Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свързване на база данни с android приложение
#1

Здравейте, ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Опитвам се да свържа postgresql база данни към приложението на андроид, но не се получава. Добавям jdbc, но пак не става. Пробвах с sql, но пак не се получава. Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен. Това е кога за свързване към базата данни 
try {
            String url = "jdbc:postgresql://localhost:5433/HMS?user=postgres&password=mitko9670&ssl=false";
            Connection conn = DriverManager.getConnection(url);
            textViewa.setText("SUCCESS");
        } catch (Exception e) {
            e.printStackTrace();
            textViewa.setText("FAILURE");
        }


Кода работи, защото когато го пусна като обикновен java файл ми изписва success.
Цитирай
Аксесоари
#2

направи си API което да ти връща нужните данни от базата.

На телефона ти localhost-а е едно, на РС-то друго, затова работи само когато ти пускаш java файла на твоето РС. За да се върже и телефона то трябва да се връзваш не през localhost а през ip-to на компютъра и трябва да разрешиш на postgres-а "remote connection". Ако ще си го ползваш само ти това приложение то можеш да пробваш с този вариант "директно връзване към базата", обаче ако и друг ще го ползва то имаш 100% дупка в сигурността и затова, както написах в началото правиш си API.
Цитирай
#3

Не става, пробвах и с elephantsql, където се явява като сървър, но пак не става. Затова ако може някой да пробва с каквато и база данни да е различна от SQLlite дали ще стане. Четох, някъде че андроид чете определени jdbc drive. Затова ако някой е свързал база данни и знае че работи да каже как го е направил
Цитирай
#4

никой не прави приложение, което се връзва директно към база, затова ти казах направи си едно API на какъвто и език решиш и можеш.
Цитирай
#5

един PHP файл който да взема данни от базата ти и приложението се връзва към php файла.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)