Анкета: Обработвате ли снимките си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Редактирам всичките или по-голямата част от снимките си
10.00%
4
10.00%
Само тези, които публикувам в социалните мрежи
0%
0
0%
Обработвам само единични снимки
20.00%
8
20.00%
Използвам само автоматичните настройки в редактора
5.00%
2
5.00%
Обработвах ги в миналото, но вече не го правя
10.00%
4
10.00%
Бих искал да го правя, но не знам как
2.50%
1
2.50%
Никога не съм го правил и нямам и намерение
45.00%
18
45.00%
Друго
7.50%
3
7.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как заснемате и обработвате снимките си?
#1


 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не обработвам. Което не ми хареше трия. Имам калиброван монитор с CCFL подсветка и S-PVA матрица с изкчително качество и на него ги преглеждам.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#3

Софтуера на Google го прави достатъчно добре.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#4

Редактирам ли я, това вече няма да е снимка, затова и никога не го правя. Ако е станала, станала е, ако не е - в коша има предостатъчно място.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#5

нищо не обработвам, ако искам картички или календари, продават се, снимката е за спомен такава каквато е

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • fu4ko, L1892
Цитирай
#6

Най-многа да сложа някой филтър, но на единични снимки...

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#7

Обработвал съм само стари семейни снимки,които са тъмни или доста светли,иначе другите не ги обработвам.Иначе повече снимам на автоматичен режим,рядко използвам ръчен,не ми се настройва,но снимките ми се получават добре.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fu4ko, L1892
Цитирай
#8

От телефона рядко редактирам, но от фотоапарата задължително всички минават през редактора.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • LilSaint05
Цитирай
#9

Gcam и после Snapseed за изображения от телефона.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
Цитирай
#10

Почти всичко обработвам, защото предимно снимам в про режим и RAW формат - така се използва пълният капацитет на камерата откъм детайли, и снимките са използваеми за професионална употреба, дори и за печат. Камерите на LG предлагаха един от най-гъвкавите и удобни про режими, които съм използвал (LG G4, V20), като дори съвременни модели не могат да достигнат като удобство.

Ако искам бърза снимка за шерване, тогава не, разбира се.
Цитирай
#11

Вече не. Преди го правих и затова избрах опцията "Обработвах ги в миналото, но вече не го правя". От известно време камерите в телефоните (ползвам предимно флагмани) са толкова добри, AI или каквото там ги дооправя си върши работа перфектно и просто не ми сес налага да пипам каквото и да е. Снимките излизат точно така, както искам и както съм замислил да излязат. S20 Plus в момента не е изключение. На тъмно се справя изненадващо добре.

Уточнявам обаче, че не съм професионалист и всички снимки са ми "point and shoot" и са предимно спомени за личен архив или социална мрежа, т.е. не меря шум, ISO и там другите му подробности.
Цитирай
#12

Не ги обработвам, защото рядко снимам с телефона си, но ако се наложи ползвам PhotoDirector за тази цел.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)