Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T Lite - Лични впечатления и коментари
#51

(2020-12-22, 01:25:02)hristoxm написа:  Днес си взех телефона от А1, първите впечатления са противоречиви. Струва ми се малък, след MiMax2. Вероятно ще свикна. Питах в А1 за 5G, отговориха, че ще има в големите градове, но през март. За сега тестват в Бургас.
Да попитам знаещите, как се маха този Ми браузър. Навира се най нахално и не дава други възможности, аз примерно съм свикнал с Гугъл Хром.
Аз имам и него и хром. Ползвам и двата без проблеми

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Аксесоари
#52

Здравейте колеги.... Весели празници, здраве, любов и много късмет на всички.
Моля малко помощ относно телефончето....може ли още малко мнения, коментари, плюсове и минуси за него. Питам защото до тук не малка част са субективни ....
От няколко месеца се оглеждам за телефонче което да подаря на половинката. В момента е с Мото Г8 Пауър, но не ни допада автофокуса и снимките като краен резултат. Бяхме на почивка из Велико Търново и Хотнишкия водопад където снимахме като замаяни. Сравнен с моя Ксиаоми Ноут 7 меко казано не се представи добре ... автофокуса и детайлите на снимките където имаше полусенки под дърветата бяха ужасни... Макар че Моторолката е на 7 месеца искам да го сменя. 

Когато започнах да се оглеждам за друго телефонче пред мен избора бе за Ноут 9, Ноут 9 Про или Ноут 9с, но ме спираше размера им и 5000 амп. батерия.

Малко след това се появи Поко Х3, който бе доста добър, но цената и 5к батерията пак ме накараха да се замисля. Веднага се появи и Поко Х3 с 6000 амп. батерия, но се оказа, че е за индийския пазар. Опитах се да го поръчам от Инд. Амазон, но не се получиха нещата. Жалко ... най ми допада.

След това се заговори за Поко М3 добър набор от всичко което търся, но липсата на камера за "широки"  снимки и 4 ГБ рам отново ме разубедиха.

Почти по същото време се появи и Ноут 9 4G всичко перфектно, но отново липсата на една камера - макро ме подразни. Знам, че не е кой знае какво или че въобще ще я ползвам. Просто ме дразни....без нея камера сетъпа е половинчат....неоправдана липса. Колко би струвала 5-10 долара....проста работа.

Докато оглеждах да поръчвам Ноут 9 4G се появи инфо и за Ноут 9 Пауър. Всичко парфе ..... но ..... защо по дяволите е с 4гб рам ............ Защо?

Съвсем случайно погледнах какво предлагат операторите тия дни и о чудо Ми 10Т Лайт всичко перфектно, по малка батерия която обаче се зарежда за 1 час. Капацитета ще се компенсира с бързото зареждане.....идеално. 
Поглеждам в Теленор .... те нямат наличност...жалко, един кратък период да не ги проверя какво предлагат, да минат няколко седмици и накрая да нямат бройки. 

Вярно някои са с реално стерео, други са като Моторолката при която слушалката е част от сетъпа. Жената не вижда разлика, но аз и я виждам и я чувам.

Извинявам се за дългия пост, но не разкажа ли подробно през какви етапи е минал избора ми няма да ме разберете какво търся. В заключение, разкажете ако имате малко опит за някой от телефоните които посочих по горе и най вече за Ми 10Т Лайт 5G.
Да тормозя ли оператора за една бройка или да чакам Ноут 9 4G? 
Търси се голяма батерия, много камери, стерео звук, малък размер...не ме вълнува дисплей, процесор или видео чипове....ползва се за снимки, социални мрежи, браузване и клипове из мрежата.......игри не се играят.
Мерси и всичко най добро на всички. Поздрави.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
#53

Телефона има ли лед за известяване,или нещо подобно ,като aways on display ?

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk
#54

(2020-12-26, 20:27:18)nikiberk89 написа:  Телефона има ли лед за известяване,или нещо подобно ,като aways on display ?

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk
Има малък лед горе вляво който служи за известяване, но е малко блед и свети в бяло. AOD обаче няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на xelibry за това мнение:
  • nikiberk89
#55

Здравейте , имам лайт версията, но не мога да разбера как се пуска втората светкавица, моля за помощ.
#56

(2020-12-26, 23:52:36)xelibry написа:  Има малък лед горе вляво който служи за известяване, но е малко блед и свети в бяло. AOD обаче няма.
Ясно, важното е, че има някакво известяване, без да се налага да повдигам телефона. Взех си го, току що.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
#57

Това не е втора светкавица а са два светодиода които светят с различна светлина, единият е бял а другия жълт.
#58

Ок при мен свети само жълтия. Как да подкарам и белият ?
п.с. няма раздел за лайт версията и затова писах тук, благодаря на RoboCop, нямаше да се справя без неговата помощ... винаги трябва да има един такъв философ.
#59

(2020-12-27, 20:50:00)_777_ написа:  Ок при мен свети само жълтия. Как да подкарам и белият ?
п.с. няма раздел за лайт версията и затова писах тук, благодаря на RoboCop, нямаше да се справя без неговата помощ... винаги трябва да има един такъв философ.
Няма как да подкараш ръчно да свети втория диод по простата причина, че концепцията на работа на двутоновите светкавици е при определени условия да се включват и двете за правилен баланс на белия цвят при снимане. С други думи работата им се определя автоматично от софтуера. Ако си забелязал при включване на фенерчето единият светодиод свети много по-силно от другия и това е жълтият.
#60

Да попитам нещо,телефона щом е Mi ,би трябвало да има 2 големи ъпдейта на ос или се бъркам ?

Изпратено от моят M2007J17G с помощта на Tapatalk
#61

(2020-12-28, 19:19:38)nikiberk89 написа:  Да попитам нещо,телефона щом е Mi ,би трябвало да има 2 големи ъпдейта на ос или се бъркам ?

Изпратено от моят M2007J17G с помощта на Tapatalk

Въобще не бъркаш. Със сигурност трябва да получим 11-та и 12-та версии на Андроид. Поне такава им е официално обявената политика за сега.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • nikiberk89
#62

Поставих това приложение и съм мнго доволен
https://www.youtube.com/watch?v=KGOstT6x0zg&t=344s

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hristoxm за това мнение:
  • Be6i4
#63

(2021-01-05, 18:19:49)hristoxm написа:  Поставих това приложение и съм мнго доволен
https://www.youtube.com/watch?v=KGOstT6x0zg&t=344s

Аз също го ползвам, страхотно е. Но си намерих Премиум версията, че нормалната базова дразни със рекламите. Както и всички други приложения които ползвам са ми също Про или Премиум версии заради рекламите.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
#64

От днес MIUI се обнови до    

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
#65

(2020-12-29, 02:16:41)valkov2 написа:  Въобще не бъркаш. Със сигурност трябва да получим 11-та и 12-та версии на Андроид. Поне такава им е официално обявената политика за сега.

Малко е под въпрос, защото е базиран на Redmi note 9 pro 5G, Koeто дава един ъпгрейд на андроид и 3 на MIUI
#66

https://mobilebulgaria.com/news/5g-mrezh...-smartfona Ще добавят телефона ви към 5G мрежата им.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#67

NFC, някой изпробвал ли е? Днес пробвах да платя в ЛИДЛ, терминала изписа, че не работи с такава карта? Аз ли бъркам нещо или тази функция не работи у нашенско?

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
#68

Трябва да имаш портфейл приложение за да можеш да плащаш - като revolut, A1 Wallet, Raiffeisen Wallet и т.н.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


#69

Имам Phire, с него пробвах. A1 Wallet, го имам инсталирано, но не съм го активирал. Добре ще пробвам с Валета. Благодаря!

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
#70

Някой от притежателите на този модел успя ли да подкара 5G или да се регистрира в А1 на 1555?

Много интересно нещо видях, че трябвало да се деактивира втората карта, ако ще се ползва 5G Мрежата??
#71

(2021-01-19, 23:30:25)suffer написа:  Някой от притежателите на този модел успя ли да подкара 5G или да се регистрира в А1 на 1555?

Много интересно нещо видях, че трябвало да се деактивира втората карта, ако ще се ползва 5G Мрежата??

Аз си ползвам активно 5G с моя телефон към A1. Правокиран от вторият ти въпрос защото ползвам една сим карта само, поставих една предплатена карта на Виваком. 5G си работи нормално и две сим карти, няма проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ndi за това мнение:
  • suffer
#72

А в кой град и как стана активацията?
#73

(2021-01-20, 12:49:36)suffer написа:  А в кой град и как стана активацията?

В София живея. Пуснах sms до номер 1555 след което ми върнаха отговор че телефона ми подържа 5G, но все още не е в списъка вклюен в работещите телефони за тест. Един ден просто получих отново sms че телефона ми вече може да се използва в тяхната 5G мрежа и когато погледнах обхвата изписваше 5G. От 11 Gb данни които имам към моя план, след включването ми в 5G мрежата, вече в "my A1" апликацията, ми изписа че имам вече 511000 Mb (това може би ще е само за тестовия период). Сим картата ми е част от бизнес група ако това има значение.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ndi за това мнение:
  • Be6i4, suffer
#74

Ето ревю на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • ndi, suffer
#75

Явно в Русе А1 също са започнали да изграждат 5G мрежата. Хваща се предимно на открито.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • suffer
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)