Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане за гаранция
#1

Здравейте .Имам следното питане .Преди месец на телефон хонор дисплея му стана на петна .Просто от нищото .Занесох го в магазин на а1 за гаранция .След две седмици ми се обадиха от сервиза на хуавей и ми казаха .Че не ми признават гаранция .Искат пари за ремонт .Аз отказах и ги попитах защо .Те ми отговориха механична повреда .Но по телефона няма никакви следи .Винаги е носен с калъф и протектор .Казаха ми може да си го натиснал в джоба .Казах им да ми го връщат ..Вече мина месец който трябваше да ми го върнат .Един път ходих до магазина за това .Нямаше го .В магазина ми казаха да чакам обаждане или смс .Та въпроса ми е имам ли някакви права и мога ли да пусна жалба .След като е изтекъл месеца в който трябва да ми го върнат .Благодаря за отговорите .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
Аксесоари
#2

Навремето, когато беше мтел, преди да им върна телефона го наснимах отвсякъде. Имах едно на ум къде живея. Пробвай с кзп, нищо не губиш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Ако са минали 30 календарни дни от приемането на апарата трябва да ти го сменят, или да ти върнат парите.
В протокола с който е приет телефона, какво пише като визуално състояние?
Ако не пише, че има външни следи от удари са длъжни да уважат гаранцията.
Цитирай
#4

(2020-12-06, 19:07:09)Vi70 написа:  Ако са минали 30 календарни дни от приемането на апарата трябва да ти го сменят, или да ти върнат парите.
В протокола с който е приет телефона, какво пише като визуално състояние?

Ако не пише, че има външни следи от удари са длъжни да уважат гаранцията.

Пише следи от употреба без особени забележки .Те минаха 30дни но не са ми дали документ или върнали телефона 

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#5

По принцип от сервиза на хуавей са свестни, не правят такива проблеми, ако наистина няма повреда от потребителя. Може би при транспорта нещо са го прецакали. Може да пробваш, ако си от София, директно в сервиза на хуавей да идеш на ул. Леге 6. Трябваше изобщо да изпуснеш а1 и директно да идеш да оставиш телефона в сервиза на хуавей. Най-малкото нямаше да чакаш толкова време за транспортиране. А пичовете там ако имат налична частта, която е за смяна, може и за 2 часа да го отремонтират. Поне в моя случай беше така.
Цитирай
#6

(2020-12-06, 19:23:55)Andon0v написа:  По принцип от сервиза на хуавей са свестни, не правят такива проблеми, ако наистина няма повреда от потребителя. Може би при транспорта нещо са го прецакали. Може да пробваш, ако си от София, директно в сервиза на хуавей да идеш на ул. Леге 6. Трябваше изобщо да изпуснеш а1 и директно да идеш да оставиш телефона в сервиза на хуавей. Най-малкото нямаше да чакаш толкова време за транспортиране. А пичовете там ако имат налична частта, която е за смяна, може и за 2 часа да го отремонтират. Поне в моя случай беше така.

И аз съм чувал добри отзиви за тях .Но на мен така ми казаха и поискаха да си заплата ремонта . Въпроса ми е имам ли някакви права след като са минали 30дена и на са ми дали някакъв документ и върнали телефона .Иначе е възможно при транспорт в офиса на а1 го сложиха в едно пликче като пратките от алито .Не ми взеха кутията .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#7

Няма да подписваш нищо, ако наистина са минали 30 календарни дни си искаи парите или нов телефон - това е по закон. Ако се правят на интересни пускай жалба в КЗП.
Щом в протокола не пише, че има външни счупвания са длъжни да го оправят. Ако са го повредили при транспорта или в сервиза си е техен проблем и затова не подписвай нищо да не изгориш.
Цитирай
#8

(2020-12-06, 19:33:57)Vi70 написа:  Няма да подписваш нищо, ако наистина са минали 30 календарни дни си искаи парите или нов телефон - това е по закон. Ако се правят на интересни пускай жалба в КЗП.
Щом в протокола не пише, че има външни счупвания са длъжни да го оправят. Ако са го повредили при транспорта или в сервиза си е техен проблем и затова не подписвай нищо да не изгориш.

Благодаря .Няма разбира се . Минаха да А даже още не са ми се обадили да ми го върнат .Мисля да попитам утре в КЗП какви са ми вариантите .И те какво ще ме посъветвате .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
Цитирай
#9

Напиши жалба до КЗП, обаче я дай на място, за да ти я входират.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)