Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG - голямото завръщане - структурни промени и нови линии
#1

LG се оттеглиха от водещите си позиции в сегмента с мобилни телефони през втората половина 2015г. В началото на 2020г. на изложението за потребитеска електроника CES 2020 - изпълнителният директор на компанията Brian Kwon – направи вълнуващо изаявление, с което буквално разтърси аудиторията. Той обеща мобилен преврат през 2021г., която ще е повратна в историята на мобилния бизнес на компанията. Той обеща в условията на силна конкуренция, LG да блеснат с промяна на продуктовите линии, и с добавяне на нови устройства в премиум сегмента.

[Изображение: LG-olyamoto-zavrashtane.jpg]

До момента видяхме LG Velvet и LG Wing - които са наистина приятно разнообрзие, и за първи път от години през третото тримесечие на 2020г. (Q3 2020) компанията е с признаци на възстановяване.

Нов флагман LG Rainbow ще замени V-серията, а ще представено и устройството с гъвкав дисплей LG B Project.

[Изображение: LG-Rollable.jpg]

Прдвиждат се и структурни промени, като с преструктурирането LG Corporation ще концентрира част от основния си бизнес: Потребителска електроника, Химикали, Телекомуникации и услуги. Повече по темата >>>

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Dowper, master89q, NaniG, vargala81
Цитирай
Аксесоари
#2

Само да вметна, че Wing вече се предлага и на българския пазар - 2179 левчета в Тех*кет.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#3

Не очаквам голямо завръщане, но дано да греша. Ще е голямо, ако се завърнат с дорбите идеи, такива, каквито само те могат, но на разумни цени, на каквито не пуснаха Велвет и Уинг. И да вземат да въведат някакъв среден клас.
Цитирай
#4

Ако пуснат нещо подобни и иновативно (нещо наистина смислено а не като Wing) ще избият рибата както при LG G2/LG G3 . Ако си оправят ъпдейтите на телефоните могат да влезнат в топ 5 . Ъпдейтите се чакат цяла вечност (сравнение с другите марки) .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#5

Кое не му е смисленото на Wing? И кое по-точно определя кое е смислено и кое не? И тия ъпдейти, дето всички ревете и вие не знаете що ги искате. Не че е лошо едно устройство да се актуализира, само дето при смартфоните отдавна ъпдейт не е равно на качество. Мисля след толкова години трябваше да сте го разбрали, пък и е дискутирано в тоя форум няколко пъти вече. Самсунг като си актуализират редовно устройствата това променя ли факта, че пуснаха Ултрата с купища проблеми и тоя С20 FE също? Не! Оправиха ли си процесора? Не! Батерията? Не! FE има ли още проблеми с тъча? Да!
Гугъл имат ли телефон без проблеми? Не! Вадят ли нещо интересно и иновативно? Не! Иначе 3 години ъйдейти и к'во от това?
[-] 10 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • doktorra, Dowper, eksoldier, fifth_root, ganchev, kaliyord, master89q, nowhere, vargala81, whitehart
Цитирай
#6

Актуализациите за сигурност са много важни,а и повечето потребители чакат с нетърпение ъпдейта на интерфeйса,добавят се нови функции,не знам при LG дали го правят,а и новата версия на андроид,най-много се очаква.Аз също искам LG да пускат интересни модели и да се предлагат навсякъде.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Nikola.Kolew, VikeZ
Цитирай
#7

За да се предлагат навсякъде трябва интерес, а без маркетинг такъв няма как да има.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#8

(2020-11-28, 14:20:24)fifth_root написа:  Не очаквам голямо завръщане, но дано да греша. Ще е голямо, ако се завърнат с дорбите идеи, такива, каквито само те могат, но на разумни цени, на каквито не пуснаха Велвет и Уинг. И да вземат да въведат някакъв среден клас.

ЛГ винаги си пускат устройствата на високи цени, ама бързо им падат цените. В момента Велвет може да се вземе за 575лв. с 2г. официална гаранция към ЛГ.

@DoryanY понеже спомена, а и доста други го твърдят, че актуализациите за сигурност били много важни, много бих искал да разбера кое им е толкова важното? Смисъл, откакто съществува Андроид аз го ползвам и никога не съм имал проблеми със "сигурността" нито съм чул някой да има, а ти? От няколко месеца ползвам Шаоми Редми 3 и версията на сигурността му е от 2017-01-01 и нищо страшно не се е случило. И не го ползвам само за ало, ало. Дори сега пиша от него.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#9

Ето какво включват актуализациите за защита.Това че някий не е на ясно за сериозността на заплахата от злонамерени сайтове и вируси,не чете достатъчно,не значи че не е важно да се подсигуриш с актуални кръпки за сигурност.Доста хора използват банкови приложения,публичен WiFi,който не е защитен. https://source.android.com/security/bulletin/2020-09-01    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#10

Точно и такъв отговор очаквах! Това и сам мога да го проверя, благодаря. Та би ли ми казал на па практика, не на теория, кога си усетил, че са много важни тези атуализации? Понеже на въпросното редми с 4 годишен ъпдейт за сигурност си ползвам и банково приложения и всичко, както казах си го ползвам пълноценно.

Сега очаквам следващия отговор тип "Е то, че не си имал проблеми, не значи, че няма да имаш" "Ще разбереш, като пострадаш" или нещо от този род, които можеш да си спестиш и да ми отговориш по същество на зададения въпрос.

За злонамерените сайтове, приложения и прочее, ако ще да си с 2 месеца в бъдещето откъм актуализация пак няма да те спаси. За това си трябва интернет култура, а не актуализации.

ПС. В никакъв случай не твърдя, че НЕ са важни, ама малко преувеличавате. Това, че сигурността е някой друг месец назад изобщо не е кой знае какъв проблем.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 3 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, Harbinger
Цитирай
#11

На предишния ми телефон HTC 10 също не получавах редовни актуализации,2-3 на година.Работише сравнително добре,но ме дразнише когато когато другите марки получават редовно,а аз не.Другото е че имаше бъг със Wi Fi и повече не го оправиха,защото не получихме повече ъпдейт,около една година,и го продадох.Повече от тази марка не искам да купя продукт,флагман който няма поддръжка от ъпдейти не си струва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#12

(2020-11-28, 18:03:12)Harbinger написа:  И тия ъпдейти, дето всички ревете и вие не знаете що ги искате. Не че е лошо едно устройство да се актуализира, само дето при смартфоните отдавна ъпдейт не е равно на качество. Мисля след толкова години трябваше да сте го разбрали, пък и е дискутирано в тоя форум няколко пъти вече.

Значи при теб ще възникне проблем. Защото lg завърнат ли се триумфално, бъди сигурен , че ще си подобрят ъпдейтите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • DoryanY, Nikola.Kolew
Цитирай
#13

(2020-11-29, 10:50:55)nowhere написа:  ...

За злонамерените сайтове, приложения и прочее, ако ще да си с 2 месеца в бъдещето откъм актуализация пак няма да те спаси. За това си трябва интернет култура, а не актуализации.

...

При 90-95% няма не само интернет култура, ами никаква. 
Иначе ъпдейти е хубаво да има, защото винаги има разни дребни бъгове. Не е нормално LG да пуснат Андроид 10 една година след официалното му представяне. Дано в бъдеще променят политиката си спрямо пазарите. Ако изкарат хубави модели на добри цени, даже и много реклама няма да им трябва.

1916 
Цитирай
#14

Не е зле да има редовни ъпдейти, например ако се бъгне нещо и след няколко часа или ден пуснат ъпдейт, си заслужава.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Да бе аз се съгласявам с това, ама говором за секюрити ъпдейтите, които нямат нищо общо с УайФай-а на ХТЦ-то на Дориан.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#16

Е за тях да, винаги съм ги приемал само за отчет.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Ще припомня за уязвимостта на блутут,тя засяга по старите андроиди 8 и 9  https://technews.bg/article-122623.html
Всеки месец антивирусните програми изпращат доклад за различни уязвимости,които гугъл се стреми да запуши,за да може андроид да е сигурен.Но с тези месечни ъпдейти се пускат и поправки за стабилността на системата,оправят се някой бъгове.Не виждам какво е лошото да има редовни ъпдейти,макар и за сигурност.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • divna, ss_23
Цитирай
#18

И аз съм бил в ситуация като @DoryanY . Старият ми П10 имаше проблем с яркостта при използване на фейсбук, хром и още 2-3 приложения . Самата се намаляше и беше супер дразнещо . След 4-5 месеца най-накрая го оправиха . Така ,че ъпдейтите са важна част и то много . Няма перфектен телефон !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#19

Ще дам куп пари и ще чакам половин година да си оправят продукта? Някой друг път. Напомня ми на С5 това. Първия и единствен телефон, който ми лагваше още като нов и просто трябваше да го разкарам час по-бързо, щото иначе щеше да стане на парчета. Съчувствам искрено на потребителите на Ултрата. Това да броиш 2 бона и кусур за нещо, което му трябваха десетки ъпдейти, за да работи г/д адекватно като за висок клас телефон е... без коментар. И пак не е идеален /а за тия пари трябва да е/ с тоя процесор, ама това е положението. Хората купуват недоизпипани неща и после реват, че качеството било ниско или пък са доволни да им предлагат незавършени продукти за 4-цифрени суми с идеята някъде в бъдещето някакъв ъпдейт да им оправи телефона. Ужас просто, мазохизъм на n-та степен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Dowper, mitko.stefanov
Цитирай
#20

Ха дано да видим някакво развитие при LG, което да е полезно за потребителите. На думи не вярвам, очаквам реални действия. Като видя какво творят, ще мога да си направя извода дали искам да купя техен телефон или не искам.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • mg22
Цитирай
#21

Аз за тва нямам особен зор да купя най новия модел пълен с бъгове, за да им бъда тестер, че и аз да им плащам... Взех тоя юни миналогодишния note10+ на идеална цена от оператор и нямам ядове. Секюрити ъпдейтите са важни, особено ако се ползва онлайн банкиране. За други ъпдейти нямам зор. Дори често променят интерфейса само и само да има промяна, а скапват нещата! Старият ми Mate 10 Pro работи без никакви проблеми. Скоро се ъпдейтна до 10. За две години яко ползване нито един бъг не ми даде, а е модел от 2017. Самсунга рядко, но има някой бъг и трябва рестарт... Често тея грешки се дължат на нескопосани програми.
Иначе ще се радвам ЛГ да изкарат някой як модел!
Цитирай
#22

Първо трябва отново да "пробият" при операторите, иначе и летяща чиния да извадят ще е все тая!

LG Nexus 4/LG Nexus 5/LG G2/LG G4/LG G6/Samsung S23+
Цитирай
#23

Първо трябва да почнат да пускат телефони, че в средния и бюджетния клас ги няма никакви. Да имат стабилни телефони на добри цени, пък експериментите да си ги правят, както Samsung с Fold и Flip. После добра реклама, после пускане в повече региони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

Не им трябват много модели. Може би 4 телефона годишно ще е добро начало. Един бюджетник, един среден клас, един висок среден клас, и един флагман. Но да могат да се намерят, да имат някакъв маркетинг, за да знаят хората за тези телефони. И да са съобразени с ценовата конкуренция в съответния клас. И да имат добра и бърза софтуерна поддръжка. Те много условия станаха... Wink

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#25

Доста хора се оплакват от LG, ама не са ги ползвали от години. Само маркетинга трябва да си оправят, всичко друго си им е на ниво. Е, вярно, че се изхвърлят в началото с цените, но пък хубавото е, че бързо им падат цените. Иначе като хардуер, качество на изработка и софтуер са ТОП, да, не са от най-бързите с ъпдейтите, но всичко си им работи страхотно. Жената е с Г8С от няколко месеца, аз пък съм Г8Х от скоро и всичко си е, както трябва да бъде при един флагман.

Аз също не бях ползвал LG, от LG4 насам, но до ЛГ4 бях "в серия" с LG GT540 Optimus, LG Optimus 2X и LG G4 и от всичко до 1 бях много доволен, затова исках да взема и Г6 и после Г7, ама все нещо ставаше и не взех нито един от тях. Но след добрия ми опит с ЛГ не се поколебах отново да заложа на тях и грам не съжалявам - напротив, супер доволен съм. Най-вече от факта, че е с плосък екран, защото освен ЛГ-тата и Сони няма друг флагман с плосък екран.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)