Анкета: Бихте ли си купили телефон на Huawei в момента? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, не използвам услугите на Google
5.48%
4
5.48%
Не, защото няма да има услугите на Google
34.25%
25
34.25%
Да, защото мога да си сложа услугите на Google
19.18%
14
19.18%
Не, след санкциите на САЩ вече нямам доверие на Huawei
2.74%
2
2.74%
Да, но ако САЩ премахне санкциите
9.59%
7
9.59%
Не, не бих си купил телефон на Huawei
28.77%
21
28.77%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон на Huawei в момента?
#26

Ще бъда откровен. Идвам от P30 Pro , който просто си ми омръзна, иначе си е пълноценен GMS смартфон. Бях се замислил за P40 Pro или дори Plus версията, но липсата на GMS...
Не, не искам Vanced, Maps и Gmail в бразуър и т.н. Искам като давам близо 2 бона за смартфон да работи така, както очаквам а не още от кутията да се забия из xda да чета как да инсталирам едната поща или Youtube. Относно Vanced - нищо лично, просто си плащам YT Premium от над година и съм доволен, със същата регистрация съм на и на Android Smart TV-то си и се наслаждавам на Youtube на големия екран без реклами.
Не искам някакви "workarounds" или алтернативни приложения, искам тези, с които съм свикнал от годините и тези които правят за мен Android-а Android. Без Maps, Youtube, Gmail и т.н. И така реших да направя крачката към Samsung, какъвто преди време съм имал (S7, но не Edge). Тръгнах за Ultra-да на S20 , но като видях колко е дебел (по днешните стандарти) и тежък и се спрях на Plus-а. 0.2" не са особена разлика, но тази в дебелината и грамовете определено се чувства. И проблеми нямам.

Като няма Huawei си има и други. Това е истината. Симпатизирам им и не отричам иновациите, особено усилията им в мобилната фотография, но... както казах...има си и други. Това е моето мнение. GMS за мен е фактор.
Цитирай
Аксесоари
#27

Истината е че Huawei промениха мобилния пазар и малко посбутаха останалите играчи. Те първи предложиха много от нововъведенията от последните години, които вече ги има и в останалите телефони и е жалък начина, по който ги орязаха. В момента съм с Mate 20 Pro и реално няма андроид телефон от другите марки, който да ме грабне. Ако Mate 40 серията беше с GMS, щеше да е избора на много хора.
Цитирай
#28

(2020-12-13, 17:03:29)yankoa написа:  ... Те първи предложиха много от нововъведенията от последните години, които вече ги има и в останалите телефони...

 'Що не се сещам за нито едно нововъведение? Те с голяма мъка пуснаха AOD в Р30, който при други марки го има от 4 години.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, plevel12
Цитирай
#29

Нарочно се въздържам от конкретика, за да няма излишни спорове. Всяка марка е въвела нещо първа, което другите са копирали, което изобщо не е лошо.
Цитирай
#30

Аз се сещам за periscope telephoto с 5x optical zoom при P30 Pro,другите флагмани използва по това време 2 кратен оптичен zoom.С този модел промениха мобилната фотография.
Цитирай
#31

Рeriscope 5x optical zoom е дело на други китайци. OPPO представят технологията на MWC през 2017г.

https://www.prnewswire.com/in/news-relea...35043.html

1916 
Цитирай
#32

Даже Asus 2015 имат 3х оптичен перископ.
Хубавей май 2018 с P20 pro първи сложиха тройна камера.
Ама това ли е най важното - всички крадат по нещо.
Лошото е, че пазара е постен и за момента нямаме голям избор - тук в Европа май сме най прецакани.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#33

Да OPPO са представили първия прототип на перископ 5 кратен зум,но Huawei първи пуснаха модел с тази оптика https://bg.association-web-pme.info/1618...-a-pe.html
Цитирай
#34

Но не значи, че технологията (иновацията) е тяхна.

1916 
Цитирай
#35

От архива, ъп-вам последна анкета, защото станаха много, по нататък ще ъп-на още 5, 6 защото са все още актуални.
Тази конкретно и тя, защото санкциите все още си седят, но има все повече приложения, които позволязат достъп до услугите на Google.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Все още не. С малки разлики, дизайн Епъл, софтуера изглежда като на Епъл, цената също, но пък няма много приложения/на български банки/. То по-добре Епъл се вземе за тази цена. Иначе сина взе последния хуавейски часовник с подновяване на договора - ми не е лош. Добре се спогажда с фолд 4.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • SE Neo V
Цитирай
#37

Три години по-късно нищо не се е променило и санкциите са действащи. Едва ли и ще бъдат отменени в обозримото бъдеще. В противен случай не бих се почудил дали да купя техен флагман.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)