Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra - Лични впечатления и коментари

(2021-08-08, 17:54:58)TNTKZ написа:  Само откъм батерия го докарва мейта. Самсунга снима в пъти по - добре. Имах П30 про, и с кеф се оттървах от него. Без гугъл услуги за мен е неизползваем

Нещо си в грешка,p30 pro си има гугъл и беше 100 пъти по добър от тая сапунерка която ползвам сега,p40 pro  е без гугъл и като изключим това и той беше много по добър от s21 ultra

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 3 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • alexbg67, dessexc, nati71
Цитирай
Аксесоари

(2021-08-08, 21:45:00)Sokolchev написа:  Нещо си в грешка,p30 pro си има гугъл и беше 100 пъти по добър от тая сапунерка която ползвам сега,p40 pro  е без гугъл и като изключим това и той беше много по добър от s21 ultra
Защо ползваш нещо което не харесваш?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2021-08-08, 18:23:38)ivanov_km написа:  Без Google е все едно да имаш Ферари но да няма капка бензин в него Smile. Ако така лесно можете да се разделите с Google защо не преминете директно на iPhone? Иначе P40 pro е хубав, само да не беше този голям прорез на дисплея. По отношение на дизайна само прорез ми идва в повече като размер.

Бях с Mate 30 pro, не Р40 pro. И да, донякъде сте прав за Google - като цяло не усетих осезаемо липсата му, но е добре да го има (мобилното приложение на Уникредит не работеше коректно и това беше причината да го махна). Mate 30 pro прави хубави снимки, батерията държи и не на последно място - като размер и външен вид е просто перфектен - не само красив, но и удобен за ползване с 1 ръка. Прорезът на дисплея по принцип не ми пречи. Самсунгът ми идва малко по-грубичък, голям и тежък. Откъм камера, батерия и бързина - нямам забележки. А що се отнася до iPhone - ползвала съм го назад във времето и това е последният телефон, който бих взела. Благодаря за отделеното време! Smile
Цитирай

(2021-08-08, 21:45:00)Sokolchev написа:  Нещо си в грешка,p30 pro си има гугъл и беше 100 пъти по добър от тая сапунерка която ползвам сега,p40 pro  е без гугъл и като изключим това и той беше много по добър от s21 ultra

Що се отнася до батерията, свиквай. Било каквото било.
Към днешна дата всички флагмани са аналогични в издръжливостта на батерията, в това число слагам и Мейт 40.
С тези ненужно мощни процесори ще е така.
В момента си търся телефон и съм превъртял безброй сравнителни клипове, както и да въртя и суча, все стигам до Самсунг като алтернатива на най балансиран телефон.
Новoто Sony 1 III са му сложили по-голяма батерия 4500, но по данни на GSMArena няма да може да изкара повече от малкия S21. А най голямата излагация е, че ще зареди тази 4500 батерия за 1 и 50 мин с 30 ватово зарядно, а в същото време С21 Ултра с 25 вата зарежда 5000 батерия за 1 и 9 мин! 

Ако теглиш чертата след: софтуера поддръжка, камера, батерия и цялостно изживяване с телефона С21 Ултра ще изпъква леко измежду всичките телефони за по над 2000лв.
Кюткай си със сапунерката, защото просто няма какво друго да вземеш, не защото е най-добрия телефон.
Цитирай

(2021-08-08, 21:45:00)Sokolchev написа:  Нещо си в грешка,p30 pro си има гугъл и беше 100 пъти по добър от тая сапунерка която ползвам сега,p40 pro  е без гугъл и като изключим това и той беше много по добър от s21 ultra

Точно сапунерка, и то голяма... за 2000 лв. Smile Доста често губи обхват и когато ми звънят излиза все едно съм си изключила телефона, което с мейта никога не ми се е случвало (при едно и също местоположение). Както писах, махнах го заради приложението на Уникредит, имах опасения и за периода на ъпдейтите. Без да обиждам феновете на s21 ultra, много съжалявам за тази покупка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nati71 за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Да обхвата е под всяква критика,а в роуминг направо е бедствие

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • nati71
Цитирай

(2021-08-09, 10:19:21)Sokolchev написа:  Да обхвата е под всяква критика,а в роуминг направо е бедствие

Обхвата си е много добре. В роуминг също. Повечето време прекарвам извън бг. Едната карта българска, другата не.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • divna
Цитирай

Няма перфектен телефон, но избор огромен, не ви харесва нещо и го сменяте, толкова е просто. Давате по 2000+ лева за телефон, не ви допада ама не го и сменяте....не разбирам?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • naskogeo
Цитирай

(2021-08-09, 13:12:54)vovalinder написа:  Няма перфектен телефон, но избор огромен, не ви харесва нещо и го сменяте, толкова е просто. Давате по 2000+ лева за телефон, не ви допада ама не го и сменяте....не разбирам?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Не го сменяме защото всеки си мисли че като не ни харесва и ще ги подаряваме

(2021-08-09, 12:15:20)gazibarev написа:  Обхвата си е много добре. В роуминг също. Повечето време прекарвам извън бг. Едната карта българска, другата не.

Имам 2 телефона,единия с една карта другия с две,българска и сръбска,и двата телефона по често са без обхват или с отвратителна връзка,от колкото да има пълен обхват

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2021-08-09, 13:12:54)vovalinder написа:  Няма перфектен телефон, но избор огромен, не ви харесва нещо и го сменяте, толкова е просто. Давате по 2000+ лева за телефон, не ви допада ама не го и сменяте....не разбирам?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Така е, няма перфектен телефон! Вече реших въпроса като го продадох и си взех Хуавей. Благодаря за отделеното време!
[-] 3 потребители изказват благодарност на nati71 за това мнение:
  • alexbg67, dessexc, Sokolchev
Цитирай

Еми, дойде време за преподписване и друго в наличност освен S21 Ultra няма

Има Mi11i със сапунената камера.

Дано да му държи батерията поне на този самсунг (говоря със 2К 120 херца и 5G постоянно, като ще се копува телефон с много опции, поне да се ползва както трябва) че иначе пак ще е в ОЛХ

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

И аз един месец бях пред същата дилема. Идвам от Note 10+ и някак си на S21 ултра ми се малее дисплея. Съотношението на Nota е доста по-функионално. За мое съжаление тази година няма нов Note. Поне за мен S21 ултра на външен вид доста бледнее пред Note 20 ултра пък даже и от Note 10+.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай

(2021-08-09, 16:53:45)nati71 написа:  Така е, няма перфектен телефон! Вече реших въпроса като го продадох и си взех Хуавей. Благодаря за отделеното време!

Както се казва, със здраве да си го ползватеSmile
Цитирай

Вивакома не ми го дадоха, явно ми се размина тая S21 Ultra

Все тая, взех нещо сродно.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Аз живея във Великобритания ... Никога не съм имал проблем с обхвата. Ако го няма е за всички телефони ако го има отново. Преди бях с OnePlus 7 pro и на същите места нямах обхват като S21 ultra сега .. ако някой няма обхват то със сигурност не е от телефона. Ако някой очаква да даде толкова пари за телефон и той да звънне вместо вас на мобилният ви оператор няма да стане ...

Oneplus 7 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gothic_madness за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

(2021-08-12, 13:42:33)BGDropche написа:  Вивакома не ми го дадоха, явно ми се размина тая S21 Ultra

Все тая, взех нещо сродно.
Какво значи не ми го дадоха?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Колеги, имам S20 Ultra в момента, ама много неща ме дразнят в него а и отделно му счупих стъклото, ремонтирах го и пак се счупи от самосебе си (при натискане на тъч-а) и пак трябва да ходи на ремонт.

Обмислям да го сменя направо с S21 Ultra.

Според вас адекватна ли е смяната или няма смисъл да давам пари и да си карам със S20-ката? В нея най-вече ме дразни батерията, проблемната камера (моята е от тези) и това е като цяло.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай

Заслужава си 21 ultra определено

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Колеги, как решавате проблема с гласовото въвеждане от клавиатурата?
Цитирай

Какво съм направил, че шрифта ми е такъв празен?    

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Настройки, специални,подобрение на видимостта

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Нищо в тая настройка не съм пипал, а и не намирам...

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Спри менюто за разработчици, което ще занули настройките в него - може да си натиснал нещо докато си скролвал.
Цитирай

Оказа се от темата, чак ме е срам, че ви занимавам с тая простотия, мерси и извинявайте.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2021-08-30, 16:05:59)lookup написа:  Колеги, как решавате проблема с гласовото въвеждане от клавиатурата?

При писане най-долу в десния ъгъл имаш клавиатура. От него меню избираш gboard да ти е клавиатура по подразбиране. Ако я нямаш я инсталираш (и след това настройваш според твоите предпочитания). От него меню също така имаш и гласово въвеждане с google. Успех!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)