Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С какво да сменя P30 Pro?
#1

Добър ден,

Тъй като P30 Pro-то почна да се държи силно неадекватно последните месеци (под неадекватно разбирам поведението на батерията, която един път си прави преспокойно 8 часа SoT, след това пряко сили изкарва 4 часа, а нито начина на използване се е променил, нито приложенията - едни и същи са с години) и почна да ми писва. Два пъти правих ресет (първия път възстановявах от бекъп, та реших, че бекъпа може да има принос и после правих и втори път, в който го сетвах като нов (възстанових само настройки на launcher-а, пароли и wifi настройки)) и нищо се не промени. Подозирам последните 2 ъпдейта. Сега, те може и да го оправят това някога, но дали и кога...никой не може да каже. И сега търся нещо, която да е добро като батерия и да има камера (като неговата или по-добра), която да се справя добре и на нощни снимки. Ясно е, че не мога да си мечтая за телефото камера, понеже телефоните дето я имат хич не са много. По едно време си мислех за P40 Pro, ама после загледах (четох и тук) за инсталацията на Гугълските сървиси и...някак си ми мина желанието рязко. 

Има подобен на моя въпрос тук и съм го чел. Нещо друго? Да пропускам нещо? 

Прочее, чудя се P30 Pro New Edition...ако го намеря от някъде него, дали няма да е по-различно (обаче ако той и стария вариант споделят едни и същи ъпдейти, ще е същата греда - това е, което не знам)?

Тъй, бюджет ~ 1000 лв (и това му е много). Напълно ок съм да е втора ръка (повечето ми телефони са такива) или от бай Китай, стига да има насока от кой търговец точно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си доволен от телефона карай с него. И 4ч SOT не са малко, но най-вероятно някои процеси са дърпали ресурс на батерията. А може и от студ да е или големи разлики в температурата. Изчакай до края на Януари, да видиш какви ъпдейти ще излязат и ако продължи да е така и си сигурен, че батерията не е добре можеш да я смениш в сервиз. За едни 100-120лв ще имаш все едно нов телефон. P30 Pro си е хубав телефон и спокойно можеш да изкараш поне още 1-2 години с него
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#3

Xiaomi Mi 10T Pro, Samsung Galaxy S20 FE чисто нови за тези пари може да ги намериш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Galaxy S20+ за 900-100лв може да се намери перфектен. С20 ФЕ не взимай, защото модела е дефектен и има проблем с тъчскрийна. Ми 10Т Про също е добър вариант, ако искаш чисто нов телефон. Или пък Ми 10/10 Про.

П30 Про Ню Едишън е същия телефон е същия телефон, но излезе директно с Андроид 10 за да може да има по-дълга софутерна поддръжка, но тъй като де факто е същия телефон като П30 Про, всички ъпдейти, които се получават на П30 Про ще бъдат същите и а Ню Едишън.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#5

P30 Pro New Edition e с UFS 3.0
а P30 Pro e с UFS 2.1

Май само това e разликата и че единият е идва с Android 10 от кутията, а другият - с Android 9
Цитирай
#6

Нямаш алтернатива.

От конкуренцията няма читав апарат с телефото сензор и толкоз издръжлива батерия и GMS.
Имаш С20 ултра, но пък там основния сензор е , а и ексинос батерията ....


Aко го ползваш над 12-14месеца, плати си в Сръчко за нова батерия. Не е скъпа.
Цитирай
#7

(2020-12-16, 10:18:56)emzo написа:  Нямаш алтернатива.

От конкуренцията няма читав апарат с телефото сензор и толкоз издръжлива батерия и GMS.
Имаш С20 ултра, но пък там основния сензор е , а и ексинос батерията ....


Aко го ползваш над 12-14месеца, плати си в Сръчко за нова батерия. Не е скъпа.
Ами сега погледнах - той телефона е купуван началото на 2019 (април месец). Аз го купих втора ръка, някъде началото на тая година (ако не бъркам). Иначе, аз батерията хубаво ще я сменя, ама ако проблема е софтуерен...ще е кофти. А тез горните, които си споменал, читави ли са?
Цитирай
#8

Ако говориш за сервиза - това е официалния сервиз. Естествено, че ще намериш и негативни мнения, но това важи за всички сервизи и автомонтьори Big Grin
Цитирай
#9

(2020-12-16, 10:33:22)emzo написа:  Ако говориш за сервиза - това е официалния сервиз. Естествено, че ще намериш и негативни мнения, но това важи за всички сервизи и автомонтьори Big Grin

О не, не съм търсил мнения. И съответно не знаех, че е официален сервиз. Просто не съм чувал името и затова питах.
Цитирай
#10

(2020-12-16, 10:28:09)imthedevil написа:  Иначе, аз батерията хубаво ще я сменя, ама ако проблема е софтуерен...ще е кофти.


Аз затова ти казах да изчакаш поне месец, за да си сигурен че не е софтуерен проблем.
Все пак и телефона ти наближава 2 години и е нормално батерията да не се държи като такава на нов телефон.
И все пак 4ч не е толкова зле, много нови телефони държат по 4-5ч SOT. Когато започне да пада за 1-2ч тогава е кофти
Аз лично не бих купувал нов телефон, ако имах p30 Pro и телефона е в добър външен вид. Батерията е консуматив и след смяната и получаваш все едно нов телефон. Но това само ако си сигурен, че проблема е в нея

P.S. Навремето жена ми имаше Samsung s3 Neo е след ъпдейт към нова версия на Андроид батерията сдаде багажа.
Самсунг тогава бяха царе на тия номера. Преди ъпдейта всичко си беше ОК, а след него батерията беше за боклука.
Само че тогава батериите се сменяха много лесно. Поръчах нова батерия и телефона стана чук.
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#11

Нарочно не ти препоръчах Samsung Galaxy S20+, защото чисто нов за тия пари, го няма, а да го вземеш ползван, не знаеш, колко е ползван и как и ако батерията не държи, да тръгнеш за я сменяваш, и то става дълго, по-добре дай още малко пари, но вземи чисто нов. OnePlus 8T също става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

@imthedevilЗащо не понижиш версията на EMUI на 10,с Hisuite.За да си сигурен че е от софтуера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)