Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за прахосмукачка робот
#1

Здравейте, търся препоръка за прахосмукачка робот за подарък за Коледа. Не ги разбирам много и нямам особени впечатления. Знам само, че ми трябва да е без моп и за до 350-400 лв. 
Благодаря предварително!

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
Аксесоари
#2

От 3 години ползвам на Шаоми, мисля че е най-елеменатрния модел, и съм супер доволен.
Ако не държиш на зониране и миене, взимай смело който и да е техен модел, стига да има Lidar (лазерен) сензор.

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

Вземи си с лазер задължително,а не с датчици и третия модел не го помня....камера ли беше,нещо такова.
Аз имам Netbot LS23

Изпратено от моят SM-N9750 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Аз съм с шиаоми от 2 години и съм много доволен

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#5

В момента на много добра цена в Емаг е Xiaomi Mi Robot 1C - 400лв. Имаме я от около година и определено е добър избор, а това, че е с моп-функция е само в плюс, който може и да не се използва.
Цитирай
#6

Аз взех на жета миналата година една от Лидъл, е така да пробваме за 400лв силвър нещо си беше марката. Жената каза, доволна е добре чисти. Има си всичко програмиране, управление от моб приложение.
Цитирай
#7

Аз ползвам iRobot Roomba - 870 от 6 години, за които съм сменила батерията, филтри и четки. Майка ми си взе робота на Lidl - вероятно Silver Crest (марката) - изключитено съм впечатлена колко е тих. Румбата е направо трактор - в сравнение с него. За моя изненада се справя много добре. Бих го препоръчала - влиза в ценовия диапазон, стига да се продава, но нямам представа с консумативите как стои въпроса.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#8

Аз съм с Xiaomi S5 Max, която може да мие. Да не казвам голяма дума, ама пускаме нормална прахосмукачка и мием на месеца веднъж. Супер съм доволен. Този модел не отговаря на критерия за цената, но моя съвет е да видиш в Aliexpress и да си поръчаш от там на промоция и през европейска страна. Поръчвал съм 2 пъти от моя модел от Aliexpress през полски магазин; цената излиза около 650лв без да са на промоция; идват за 5 (пет) работни дни през Спиди и ти го носят до вратата на дома ти.
Цитирай
#9

(2020-12-11, 11:17:02)spi7_fire написа:  Здравейте, търся препоръка за прахосмукачка робот за подарък за Коледа. Не ги разбирам много и нямам особени впечатления. Знам само, че ми трябва да е без моп и за до 350-400 лв. 
Благодаря предварително!

Най-доброто за тези пари е Xiaomi 1C. Ако намериш и Dreame F9 на добра цена - взимай смело, тя е малко по-добра. 1C е подходяща за апартамент до 80-90 кв, Dreame може и по-голям.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

Днес дойде XIAOMI MIJIA Mop Robot Vacuum Cleaner 1C от черния петък в алито. Първо пускане, добре се ориентира. Със 70% батерия мина целият апартамент. Прилично почисти. Доволен съм.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай
#11

Килими обработва ли?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

(2020-12-12, 20:13:56)garfild76 написа:  Днес дойде XIAOMI MIJIA Mop Robot Vacuum Cleaner 1C от черния петък в алито. Първо пускане, добре се ориентира. Със 70% батерия мина целият апартамент. Прилично почисти. Доволен съм.

Пусни си да прави карта от опциите ако не си...

(2020-12-12, 22:32:11)alexbg67 написа:  Килими обработва ли?

Обработва, но зависи с какви косми са - може само късокосмести и ако целият апартамент/къща има килими 1C не е правилният модел, по-добре Dreame F9 или S5 Max.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#13

Благодаря много на всички за мненията! 
Като цяло се насочих към модела на Xiaomi 1C, но най -много ми допада Dreame F9, който обаче не мога да намеря никъде.
Дали да изчакам да пуснат нова партида на F9 или 1C e добър вариант (въпреки че не е с лазерен сензор)?
Също така разглеждах и Vacuum Mop Pro, но четох лоши коментари за него.

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#14

Едно въпросче ?Чистят ли зад вратите прахосмукачките?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

Ако вратата е отворена по диагонал - да, чисти, но донякъде защото все пак има ъгъл.
Цитирай
#16

(2020-12-17, 19:39:05)sapiora написа:  Ако вратата е отворена по диагонал - да чисти, но донякъде защото все пак има ъгъл.

Мерси за отговора.
Явно още не са измислили нещо за да чисти и зад врата Wink

Познати имат Roomba на близо 10 години че се сетих и че взех и тях да питам ,и не ми допадна че отнема много време почистването и че има непроходими места в къщи! Иначе топ.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

Един ъпдейт от моя страна. Взехме си модела на Xiaomi 1C за 400 лв от Емаг. Почистил е 1 път засега, но съм доволен и е лесен за употреба. Ще го разучаваме още, но изглежда добра придобивка да чукнем на дърво. Благодаря на всички за мненията!

ZTE Blade -> Nexus 4 -> Lenovo Vibe Z -> LG G Flex 2 -> Honor 8 -> Galaxy A70
Цитирай
#18

(2020-12-18, 01:49:16)Compare написа:  ... не ми допадна че отнема много време почистването и че има непроходими места в къщи! Иначе топ.
Старите модели на iRobot използват някакви стари алгоритми за изчисление на пространството. Новите модели, които са с лазерна система или камера се справят значително по-бързо. Преди да взема моята, гледах ревюта и ми направи впечатление, че тези с камери се затрудняват с калкулирането на пространството, когато е тъмна стаята.
Цитирай
#19

(2020-12-18, 09:51:21)spi7_fire написа:  Взехме си модела на Xiaomi 1C за 400 лв от Емаг.
Поздравления за избора! Консумативи може да намерите тук.
Цитирай
#20

(2020-12-18, 17:07:22)sapiora написа:  Старите модели на iRobot използват някакви стари алгоритми за изчисление на пространството. Новите модели, които са с лазерна система или камера се справят значително по-бързо. Преди да взема моята, гледах ревюта и ми направи впечатление, че тези с камери се затрудняват с калкулирането на пространството, когато е тъмна стаята.

Мерси за инфото Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)