по тъмен и не толкова контрастен, но според мен си е чисто от софтуерна настройка. Възможно е умишлено да е настроен така за по ниска консумация на батерията, тъй като тя е с по-малък капацитет при Mi 10T Lite. И двата дисплея са сравнени в автоматични режими на осветеност и цветови баланс. Звука при разговори е абсолютно еднакъв...т.е. кофти. Вибрацията е абсолютно същата, отново кофти. Звукът през говорителите има известна разлика, като не мога да определя кой е по-добър, аз го отдавам на използваните материали за гърба, т.е. пластмаса срещу стъкло. Вибрации в гърба на телефона при силен звук се усещат и при двата телефона, при Mi 10T Lite една минимална идея по-малко, заради стъкления гръб. Качеството на снимките не мога да сравня, тъй като са с еднакви сензори, така че не мисля че ще има особени разлики. При Mi 10T Lite е съвсем леко по бавна камерата при фокусиране, но предполагам е до софтуерно оптимизиране. Звука през слушалки е идентичен и много добър и при двата телефона. Тествани са със слушалките ми от HTC 10. И двата разполагат с Hi-Res Audio. За който го интересува, звукът е доста по-добър и мощен от този на Realme 7 Pro, макар и също с Hi-Res Audio и Dolby Atmos. Сензора за пръстови отпечатъци е еднакво добър и точен и при двата телефона. При Mi 10T Lite има два сензора за близост спрямо Poco X3, което си е плюс. Проблеми със сензора за близост няма при нито един от телефоните, има проблем със скрийн протекторите. Покриете ли със скрийн протектора макар и частично сензора или сензорите, тогава почват главоболията. Може да проверите къде точно се намират, като снимате на видео включения екран със друг телефон или фото апарат, ще се видят мигаща/мигащи инфрачервени светлинки. Като заключение искам да кажа, че не смятам , че Poco X3 предлага повече или е по-добър от Mi 10T Lite, а че ако притежавате Poco X3 и обмисляте да го замените с Mi 10T Lite заради по-добрия процесор или по-добрата визия и материали използвани в корпуса, може очакванията ви да не бъдат дотам оправдани за 160лв. отгоре. Надявам се да съм помогнал на някой с наблюденията си над двата телефона. Ако админа прецени, че мнението ми не е точно по темата, да го премести или изтрие по негова преценка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Drunken MadLoud за това мнение:
  • aladin, mg22
#31

Дали си струва да дам 350лв за него в комплект с ми банд 5 ,цена при преподписване на договора .Или нещо друго конкурентно около тази цена?
#32

Не мисля, че в момента има по-добър избор в този ценови клас и бюджет, особено предлаган от операторите. Ако можеш да преглътнеш недостатъците които изброих...съответно ти дори може и да не ги забележиш (зависи и с какъв телефон си бил досега), мисля че си заслужава да. Не се сещам за други алтернативи с такива характеристики за същата цена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Drunken MadLoud за това мнение:
  • bozi
#33

@Drunken MadLoud Не знам какво е положението с качеството на разговорите при покото, но в Mi 10t lite е отлично. Отдавна не бях ползвал телефон с такава добра чуваемост на гласовете. При това го ползвам с карта на А1, а там Volte има само експериментално за един модел Самсунг.
Под Hi-Res аудио какво разбираш? Не виждам такъв сертификат или намек от страна на Xiaomi.

@bozi за тези пари е без конкуренция. Аз платих почти двойно за него.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • bozi
#34

(2020-12-13, 14:52:49)Drunken MadLoud написа:  Не мисля, че в момента има по-добър избор в този ценови клас и бюджет, особено предлаган от операторите. Ако можеш да преглътнеш недостатъците които изброих...съответно ти дори може и да не ги забележиш (зависи и с какъв телефон си бил досега), мисля че си заслужава да. Не се сещам за други алтернативи с такива характеристики за същата цена.

То реално преди две години и нещо дадох повече за Mi a2 lite  Big Grin
#35

За тези пари е идеален, по-добро няма да намериш, а и ако продадеш и гривната ще ти дойде на още по-малко, взимай го, нов модел е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#36

(2020-12-13, 16:15:26)valkov2 написа:  @Drunken MadLoud Не знам какво е положението с качеството на разговорите при покото, но в Mi 10t lite е отлично. Отдавна не бях ползвал телефон с такава добра чуваемост на гласовете. При това го ползвам с карта на А1, а там Volte има само експериментално за един модел Самсунг.
Под Hi-Res аудио какво разбираш? Не виждам такъв сертификат или намек от страна на Xiaomi.

@bozi за тези пари е без конкуренция. Аз платих почти двойно за него.

Пак казвам, че зависи какъв телефон си ползвал преди това. Звука при разговори на Poco  X3 и Mi 10T Lite е абсолютно един и същ, освен ако не съм изкарал невероятния "късмет" да случа на дефектни бройки от различни модели телефони. За мен е отвратителен , за други добър. Предишният ми телефон Moto G7 Plus, имаше отличен звук при разговори, силен, ясен и чист. Много силна и стегната вибрация, и никакъв шанс за пропуснати повиквания. Много по балансиран и добър звук през говорителите, всъщност беше по-добър от на HTC 10. Много по-бързо зареждане...но там батерията беше с около 2000 ампера по-малко и в комбинация с 27W зарядно, беше супер...съответно и батерията падаше по-бързо. Звука през слушалките обаче...беше просто задоволителен. По-добър дисплей спрямо Poco X3 и Mi 10T Lite, макар и да не беше 120Hz. По-добри ъгли на видимост и по-голяма дълбочина на черните цветове. Така че, всичко се свежда до това на какво си свикнал и какво си ползвал досега. Hi-Res Audio е  24-bit/192kHz. Това няма да го усетиш без прилични слушалки, и добър плейър...примерно Poweramp и т.н. Свежда се и до това как производителя се е заиграл с възможностите на аудиото от Snapdragon-а. Преди време HTC рекламираха звука си под какви ли не имена и DAC-ове, но всъщност бяха отделили време да "разгърнат" възможностите софтуерно, на чипсета. Явно и от Xiaomi обръщат внимание на това, което е похвално.
#37

Вметка относно сензора за близост. Телефона ми е абсолютен сток, софтуерно и хардуерно. Фабричния кейс и протектор. Тъжно, но факт- има някаква драма.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
#38

Опита ли да махнеш протектора, за да тестваш как е без него? Ако ръба на самия протектор е се намира върху сензора дори и частично, ще имаш проблеми. Така или иначе дори и да засилиш телефона за рекламация, там ще направят същото на първо място. Според мен го махни, и калибрирай сензора. Внимавай ако залепяш следващ протектор, да не закрие пак сензора. Аз имах такъв проблем с Poco X3, просто смъкнах съвсем малко протектора надолу и нямам никакви проблеми вече.
#39

В този телефон не е ли пак ултразвуков датчика, какъв протектор? В темата за големия брат е разисквано.
#40

Знаеш ли!? От опит глава не боли. Може и да си реши проблема по елементарен начин без излишни главоболия. Няма нищо сложно, така или иначе.
#41

За да не си отлепя човека напразно протектора! В този телефон няма оптичен сензор.
#42

Протектора е фабричния, нямам време за експерименти. Протектора видимо е точно разположен. Не ми е драма, държа телефона с лек наклон и толкова. Мога да го заменя във всеки един момент, разполагам с цялата палитра марки на пазара. Между другото най-доволен за тези години останах от а2 lite, устиска година и половина(първия без петно на екрана при мен, свърши изкривен с натрошен дисплей). Но а3 не ме грабна. Честно казано изключително ме дразни наводняването с модели на xiaomi. Както и да е, една подсказка.... Чакайте плейстешън 5 в края на януари, официалния внос. Както и Xbox.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
#43

Очаквам телефона в понеделник, комплект с Band Mi 5 от А1. Да запитам има ли в кутията към телефона силиконов калъф или да поръчвам?

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
#44

Има прозрачен калъф и лепенка на екрана с олеофибно покритие.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • hristoxm
#45

Мога тогава, спокойно да дочакам да пристигнат нещата които съм поръчал от алиекспрес.
https://aliexpress.ru/item/1005001543582...33edKZYTke
https://aliexpress.ru/item/1005001879874...33edlHbPcD

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
#46

(2020-12-20, 23:13:52)hristoxm написа:  Мога тогава, спокойно да дочакам да пристигнат нещата които съм поръчал от алиекспрес.

От опит мога да ти кажа, че има причина тези неща да са толкова евтини. На мен лично ми писна от подобни, не особено качествени аксесоари и затова предпочетох да заложа на нещо по-марково. Поръчал съм няколко неща на Nillkin - стигнали са до Холандия, но така като гледам ще дойдат догодина. 
Ето и за какво става дума:
https://a.aliexpress.com/_mO3MzUp стъклото е XD CP+ Max

https://a.aliexpress.com/_mrzWAdP

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#47

Вярно ли Виваком не активират 5G за този телефон ?! Взех два такива при преподписване на договор и дори ми го хвалеха,че бил поддържал 5G

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
#48

(2020-12-21, 23:15:45)DaGa написа:  Вярно ли Виваком не активират 5G за този телефон ?! Взех два такива при преподписване на договор и дори ми го хвалеха,че бил поддържал 5G

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

За момента не са активирали поддръжката на 10T lite. Всичко на всичко са 3 модела. Това е от тяхната официална страница:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#49

Днес си взех телефона от А1, първите впечатления са противоречиви. Струва ми се малък, след MiMax2. Вероятно ще свикна. Питах в А1 за 5G, отговориха, че ще има в големите градове, но през март. За сега тестват в Бургас.
Да попитам знаещите, как се маха този Ми браузър. Навира се най нахално и не дава други възможности, аз примерно съм свикнал с Гугъл Хром.

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
#50

Подробно ревю от 4PDA форум
https://www.notebookcheck-ru.com/Obzor-s...055.0.html

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)