Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо си купихте Смарт часовник?
#51

Защото освен всичко друго, показват и часа
Цитирай
Аксесоари
#52

Историята на моите покупки - Alcatel One touch watch, Huawei Watch 2 LTE, Huawei Color Band A2, Huawei Band 4.
Общо взето си ги купувах с идеята, че ми е интересно да видя, каква ще им е ползата. Не открих особена.
Имам все още гривна Huawei Color Band A2, която забравям да зареждам.
Имам 2 нормални часовника - Grovana Quartz и Pulsar Automatic, май тях ги ползвам често - показват ми часът и толкова

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#53

Започнах със смарт wearable-ите предимно от технократски гъдел, но с времето започна доста да ми помага и в работата, а и като моден аксесоар.
Много години така и не се научих да нося обикновени часовници, все ми пречеха и тежаха на ръката и затова много дълго време не обръшах внимание на смарт такивата. Преди около 2 години и половина обаче с един бивш колега се разприказвахме на тази тема, защото той ползваше Mi Band 2 и доста ми направи впечатление и започнах да виждам добавената стойност в такъв тип джаджа.
В последствие си купих Mi Band 3 малко след като излезе, после Amazfit BIP и сега съм вече с доста елегантния Amazfit GTR 47 mm, който взех много изгодно и си изглежда като скъп часовник, а не пластмасова играчка. Ползвам го предимно като часовник и нотификации за входящи мейли, известия и повиквания. Прекрасен модел като цяло с всичко необходимо, добър дисплей и убийствена батерия, не бих го заменил докато не го строша. Big Grin

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#54

За новите притежатели на смарт часовник.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#55

Първия ми часовник бе Huawei Watch GT 3. Купих го защото исках да нося часовник, но да бъде смарт, заради къстъмизацията - каишки и циферблати. Така бих могъл да го съчетавам с различни тоалети, а не да имам няколко нормални - с кожена, метална каишка и спортен/класически вид.
По-нататък реших, че искам да мога да плащам с него, продадох го и си взех Galaxy Watch 4 Classic. От скоро ползвам и спортните му режими. Имало е ситуации, в които ми е било удобно да разговарям чрез него, защото ръцете ми са били заети, за да извадя телефона от джоба.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#56

Първия ми смарт часовник и в момента съм с него е - Galaxy Watch 4 Classic 46mm, взех го главно за да получавам чрез вибрация на ръката ми всички известия, обаждания, sms, viber и т.н., чувам със слухов апарат и това ми е от голяма помощ и важно удобство за мен, родих се с това чудо на техниката, за хора с намален слух е незаменимо удобство и помощ!

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#57

Взех си смарт часовник - GT2 PRO, да видя какво е и от 2 години седи в чекмеджето, но това най-вероятно идва и от факта че принципно мразя.да нося каквото и да е по ръцете си

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#58

Първо и основно, за да гледам колко е часът.
Нося и винаги съм носил часовник, без часовник съм като без гащи Smile))
Второ - смарт, защото беше тренд. Впоследствие, след години усъвършенстване и получаване на приемлив живот на батерията, почна да ме блазни идеята да си сменям често циферблатите.
И трето - нотификации, телефона ми е без звук постоянно и ми е много по-комфортно така.
Четвърто - "здраве" функциите.
Цитирай
#59

Купих за да видя основно какво е, но го ползвам не повече от 30% от времето. Докато ми е на ръката е удобно с известията. Но от друга страна е хамалогия със зареждането. Хем имам тик уотч, който кара по 3-4 дни с ЛЦД дисплея.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#60

Аз го купих да си следя здравните параметри, да си получавам известията и да бягам само с него без да трябва да нося телефон.
После се оказа че мога и да плащам с него. И е много удобно за това.
Цитирай
#61

Да Ви кажа, това със здравните параметри е малко маркетингов трик. Четох един менюал на Самсунг 4 поколение, и там пише че здравните параметри са ориентировъчни, ако е необходимо да се посети лекар. Цитирам по памет. Иначе на мен ми подариха и съм доволен. Плащам само с него, и когато карам колелото гледам километрите, времето и на картата къде съм карал.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#62

Защото трябваше да сменям Casio-то с нещо ново, но този път реших да е Apple Watch - първо заради това, че ползвам iPhone, отделно да си следя постиженията (колоездене, крачки за деня, пулс и други) и екстрите, които предостава смарт устройството - разговори, калкулатор, информация за времето (градуси, прогноза и т.н.), някои приложения ми вършат работа и спестяват време в сравнение с ползването само на смартфон. Разбира се всеки ползва според потребностите ... някои само да гледат колко е часа, други повечето неща, които предлагат смарт часовниците.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#63

От месец съм с Amazfit GTS 4 Mini купен за няма и 200 лв. Беше импулсивна покупка, имам Watch 4 на Samsung. Изобщо не бях запознат с продуктовата гама на марката, нито с менюто и характеристиките - видях само, че има съответния IP рейтинг за което държа да има и смартфона ми и да е AMOLED тъй като някои по-ниски класове все още не ползват тази технология, особено по "безмарковите". Не знаех дори, че тези за марка на Xiaomi и дори още не съм сигурен дали е точно така, но Zepp приложението доста си прилича с това за техните Band-ове така, че предполагам е така.

Просто ми хареса изложен и реших ей така да си го купя, да видя какво представлява. Към настоящия момент мисля, че това е една страхотна покупка и препоръчвам часовника на абсолютно всеки. Да, няма Wear OS и всичките му приложения, но аз никога не съм ги ползвал и не съм теглил нищо от магазина им така, че все тая. Известията се настройват за минути и всичко идва на момента. Zepp приложението работи изключително адекватно.
Няма безконтактни разплащания но аз не ги ползвах и с Watch 4 - първо заради нуждата от PIN и второто заради факта, че на повечето POS на които съм пробвал не чете часовника, а телефона го чете. И аз си плащам с телефона, нямам нуждата да е точно с часовник.

Батерията забравям кога съм я заредил последно като всичко освен проследяването на съня е активно защото не спа с него. Батерията е минимум 10-12 дни като постоянно измерва показатели. За сметка на Watch 4 който се зарежда максимум на 2 дни, при това значително по-бавно от Amazfit-а.

Също нещо което изключително много ми хареса - аз протектори не ползвам и съм забелязал, че на Watch на Samsung лесно се зацапва екрана, сякаш се лепи мръсотията, понякога остават някакви точици които трябва да се махнат с нокът, например. Никакви такива неща нямам с Amazfit-а и си стои чист през целия ден, с тениската го забърсвам понякога колкото да не е прашен и до там. Доста по-чист стои. Странно но факт за мен.

Абсолютно го препоръчвам, има интересни watchfaces и работи много добре, пъргаво, отчита каквото е нужно. Категорично в ценовия си сегмент - това е часовника. На ултра ярко слънце на плажа нямам проблем с екрана - вижда се всичко. Също ръката ми се изпотява по-малко с него навярно защото е по-лек от Samsung-а.

Импулсивна покупка на която не съм възлагал надежди, просто проба а днес - месец по-късно - всеки ден на ръката ми. Впечатлен съм от продукта! Малко бия на платена реклама но на бялото черно не мога да кажа - хареса ми! Препоръчвам!

А защо смарт часовник? Защото мога да си следя различни показатели, да си сменям watchface-а като ми писне да гледам един и същ, защото виждам известията си без да поглеждам часовника и защото...ме кефи.
Цитирай
#64

Първият ми часовник беше Samsung Frontier, бях доста разочарован като цяло.
Дълго време нямах, но след като преминах на ios реших да пробвам apple watch 6, пълен кошнар. Зареждах го два пъти на ден...
След два месеца го разкарах, месец без часовник някак си ми залипсва. Купих apple watch 7. Пак същата простотия, но него го изтърпях 4 месеца Big Grin
С голям страх купих Garmin Venu 2 Plus. Исках по скъп, но не знаех какво да очаквам... Бях страшно очарован, измерва много повече и по точно показателите от apple простотията... 7 дена батерия, разкошно. След 8 месеца някъде реших, че съм готов да се разделя със сума почти колкот Ultra на Епъл и си купух Garmin Epix 2. Този часовник е феноменален. Уникален дисплей, 18 дена батерия. Следи всичко, по всяко време. Изключително детайлна информация при тренировки, разкошен е. Не бих си купил повече друга марка смарт часовник определено.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)