Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Четири години актуализации за Андроид от 2021
#1

Добра новина! Google и Qualcomm са си стиснали ръцете за 4 годишна поддръжка на андроид устройствата от 2021! Snapdragon 888 с Android 11 ще е първият процесор с 4 годишна поддръжка. Това важи и за  всички следващи  процесори на Qualcomm ще получат четири версии на Андроид от догодина. Честито!

Повече инфо тук (на Испански) и на Английски
[-] 9 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • doktorra, Dowper, fifth_root, karas, master89q, Monroe, NaniG, sapiora, scenic
Цитирай
Аксесоари
#2

Сега Google ще трябва да убеди и производителите на телефони да си ъпдейтват устройствата 4 години. За сега само Google, 1+ и Самсунг ще поддържат телефоните си с 3 големи ъпдейта. Самсунг обещаха, но да видим дали ще го изпълнят.

1916 
Цитирай
#3

Не всички телефони са с Дракона Smile
Цитирай
#4

Новината е обнадеждаваща за нас потребителите.

Индийският програмист, който подържа всички Х-найсет хиляди модела на Xiaomi, в момента си подава молбата за напускане и отива да се преквалифицира на фризьор на пудели.

Тазгодишната драма със софтуера на китайците е епична. Не съм виждал толкова спрени и върнати заради бъгове поредни ъпдейти. Умножавам по 4 години и историята заприличва на пребиваване в мексикански затвор. Няма такава мъка! Опитвам се да си представя и пускането на месечни ъпдейти по сигурността, но съзнанието ми отказва да приеме чак такъв ужас и мизерия.

Но не само за Xiaomi, OEM производителите, ако могат, само ще бълват железа без ъпдейти.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Това е хубаво, следва гугълските устройства да са с 4-годишна поддръжка. Само Самсунг да кажат какво следва за моделите, които на един пазар са с Ексинос, а на друг с Куалком... За останалите производители, ползващи Медиатек и още по-умрели процесори все едно. И дано производителите масово минат на поне до 3 версии Андроид.
Цитирай
#6

(2020-12-17, 01:39:01)user32 написа:  Добра новина! Google и Qualcomm са си стиснали ръцете за 4 годишна поддръжка на андроид устройствата от 2021! Snapdragon 888 с Android 11 ще е първият процесор с 4 годишна поддръжка. Това важи и за  всички следващи  процесори на Qualcomm ще получат четири версии на Андроид от догодина. Честито!
Да не бързаме. 4 годишната поддръжка всъщност включва 3 голями ъпдейта на версия на ОС + 1 година само нови пачове за сигурност.

https://www.gsmarena.com/snapdrgaon_888_...-46792.php

 
Цитирай
#7

Да де, но това пак е повече от сегашното положение. Кой за какво е бързал - просто чакаме да видим как ще се изпълни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#8

От кога чакахме това да се случи. Smile
Цитирай
#9

За съжаление още не се е случило. Google и Qualcomm обещават, но трябва да се включат и производителите на телефони. Ако стане факт ще важи за апарати със Snapdragon.

1916 
Цитирай
#10

(2020-12-18, 11:18:12)milss написа:  За съжаление още не се е случило. Google и Qualcomm обещават, но трябва да се включат и производителите на телефони. Ако стане факт ще важи за апарати със Snapdragon.

Да де, то тия с Медиатек често са по един ъпдейт, ама те са и по-евтини, та човек не очаква много. На мен ми е чудно Самсунг какво ще прави с Ексинос: не върви модел Х със Снапдрагън да върви по уговорката с Гугъл, а съшият, но с Ексинос - не.
Цитирай
#11

Samsung нали обещаха за моделите S10-S20 по 3 големи ъпдейта.Та би трябвало и за двата процесора да пускат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#12

Да де, да видим дали ще дадат сега и още една година ъпдейти по сигурността.
Цитирай
#13

(2020-12-18, 11:37:50)fifth_root написа:  ... На мен ми е чудно Самсунг какво ще прави с Ексинос: не върви модел Х със Снапдрагън да върви по уговорката с Гугъл, а съшият, но с Ексинос - не.

Exynos са лесни, нали са си процесори на Самсунг.

1916 
Цитирай
#14

Samsung разширява до пет години актуализации за Android за корпоративни версии на флагманите Galaxy S20, S21, Note 20, XCover 5, както и на Galaxy Tab Active 3. За всички останали си остава 4 годишна поддръжка на андроид устройствата излязли от 2019 г. насам.
[Изображение: 3c40047771ff.png]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай
#15

Google и Qualcomm са си стиснали ръцете, но това е само пожелателно. Всеки производител си решава колко и какви ъпдейти да пусне. Нали се сещате, че ако ви актуализират Андроида три години, няма кой да купува стотиците нови модели, които се бълват годишно.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#16

И в следващия момент пикселите идват с по-слаби процесори от 888, а дори и няма да са Qualcomm вероятно...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#17

888 е най-голямата издънка след 808/810.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • ganchev, solo5
Цитирай
#18

Да не бързаме да гърмим шампанското.
На мен лично не ми се вярва това да стане факт за всички Qualcomm процесори.
За флагманите ако стане ще е похвално.
Цитирай
#19

(2021-06-29, 17:38:09)Harbinger написа:  888 е най-голямата издънка след 808/810.

Затова ли днес Asus пуснаха на пазара в САЩ ZenFone 8 и ZenFone 8 Flip с този процесор.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#20

Може да е off но да си кажа. Каква е тази мания за ъпдейти? Аз предпочитам в годината един ъпдейт с много нови неща, отколкото ежемесечни minor fix ъпдейти.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#21

Жажда за пари, от бързане разработчиците пропускат нещо по кода, и после фиксват. А иначе рекламират техния(на марката) продукт като най-добрия! Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

След два големи обновявания, системата вече се затормозява, батерията е издухана.
Задължителна смяна на устройството.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#23

Лично мнение - съвсем не е задължително. Пиксела, който вече го продадох, бе с две голями обновявания и батерия с живот 90%. Не забелязах никакви лагове и проблеми с устройството - също.

 
Цитирай
#24

Mate 10 Pro дойде с Андроид 8,след почти 4 години и два ъпдейта сега съм на Андроид 10, работи повече от добре и дори си заслужава да му се замени батерията след време. Така, че е много относително.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • doktorra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)