Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra - Лични впечатления и коментари
#76

Между другото чак днес си настроих отключването с пръстов отпечатък и останах очарован. Спрямо този на Ноут 10+ тук сензора е в пъти по-чувствителен.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#77

[Изображение: kxCWD.md.jpg]

Съдейки по сравнително топлия гръб съм склонен повече да вярвам на Antutu, но е интересно разминаване, не с малко при това...

Пръстовия наистина е прилично по-голям, не мога да кажа дали е по-бърз, ама за 3 дена над 50 отключвания не повече от 3 да е дало грешка. Аз от снощи сложих и лицево и от него съм доста приятно изненадан, особено в lowlight отнема малко повече милисекунди, но дори и там работи.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#78

Изглежда отново сме преебани от Самсунг откъм 5G, освен от чипсета. Ако сте гледали tear down видеото на S21 ще сте видяли, че във версията с ексинос липсват mm wave антените. Честито на печелившите.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • numak
Цитирай
#79

Еми 56 градуса на рамката на 10та минута видео разговор... Обърнах от мобилни на Wi-Fi защото наистина помислих че ще му се случи нещо... Не че се охлади, но падна температурата 1-2 градуса... Като цяло батерията е перфектна, но за тоя разговор падна 20% за около половин час... Пак ще се връща явно... Тая година нямам намерение да се заяждам с никой и никой да убеждавам в едно или друго. Яд ме е наистина този път защото телефонът ако не е това е перфектен. Нямам една забележка, но да си горя ръцете на телефон за толкова пари и да се чудя дали няма да се запали, айде няма нужда Smile
Цитирай
#80

И SD888 си грее

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • numak
Цитирай
#81

(2021-01-31, 20:34:50)ole написа:  Изглежда отново сме преебани от Самсунг откъм 5G, освен от чипсета. Ако сте гледали tear down видеото на S21 ще сте видяли, че във версията с ексинос липсват mm wave антените. Честито на печелившите.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Къде го прочете това братле мисля, че си в грешка в сайта в който ги четеш нещата дали не правят спам! Това са стандартите според GSMarena

Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (Dual SIM model only)
CDMA 800 / 1900 & TD-SCDMA
3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
CDMA2000 1xEV-DO
4G bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 38, 39, 40, 41, 46, 48, 66, 71 - SM-G991U1
5G bands SA/NSA/Sub6/mmWave
Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA), 5G

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#82

(2021-01-31, 20:34:50)ole написа:  Изглежда отново сме преебани от Самсунг откъм 5G, освен от чипсета. Ако сте гледали tear down видеото на S21 ще сте видяли, че във версията с ексинос липсват mm wave антените. Честито на печелившите.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

И къде в Европа ще ти трябва поддръжка на mmwave  след като никъде го няма все още? Нали затова все още версиите за американските оператори ползващи тези честоти има такава поддръжка, а останалите не.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#83

Ето го видеото.

https://youtu.be/MYSQub76fH8

Нали се сещате, че има хора, които си държат телефоните по дълго, инфраструктурата ще дойдв, а телефона все ще си няма mm wave 5G


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#84

(2021-02-01, 08:07:26)TNTKZ написа:  И SD888 си грее

Явно вече достигаме лимита на пасивното охлаждане за мибилни процесори... Ексиноса се чувства много добре. Има леко затопляне почти винаги, но докато не страда производителността и батерията нямам против. Аз съм извън България, обаче, и говоря само и единствено през аппове за видео разговори (90%) Дуо... Има някакъв проблем с видеоразговорите явно. Всичко останало е перфектно, обаче не знам дали ще успея да ги изчакам да го фикснат за 2те седмици в които мога да върна телефона...
Цитирай
#85

Същия проблем го имаха и С20, после го оправиха.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#86

(2021-02-01, 13:46:34)ole написа:  Същия проблем го имаха и С20, после го оправиха.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не че ще ги чакам повече от периода ми за връщане, но от любопитство имаш ли спомен колко им отне долу горе. Аз миналата година по същата причина върнах С20+ след 2 седмици от получаването преди да дочакам фикс... Нямам намерение да чакам и сега освен ако не пуснат ъпдейт до края на тази седмица.
Цитирай
#87

Свикнал съм всеки мой нов телефон, след като го взема, да има трески за дялкане, които рано или късно се оправят, и съм сигурен, че не е само при мен. Виждам, че и при повечето е така, и се питам тогава, защо не изчаквате малко след като излезе даден модел, да видите как ще се държи, а гледате да купите още преди премиерата едва ли не, а после голям рев. Изчакайте малко да се пуснат ъпдейт два и ще се получат нещата
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#88

(2021-02-01, 16:15:12)vovalinder написа:  Свикнал съм всеки мой нов телефон, след като го взема, да има трески за дялкане, които рано или късно се оправят, и съм сигурен, че не е само при мен. Виждам, че и при повечето е така, и се питам тогава, защо не изчаквате малко след като излезе даден модел, да видите как ще се държи, а гледате да купите още преди премиерата едва ли не, а после голям рев. Изчакайте малко да се пуснат ъпдейт два и ще се получат нещата

Веднага отговарям! Защото в UK ако се вземе на преордър идва с аксесоари на стойност 300 паунда и има възможност за връщане Wink Достатъчно ли е като причина? И къде точно да изчакам да видя как се държи? Ютюбърите са платени и първите ревюта са винаги перфектни, а ако трябва да разчитам на бг форум за откровено мнение за скъп телефон опазил Господ... Никой не признава че си е взел нещо не добро за 3к Wink
Цитирай
#89

След прехвърляне на информацията със суича,бутнах един тест: snapdragon geecbench5-single:1067 multi:3233
Цитирай
#90

(2021-02-01, 19:27:12)numak написа:  Веднага отговарям! Защото в UK ако се вземе на преордър идва с аксесоари на стойност 300 паунда и има възможност за връщане Wink Достатъчно ли е като причина? И къде точно да изчакам да видя как се държи? Ютюбърите са платени и първите ревюта са винаги перфектни, а ако трябва да разчитам на бг форум за откровено мнение за скъп телефон опазил Господ... Никой не признава че си е взел нещо не добро за 3к Wink
Чакаш отзиви във форума, и тогава, ама нали трябва да се борим за продукти бонус, а после да ги връщамеSmile не се заяждам само да кажа. Ако те дразни, връщай, аз ще му дам шанс и ще изчакам.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Dowper, numak
Цитирай
#91

(2021-02-01, 19:53:46)vovalinder написа:  Чакаш отзиви във форума, и тогава, ама нали трябва да се борим за продукти бонус, а после да ги връщамеSmile не се заяждам само да кажа. Ако те дразни, връщай, аз ще му дам шанс и ще изчакам.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Точно това казах, че мненията във форума не са напълно достоверни... Между другото тая година съм много приятно изненадан... Доста хора си казват, че телефона грее и не е наред за момента. А миналата година във форумите за С20 серията имаше двама трима юнака дето само до бой не стигнахме с тях... Рекламно лице на самсунг на заплата не би хвалило така телефона при положение, че целия свят изрева от 990 и невъзможността на камерата за фокусиране Smile 

Иначе не мисля че е срамно да се търсят промоционални условия, когато телефонът струва колкото една прилична кола за вършене на работа... Най искрено пожелавам на теб и на всички, които решават да дадат шанс, да фикснат това прегряване на камерата и във видео разговор колкото може по скоро, защото телефонът наистина е прекрасен! Аз също имам още 10тина дни преди да стане време да го връщам и силно се надявам да пуснат фикс и ще следя темата, защото не ми се връща!
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • ilisp
Цитирай
#92

Дава ми и някакъв ъпдейт 651мб но ще го направя след като поцъкам, за да разбера има ли някава разлика в камерата.
Цитирай
#93

(2021-02-01, 21:28:55)Dodcha написа:  Дава ми и някакъв ъпдейт 651мб но ще го направя след като поцъкам, за да разбера има ли някава разлика в камерата.

Това първи ъпдейт ли е откакто включи телефона за пръв път или втори?

Сега проверих. Ъпдейтът който ми излезе е 280мб. Айде дано да оправят нещата с тоя!
Цитирай
#94

Включих го...прехвърлих всичко отс10...после просто проверих за ъпдейт и ми каза че има някакъв с януарските пачове.

Ако някой с s10 се чуди дали да сменя-само заради камерата ДА,много много по добра. По хубаво портретни снимки,по контрастни..за зума да не говорим въобще.Ако не държите на камерата,като цяло няма да е голям скок.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dodcha за това мнение:
  • numak
Цитирай
#95

(2021-02-01, 20:30:17)numak написа:  Точно това казах, че мненията във форума не са напълно достоверни... Между другото тая година съм много приятно изненадан... Доста хора си казват, че телефона грее и не е наред за момента. А миналата година във форумите за С20 серията имаше двама трима юнака дето само до бой не стигнахме с тях... Рекламно лице на самсунг на заплата не би хвалило така телефона при положение, че целия свят изрева от 990 и невъзможността на камерата за фокусиране Smile 

Иначе не мисля че е срамно да се търсят промоционални условия, когато телефонът струва колкото една прилична кола за вършене на работа... Най искрено пожелавам на теб и на всички, които решават да дадат шанс, да фикснат това прегряване на камерата и във видео разговор колкото може по скоро, защото телефонът наистина е прекрасен! Аз също имам още 10тина дни преди да стане време да го връщам и силно се надявам да пуснат фикс и ще следя темата, защото не ми се връща!
Не знам защо са ти всяка година нервите със самсунг и ексинос. Аз взех s20 сега и мисля че този път наистина това ще ми бъде последния самсунг. И то не че е чак толкова зле, но защо да давам толкова пари за телефон, който батерията му държи по-малко и процесора му грее повече от елджито ми за 1000 лева?


Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#96

(2021-02-02, 16:56:33)Marto.g написа:  Не знам защо са ти всяка година нервите със самсунг и ексинос. Аз взех s20 сега и мисля че този път наистина това ще ми бъде последния самсунг. И то не че е чак толкова зле, но защо да давам толкова пари за телефон, който батерията му държи по-малко и процесора му грее повече от елджито ми за 1000 лева?


Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk

Еми харесват ми, не мога да си изкривя душата – дизайн интерфейс качество на изработка... Особено пък ултрата тази година е уникално добър телефон ама... ако имаше нормален чип. Не ми пречи иначе. Като не става им го връщам. Догодина даже с амд-то пак мисля да ги провам Big Grin Чакам евентуално ъпдейт до крапя на тази седмица и ако няма нищо им го засилвам обратно да се греят Wink Техен си е проблемът като половината продадени телефони им се върнат след една седмица и трябва да ги пускат като ползвани на значително по ниска цена Wink А дано им дойде акъла ама едва ли.
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#97

Numak, защо не си поръчаш от някъде Самсунг със Снапдрагон? Не ме разбирай погрешно и не го приемай за заяждане, ама от няколко поста чета едно и също от теб, че ще връщаш телефона. Някакво дежавю има май Сериозно, вземай един със снапдрагон и да се приключва с драмите Wink

Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#98

(2021-02-02, 21:44:06)any9 написа:  Numak, защо не си поръчаш от някъде Самсунг със Снапдрагон? Не ме разбирай погрешно и не го приемай за заяждане, ама от няколко поста чета едно и също от теб, че ще връщаш телефона. Някакво дежавю има май Сериозно, вземай един със снапдрагон и да се приключва с драмите Wink

Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk

Значи питаха ме на чекаута какъв искам, избрах Ексинос и сега мрънкам Big Grin Доста различно е положението от миналата година. Тогава имахме 2 чипа. Единият най добрият мобилен процесор създаван някога, а другият недоразумение от което и самсунг се срамуваха... И двата ми бяха минали през ръцете Wink Сега от 888 нямам преки впечатления, но по всичко личи, че идвата греят с което бих бил ок докато е в норма, но при видео разговорите не е, а аз само така говоря по телефона, защото не съм в България Smile Добре, да гледаме позитивно! Big Grin Няма да връщам телефона, чакам фикс за видеоразговорите, но ще го чакам до едно време Wink
Цитирай
#99

Със дракона съм-абсолютно никакво греене. Нито при ъпдейта,нито при зареждане,нито при 8к видео. Съвсем съвсем минимално затопляне .
Цитирай

(2021-02-03, 04:41:55)Dodcha написа:  Със дракона съм-абсолютно никакво греене. Нито при ъпдейта,нито при зареждане,нито при 8к видео. Съвсем съвсем минимално затопляне .

Някъде от Европа ли успя да се снабдиш или си в щатите? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)