Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Идва ли краят на Mate линията на Huawei?
#1

Един от най верните и точни лийкъри в Туитър, по отношение на Huawei, и лоялен служител на компанията пусна доста изненадващ за мен туит. И не, не от типа - "лъжливото овчарче", не реве за внимание и подобни. Доста обран и приятен, трезвомислещ човек. 

Ето екранна снимка с превод от приложението под оригиналния текст:

[Изображение: 128578722_395376458568788_21047916103125...e=5FED2BF4]

В вероятно Huawei  се консолидират около 1 флагманска линия, или имат други планове за есента - например - сгъваеми флагмани 

Какво мислите Вие?



Още нещо от същия образ: "По-скоро ще умрем изправени, отколкото да живеем на колене!" - вярвам, че такива са работнте дух и атмосфера в кампусите на Huawei...

[Изображение: 126364966_386621389444295_64497022527561...e=5FEB9880]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен ми е по-голям проблем спирането на Note серията от Самсунг...
Цитирай
#3

Реално няма да е проблем - Galaxy S Ultra ще бъде със стилус, и Galaxy Z Fold 3 - също. Според слуховете - Galaxy S Ultra няма да има слот за стилуса, което е реверанс към тези, които няма да искат да го ползват. Защото добавянето на слот - е за сметка на батерията. Съхраняван отделно, в специален кейс - е хитро решение. Няма да е кой знае колко обемно - това така или иначе не е малък телефон. А зареждането ще е чрез NFC - наскоро бе подписан меморандум, между Universal (USI) и NFC Forum, чрез който ще се реализира безжично зареждане на стилуси чрез технологията Wireless Charging Specification (WLC). При тази технология се използва една и съща NFC антена за комуникация и пренос на енергия със скорост до 1W. До момента NFC се използва при безжични разплащания и прехвърляне на файлове. Вероятно технологията ще бъде приложена при Galaxy S21 Ultra.

Ще има Galaxy Note 21 ... може би последния.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#4

S серията ми е грозна с тая форма на яйце. Да не говорим, че кейсове с писалки ще още по неудобно и грозно За 50 милиампера батерия да не ми се правят на луди. Фолда е два пъти по скъп...
Да, ще има за последно Note догодина. Стига ми за още 2 3 години напред. Да видя до къде ще развият тоя фолд до тогава и може да се мятам на него.
От Mate серията на Хуауей си запазих най-красивото им решение 10 Pro. Телефон без нито един бъг за две години ползване. Рестарти правех от ъпдейт на ъпдейт и нямаше никакви лагове!
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#5

Хитро са го измислили, не за да има повече батерия, а за да се купуват кейсове.
Иначе и да идва краят на Mate, вече два модела тук почти никой ги няма, та няма да ни се отрази.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Бързате,
Докато не видиш трупа на китаеца не го пиши за умрял.
Тия хора са страшно упорити и имат огромен хъс да са номер едно във всичко. За тях няма значение как точно ще постигат успеха. Не ги интересува, през какво ще минат за да го постигнат. Като управници китайците са безкруполни и то до степен, такава, че най върлата нашенска мутра ще ти се стори бебе от детската градина.
За 7 години работа с китайци в Китай съм се нагледал на китайска простотия във всичките и форми. Включително да те оберат, хайде оберат е пресилено да се каже, но що за маймун трябва да си да се овесиш на 17ти етаж да прескочиш три тераси, за да влезнеш в моята. След което разбил вратата на терасата, и беше отмъкнал... Съдържанието на хладилника, зарядното за телефона, дистанционното на телевизора и един таблет...
Като се прибрах гледах тъпо 15 мин, след което комшията много приятен китаец, професор в местния университет и единствен от етажа - 8 апартамента, който говори нещо различно от Мандарин повика полицията, която единственото което направи е... Да ми обясни компетентно да си сложа решетки на прозорците и терасата защото такива обири били ежедневие...
На 17ти етаж решетки на прозорците. Сградата е 25 етажна.

Като начин на работа, китаеца идва сутрин, готов дори да прекопае цялото поле и планини до Сибир и да ги засее с картофи, до вечерта. Друг е въпросът дали му се получава. Няма сила която да ги накара вложат и щипка мисъл. Организацията им е на средновековно ниво. Те всички азиатци са такива. Все още ми е непонятно как компания китайска успя да направи толкова добър продукт - хуавей визирам. Определено нещата са им на светлинни години спрямо другите китайски манифактури. Само преди две години нямаше сила която да ме накара да купя китайски телефон, но... Ето че вече година и половина ползвам хуавей мейт 20 про.
Телефона е доста добър.

Защо хуавей изядоха дървото?
От много години китайското правителство мести ресурси като спонсорира производителите за да си продават боклуците за без пари по целият свят.
В благодарение на тази политика много световни производители фалираха.
Тръмп понеже е перде и политиката му беше като не ме кефиш и не играеш по моите правила ще те смажа. Та затова беше тази епопея. Която ще продължи и при новия им президент. На янките им хареса. Те и за това за малко да му дадат още един мандат.
В резултат доста производства се върнаха в щатите, на доста места на хуавей им умря пазара, компании като Ериксон за пръв път от 10-ина години са на печалба.
Определено все някой трябва да спре китайската инвазия, дали това бяха най правилните методи времето ще покаже.
_________
Дивна, гледам, че пишеш доста неща с техническа насоченост. Прочети малко повече кое какво е и за какво служи. NFC означава Near Field Communication. Това е много различно от безжично зареждане на батерии.
[-] 7 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • alexbg67, divna, doktorra, eksoldier, mg22, romborak, VikeZ
Цитирай
#7

Готино стори! Smile

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

@"T39"  - с NFC чип за сдвояването, иначе зареждането - безжично - виж тук Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#9

(2020-12-01, 23:42:50)divna написа:  @"T39"  - с NFC чип за сдвояването, иначе зареждането - безжично - виж тук Smile

Така съм съгласен. Макар, че ми изглежда много безсмислена ролята на NFC. 

Преди няколко години гледах една презентация за безжични зарядни, там обесняваха, че преди да започне зареждането зарядното и зареждаемото си говорят през бобината през която се прехвърля енергията. 
Като се разберат кой какво му трябва и кой какво може да даде се стартира зареждането.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#10

(2020-12-01, 14:27:21)divna написа:  Ще има Galaxy Note 21 ... може би последния.
Нови данни подсказват за края на серия Galaxy Note на Samsung.Сега информация от източници на Reuters потвърждава, че корейците няма да пуснат ново устройство в серията през 2021. Ходът изглежда се дължи на резкия спад в търсенето на премиум смартфони. https://mobilebulgaria.com/news/novi-dan...na-samsung
Явно повечето хората не са склонни да дават такива големи суми за смартфони.Един флагман на година е достатъчно,отделно на сгъваемите,които са си друг сeгмент,пак са премиум,но не са масови.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • divna
Цитирай
#11

Хуавей са история.
Остават Епъл, Самсунг, Шиаоми, Oneplus и Нокийката и пикселчето.
Да видим кои ще са следващите.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

(2020-12-03, 09:01:09)DoryanY написа:   Ходът изглежда се дължи на резкия спад в търсенето на премиум смартфони. https://mobilebulgaria.com/news/novi-dan...na-samsung
Явно повечето хората не са склонни да дават такива големи суми за смартфони. Един флагман на година е достатъчно,отделно на сгъваемите,които са си друг сeгмент,пак са премиум,но не са масови.

Нормално, годината е кризисна. Освен това, премиум класовете вече почнаха отиват към луксозните стоки. 2К+ за телефон... Но истинската причина е, че корейската ябълка следва американската и сега всичко ще го направят допълнителен аксесоар, който да им носи допълнителна печалба: зарядно, слушалки, писалки, калъфи... Мислят за потребителите си, най-вече как да приберат повече пари, като дават по-малко.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#13

(2020-12-03, 11:25:15)Victormihov написа:  Хуавей са история.
Остават Епъл, Самсунг, Шиаоми, Oneplus и Нокийката и пикселчето.
Да видим кои ще са следващите.
Интереса към марката силно намаля,без поддръжка на гугъл.Телефоните им са добри но това ги спъва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Monroe, Musakata
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)