Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Моля мнение за Samsung galaxy tab a7 10.4 (2020)
#1

Моля за мнение за таблет Samsung galaxy tab a7 10.4 (2020) . Ще се ползва за интернет и гледане на клипове. Игри няма да се играят?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-01-07, 10:48:53)pavelkv написа:  ... Ще се ползва за интернет...

Това е твърде относително - има тежки сайтове, има и по-малко тежки, но с тия 3 ГБ РАМ ще види зор при отворени повечко табове. Същата работа е и с клиповете - ако ще са масовите (с най-малкото съмнително качество), няма проблем, но ако ще се търсят 4K или пък по-дълги с FullHD - забавянето ще е досадно. Мога да си позволя да го споделя от личен опит с толкова оперативна памет, макар и от друга марка и клас. Ако пък се заложи на HBO Go/Netflix, работата съвсем ще се усложни.
Дават го със Snapdragon 662, но компенсирането процесор-оперативна памет не е лесна работа.
Казано иначе - ако не държиш особено на качеството на клиповете/филмите, този таблет би следвало да върши работа, но ако качеството е приоритет, ще трябва доста повече.
Цитирай
#3

(2021-01-07, 21:35:26)L1892 написа:  Това е твърде относително - има тежки сайтове, има и по-малко тежки, но с тия 3 ГБ РАМ ще види зор при отворени повечко табове. Същата работа е и с клиповете - ако ще са масовите (с най-малкото съмнително качество), няма проблем, но ако ще се търсят 4K или пък по-дълги с FullHD - забавянето ще е досадно. Мога да си позволя да го споделя от личен опит с толкова оперативна памет, макар и от друга марка и клас. Ако пък се заложи на HBO Go/Netflix, работата съвсем ще се усложни.
Дават го със Snapdragon 662, но компенсирането процесор-оперативна памет не е лесна работа.
Казано иначе - ако не държиш особено на качеството на клиповете/филмите, този таблет би следвало да върши работа, но ако качеството е приоритет, ще трябва доста повече.


Lenovo Tab M8 2/32 тея проблеми не се наблюдават, въпреки че не й 3GB RAM даже!
Пробвах на ultra 4k/8K абсолютно никакви проблеми звук и картина са супер .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

Вкъщи ползваме предишното поколение Tab A 2019 10.1", който е с по-слаб ексинос процесор и 2/32 рам и за посочените задачи се справя повече от добре. Би трябвало Tab A7 също да няма проблеми.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#5

Ами дано да е както казвате, но А Tab 8 (2019) с 2/32 и Snapdragon 432 е много добър за четец и навигация, само дето за HBO GO не го търси. Не знам и какви 4К клипчета гледате по сайтовете. Само за сведение клип от 30-тина секунди е 100+ МБ, хубаво е да се има това предвид. За 8K реални да не говорим. Да, не се теглят.
Авторът да си решава.
Цитирай
#6

Вземате от бай Китай един Teclast P20HD и всичко е точно (около 130 гущера струва).
Цитирай
#7

(2021-01-08, 16:04:33)L1892 написа:  Ами дано да е както казвате, но А Tab 8 (2019)  с 2/32 и Snapdragon 432 е много добър за четец и навигация, само дето за HBO GO не го търси. Не знам и какви 4К клипчета гледате по сайтовете. Само за сведение клип от 30-тина секунди е 100+ МБ, хубаво е да се има това предвид. За 8K реални да не говорим. Да, не се теглят.
Авторът да си решава.

Да не стават недуразумения ето едно видео клипче https://www.youtube.com/watch?v=idA90cwDG9Y
Ако е удобно дай и ти едно на което си имал проблеми ,ще го тестваме веднага.
Blu-ray също си вървят без проблеми
https://zamunda.net/banan?id=589063&hit=1&t=movie

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

За парите си всъщност няма аналог,друг среден клас таблет няма.или са с сд 4хх или умрели медиатеци.Сега за да не се каже че спамя съм купил таблета и така коментирам
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • pavelkv
Цитирай
#9

(2021-01-16, 09:51:08)Compare написа:  Да не стават недуразумения ето едно видео клипче https://www.youtube.com/watch?v=idA90cwDG9Y
Ако е удобно дай и ти едно на което си имал проблеми ,ще го тестваме веднага.
Blu-ray също си вървят без проблеми
https://zamunda.net/banan?id=589063&hit=1&t=movie
За да не стават недоразумения - с вградения фирмен браузър клипчето от линка (8К на 120 кадъра) въобще не тръгва - надпис "Видеоклипът не може да бъде възпроизведен от браузъра ви..." Тръгва с Opera, но е с отвратително качество и след 6-8 секунди забива и няма тръгване. Не знам как да направя снимка от плота, за да се види, а и по-добре проблемът се вижда на видео запис. Ако смяташ, че направен клип с описаното през телефона ми ще ти е доказателство - ще го кача някъде, макар че не го намирам за уместно.

Проби на клипчетата вдясно от това 8К - 4К COSTA RICA с 60 кадъра и съседни - забива след няколко секунди, картината е отврат - размазана като от CD сигнал.

Проба с личен клип от телефона ми - 4К на 30 кадъра - 33 секунди (111 МБ) - чуди се няколко секунди, но тръгва. Картината е размазана до грозотия. Няма да го показвам, защото е на дете от семейството ми.

Проба с филм от HBO GO - чакам 20-25 секунди, за да тръгне (това 4К телевизорът ми го прави за не повече от 5 секунди), а представи си как се вижда после...

Проба с произволен обикновен клип от YouTube с никаква резолюция - върви гладко без забивания. За информация - скорост на Wi-Fi около 12 MB/sec, не се оплаквам.



И пак за яснота - става дума за версията А8 (2019) с 2/32. Горещо го препоръчвам за четец, също и за навигация. Дори основната причина да го купя бе втората (навигация) и се справя доста добре (Google с офлайн карти, HERE, iGO). Поне аз не намерих друг толкова евтин (250 лв средна цена) за 8 инча екран, какъвто и търсих.

(2021-01-16, 17:58:52)Wild bear написа:  За парите си всъщност няма аналог,друг среден клас таблет няма.или са с сд 4хх или умрели медиатеци.Сега за да не се каже че спамя съм купил таблета и така коментирам

Да ти е честит и дано ти върши работа. Имам предвид както трябва.
Цитирай
#10

Какви са тези 4К И 8К, които тествате? Такива ли се гледат на евтин таблет? Важното е да върви гладко, да не забива (много), да може да си гледа спокойно във FULL HD резолюция и да може да отвори няколко таб-а без проблем.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 2 потребители изказват благодарност на HERUS за това мнение:
  • Compare, Wild bear
Цитирай
#11

По принцип стана на въпрос че 3гб рам са малко за да се гледат видеота от 4к 8к в Youtube поне до колкото разбрах,и малко се позачудих и пробвах на моята машина с2гб рам (Lenovo Tab M8),ми да вметна че не забива ,пробвах и с blue ray ,абсолютно никакви проблеми.Явно не е само до рам,ами и до интернет скороста ,процесора ...

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

(2021-01-18, 11:32:44)Compare написа:  ...Явно не е само до рам,ами и до интернет скороста ,процесора ...

Да, очевидно е, че куп са факторите за добра работа, а и всеки си има собствена преценка какво означава последното.
Цитирай
#13

(2021-01-18, 11:41:12)L1892 написа:  Да, очевидно е, че куп са факторите за добра работа, а и всеки си има собствена преценка какво означава последното.
Не те разбирам дано да не е нещо заядливо Tongue
Аз много не му разбирам да си призная,докато не тествам .
На каква машина прави всичките тия проблеми?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

Как гледате 4K-8K video,при мен на телефона P30,не излиза на клипа,в настройки по голяма резолюция от 1080p.
Пс.на лаптопа(intel core i7 -8GB RAM-Nvidia GTX 950M) излизат настройки до 8К но картината не върви,на 4К върви но от време на време забавя.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

И при мен е така, даже 720p .
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#16

(2021-01-18, 11:46:10)Compare написа:  Не те разбирам дано да не е нещо заядливо Tongue ...
Нищо заядливо няма, разбира се, опитвам се да помогна при избора на база личен дългогодишен опит с много на брой устройства. Питащият е този, който преценява кой отговор му е от полза и си взима еднолично крайното решение. 

За мен "добра работа" е едно, за друг - друго, за трети - трето, нормално е. 

Зависи за какво и как се ползва този таблет от питането. Ако се товари не само с висококачествени клипове, а с офис файлове - пак ще се запъва. То на компютър с 8 ГБ оперативна памет (колкото се презентират по сайтовете като подходящи за офис работа) като му отвориш 20 файла и таба и кляка, какво остава за таблет с 2 ГБ, за какъвто стана дума в последните коментари, не че и 3 са достатъчни. Но пък стигат за други дейности, не натоварващи, включително и клипове и филми, особено ако нямаш (в никой случай не е упрек!) кой знае какви очаквания/претенции.
Smile
Цитирай
#17

(2021-01-18, 11:50:50)DoryanY написа:  Как гледате 4K-8K video,при мен на телефона P30,не излиза на клипа,в настройки по голяма резолюция от 1080p.
Пс.на лаптопа(intel core i7 -8GB RAM-Nvidia GTX 950M) излизат настройки до 8К но картината не върви,на 4К върви но от време на време забавя.
От настройките на дисплея си промени резолюциятаа на екрана и ще се появи 2к
EDit: p30 май не поддържа 2к, така че май си ограничен хардуерно на 1080p
Цитирай
#18

Преди имаше настройка за 2К,но явно са я махнали за приложението,през самсунг браузър,има за 4К и върви,има и за 8К,но клипа не тръгва.Аз не че ще гледам на телефона на толкова,но ми стана любопитно как на този таблет гледат на 4К,то на клипа пише 4К-8К ,но не зададеш ли резолюцията,клипа си върви на стандартна резолюция .
Цитирай
#19

Е как ще гледате 4-8к като не съществува такъв телефон(изключвам сониатата)камо ли таблет с такава резолюция
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • HERUS
Цитирай
#20

(2021-01-16, 20:56:37)L1892 написа:  За да не стават недоразумения - с вградения фирмен браузър клипчето от линка (8К на 120 кадъра) въобще не тръгва - надпис "Видеоклипът не може да бъде възпроизведен от браузъра ви..." Тръгва с Opera, но е с отвратително качество и след 6-8 секунди забива и няма тръгване. Не знам как да направя снимка от плота, за да се види, а и по-добре проблемът се вижда на видео запис. Ако смяташ, че направен клип с описаното през телефона ми ще ти е доказателство - ще го кача някъде, макар че не го намирам за уместно.

Проби на клипчетата вдясно от това 8К - 4К COSTA RICA с 60 кадъра и съседни - забива след няколко секунди, картината е отврат - размазана като от CD сигнал.

Проба с личен клип от телефона ми - 4К на 30 кадъра - 33 секунди (111 МБ) - чуди се няколко секунди, но тръгва. Картината е размазана до грозотия. Няма да го показвам, защото е на дете от семейството ми.

Проба с филм от HBO GO - чакам 20-25 секунди, за да тръгне (това 4К телевизорът ми го прави за не повече от 5 секунди), а представи си как се вижда после...

Проба с произволен обикновен клип от YouTube с никаква резолюция - върви гладко без забивания. За информация - скорост на Wi-Fi около 12 MB/sec, не се оплаквам.



И пак за яснота - става дума за версията А8 (2019) с 2/32. Горещо го препоръчвам за четец, също и за навигация. Дори основната причина да го купя бе втората (навигация) и се справя доста добре (Google с офлайн карти, HERE, iGO). Поне аз не намерих друг толкова евтин (250 лв средна цена) за 8 инча екран, какъвто и търсих.


Да ти е честит и дано ти върши работа. Имам предвид както трябва.
Сигурен ли си за скоростта на интернета? Писал си 12 мегабайта в секунда, да не би да е 12 мегабита в секунда? Има огромна разлика, ако е 12 мегабита, нормално е да ти забие!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

(2021-01-19, 03:01:12)pepy1 написа:  .... Писал си 12 мегабайта в секунда, да не би да е 12 мегабита в секунда...

Използвам популярната мярка, никой не мери практически в мегабити. Ако бяха 12 мегабита, трябваше на мен да плаща доставчика, а не аз на него  Smile
По договор съм на 150 мегабита и след известни разправии ги получавам почти напълно, понякога (рано сутрин, да речем) са и повече, но пък се дели между няколко устройства.
Цитирай
#22

Таблета е взет и без проблем се справя с нещата ,за които се използва. Благодаря на всички включили се.
Цитирай
#23

(2021-01-18, 13:19:12)L1892 написа:  То на компютър с 8 ГБ оперативна памет (колкото се презентират по сайтовете като подходящи за офис работа) като му отвориш 20 файла и таба и кляка
Smile

Кой държи във фонов режим 20 файла и таба и от къф зор ? При мен се е случвало да са няколко, но понеже съм ги забравил не че сами жизнено необходини в реално време. Относно двата гб ram , имах един таблет Моторола с 2 гб ram . Летеше в интернет .... За да ви отварят бързо и пъргаво прозорците е важно връзката да е добра най вече. Отнсоно клипчетата 8к ..Колко човека от форума имат техника която да възпроизведе такива кличета в source размер ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#24

(2021-01-29, 12:45:52)росен2 написа:  Кой държи във фонов режим 20 файла и таба и от къф зор ?...

Аз държа, че и повече. От зор, голям. Вероятно има и други, които ползват устройствата не само за кеф. Разни хора, разни идеали.
Цитирай
#25

Дайте мнение за устройството за ползване за игри от дете. Модела е от виваком с 2GB RAM / Qualcomm Snapdragon 662
Леко ме притесняват 2та GB RAM но разчитам на Snapdragon процесора...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)