Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо си купихте Смарт часовник?
#26

rumo мерси, мен това ме притесняваше, да не е за цял ден да пада по 10% някъде, но щомто не консумира нищо, особено пък с две еднакви устройства е добре.
kery, ясно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-12-20, 13:42:05)hazART написа:  А на тези, които не си държат батериите по една, две седмици, не ви ли дразни, да го зареждате през 2, 3 дена.
Също така, когато е включен постоянно bluetooth колко батерия ви консумира.

Вбесява ме, основната причина да не гледам повече самсунг часовници. Иначе тизена най-много ми допада.
----------
Румене, завиден списък !!! Браво !

--------
По темата - главно за нотификации, телефона го нося в чантичка или в джоб и да го вадя постоянно..... И като се замисля от над година седи без звук.
На второ място - да си гледам часа. Без часовник съм като без гащи излезнал Big Grin
Цитирай
#28

А да ви питам, когато ида на фитнес, ще разпознае ли, че съм там или трябва да задам фитнес. Също после ако ида на плуване, ще разпознае ли или трябва да изключа фитнеса или въобще изключва ли се, как става и да включа плуване. После общо ще гледам калориите и от двете или как става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

Тези тамагочита мерят пулс, ама защо си вдигнал няма как да знаят... И всички данни се пращат в телефона за обработка, после имаш резултати...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#30

(2020-12-22, 13:14:17)hazART написа:  А да ви питам, когато ида на фитнес, ще разпознае ли, че съм там или трябва да задам фитнес. Също после ако ида на плуване, ще разпознае ли или трябва да изключа фитнеса или въобще изключва ли се, как става и да включа плуване. После общо ще гледам калориите и от двете или как става.

Не съм сигурен доколко има разлика ако избереш режим според спорта, но си мисля, че са само залъгалки, колкото да изглежда по-умен и полезен часовникът. Най-полезно може да ти е ако ти мери пулс, Max VO2, но за второто трябва да си има отделен сензор, а не на базата на някакви изчисления спрямо резултатите ти. И за колко време си изминал определено разстояние. Колко време си прекарал в даденото занимание и сам можеш да си прецениш. Та честно казано, можеш и без тия неща, във всеки спорт сам можеш да усетиш как се справяш. Но иначе сам трябва да избереш какъв спорт ще практикуваш преди тренировка.
Цитирай
#31

Аз си взех от любопитство. Много се дразня, че трябва всеки ден да го зареждам
и не го нося постоянно. Но не съжалявам за покупката!
Редувам го с другите кварцови и всеки ден според настроението...........

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#32

alex, fifth root мерси и аз съм на мнения, че може и без тези неща, досега не съм разчитал на часовник във фитнеса, но питах за часовника да видя, докъде са стигнали, че ако си взема да знам, но мерси, значи сам трябва да си зададеш.
А колко може да изкара този тип часовник, 2, 3 години или повече, с нормално използване.
Мислех да питам, какво ще стане ако смениш часовника, но се сетих, че има приложения в Google Play и в App Store на съответната марка.
А това със съня, на сутринта или не знам през дни ли е, ако е зле положението, само ти го казва или те съветва нещо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#33

Някои видове “спорт” си ги хваща сам, примерно-тичане, ходене и тн. За други не знам, защото не съм тествал. Гармина мери и VO2 max. Колко години карат, смятам че ще изкара няколко години спокойно. ще ти писне по-рано. За съня специално, ти показва, дълбок, лек, рем и будно състояние. На самия часовник дава и някакви безмислени “съвети”.
Цитирай
#34

Сънят е много относително нещо за мерене само с часовник. Там науката следи мозъчната дейност със сензори по главата. Сигурно има някаква полезна доза при часовниците, но нещата се ограничават до пулс и движение докато спиш. 

Sleep as Android приложението много го хвалят, ама аз както при него, така и при гривната съм засичал сериозни неточности.
Цитирай
#35

На Хубавей солника съветите за съня никак не са глупави, разбирам, че има и по-напреднали методики за отчитане на тренировки, но и всеки ден да стои на зарядно... не знам, не е за мен такава експлоатация. Мое мнение.
Иначе ми е доста любопитно как разбира че тичаш за медал, а не подир трамвая. Wink
ХАзартен, ако може някой да ти услужи с неговия за ден два да се ориентираш...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#36

(2020-12-22, 19:18:35)fifth_root написа:  Сънят е много относително нещо за мерене само с часовник. Там науката измерва със сензори по черепа. Сигурно има някаква полезна доза при часовниците, но нещата се ограничават до пулс и движение докато спиш. 
На Хуавея това е една от най-добрите му функции. Отчита абсолютно точно лек, дълбок сън, дрямка и т.н.
Цитирай
#37

Благодаря ви на всички, ако си взема, ще се похваля, но не не мисля да е скоро, имам чувството, че ако взема един такъв, няма да се налага да си купувам ръчни и така ще си спестя доста пари, защото тук като сменявам циферблатите и каишките все едно ще имам всякакви часовници. На вас така ли ви се отразява.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#38

Аз на моя му взех една титаниева и мирясах...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#39

Да, най-големият проблем на часовниците е че ти омръзва визията на някой като го поносиш малко. За да разнообразяват, някои маниаци имат по 20 часовника. Аз имах един кварцов, който продадох и финансирах покупката на GT :-) Оставих само него, за да го нося и да не заседява. Засега имам само 4 каишки - кожената и 3 силиконови, занапред може да взема още толкова. Та тия каишки заедно със смяна на циферблатите правят часовника различен според повода и облеклото. След време може да си взема пак стандартен часовник, но поне за 1 година напред няма да е. А след това имам чувството, че смарт часовниците много ще напреднат и избора ще е труден
Цитирай
#40

(2020-12-22, 16:38:38)hazART написа:  А колко може да изкара този тип часовник, 2, 3 години или повече, с нормално използване.
Мислех да питам, какво ще стане ако смениш часовника, но се сетих, че има приложения в Google Play и в App Store на съответната марка.
А това със съня, на сутринта или не знам през дни ли е, ако е зле положението, само ти го казва или те съветва нещо.
Както с всичко въпрос на късмет LG G2 едвам издържа две години като се скапваше постепенно, докато не умря от раз. LG G watch R го ползвам около 5 години и си работи перфектно и до ден днешен. Дори още съм с оригиналната кожена каишка, но почна да се разпада и ще я сменям скоро.

Това с отчитането на съня не е лошо за който не е проблем да спи с часовник. На мен ми пречи и предпочитам да го свалям.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#41

Реално май заради пробата на модерните часовници. Минах през две гривни и три смарт часовника. И все още не знам дали такова нещо има смисъл.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#42

Както и преди, така и сега с настоящия часовник, смисъла му за мен е получаването пълноценно, прочитането и евентуално отговор на всякакви известия / смс-и / мейли, управление на музика, атрактивен интерфейс за следене на време, запис на гласови бележки, часове за например два часови пояса , настройки в приложение и мониторинг инцидентно на домашна камера за наблюдение на малко дете и т.н. Въобще всичко, което наистина може да нарека за мен смарт в такова устройство.
Далеч съм от спорта и най-малкото, което търсех в подобно устройство е фитнес тракера, който се наложи първо с появата на гривни, а вече и с появата на фитнес тракер с визия на часовник.
С последния часовник вече имам възможност за набиране и отговор на обаждания при необходимост, което допълва за мен към всичко останало в страни от спортния режим, наименованието смарт в тези устройства.
Определено в тези устройства има какво да се желае и усъвършенства, което неминуемо ще става с времето, както се случва и с мобилните телефонни устройства, които ползваме ежедневно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#43

Мони, стига бре, ако искаш това което имаш с два три дни батерия е супер зле. Знаеш че съм с тикуоча про 2020 и той просто няма батерия. Твоя също няма. Тва не е изобщо сериозно за тоя смешен часовник. 2-3 дни макс според ползването. Ми по добре без тва недоразумение. Лично мнение, и 4 дни да изкарва тройката пак е малко.

От две седмици се мъча с него, ми не става. Малко му е батерията. Тва е реалността просто за мен.
Цитирай
#44

Не нося часовник докато спя, което при предния с безжичното зареждане автоматично означаваше слагане на зарядното всяка вечер.
Даже имах заучено движение към слагането му на док станцията.
С този времето е увеличено на поне 3 дни с моето ползване, което реално за мен е напредък, защото така или иначе отново не спя с часовника, но инстинктивно го свалям от ръката си, с разликата, че не го свързвам към зарядното ежедневно, а поне на края на третия ден.
Иначе това е и едно от нещата, за които имах предвид,  че е необходимо усъвършенстване.
Останалите възможности на часовника са именно това, което търся в подобно устройство.

П.п. Другите, които отговарят на по- дълъг живот на батерията, въобще не се вписват във възможностите, които търся.
Подчертавам отново,  че не ме интересува спортната насоченост на фитнес устройствата, защото добрата физика ми е по рождение.  :-D

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#45

Към автора:
Като чета анкетата за любим телефон, и тази тема, ми е итересно ако направиш тема/анкета "защо си купихте смартфон" дали ще е в противеречие с тези 2 Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#46

То ще е странно, всеки го е купил основно за разговори, но се възползва от смарт функциите му, аз също го мислех, но се отказах да правя.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#47

Прав си, но тази функция я има и телефон с копчета! Интересното е, че въпреки това стават караници между фенове на различните марки. И то не заради друго, а заради лични самоубеждения. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#48

Автора подпитва вече сигурно 1г за такъв часовник. за това време спокойно можеше да си вземе 2 от различните ос-та и 1 без ос.
Щеше да натрупа лични впечатления, каквито няма как да получи, който и каквото да казва.
Докато не го поднесеш няма да разбереш кое му е хубавото и кое лошото.
Пък станаха и супер достъпни - едно гт2 сигурно е 200лв
Цитирай
#49

Аз също не намирам голяма полза от смарт часовник,или гривна.А тази функция да ти показва съня,не знам изобщо какъв смисъл има от нея,можеш ли да си промениш съня по часовник. Smile За пулса е добре,ако тренираш аеробно(бягане,колоездене).
Цитирай
#50

Чудя се защо ги наричат часовник , като са някакви фитнес тракери
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)