Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra - Лични впечатления и коментари

Прецъках набързо клипа, защото не ми е интересно да гледам измислени тестове оптимизирани или не за един или друг модел, но случайно забелязах как сравнява камерите.
Обърни внимание в клипа на около 6:36 и виж колко му е професионален теста... На единия телефон му е включена оптимизацията и филтрите, на другия не (идея нямам какво сравнява).
Аз след 7 генареции айфон реших да опитам самсунг и така вече три модела смених, та няма лошо човек да разнообрази Smile

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • Dodcha, Dowper
Цитирай
Аксесоари

(2021-02-05, 15:55:54)numak написа:  Ти изгледа ли клипа изобщо или просто се газира първо, защото си с телефона... На peak performance го докарва и никой не отрчича, само че като се пуснат няколко ръна един след друг и става страшно. И мога напълно да потвърдя всичко казано от разния ютюбър Wink На гийкбенч от премръзнал счупих рекорда 1200 сингъл и над 3500 мулти. В същото време на затоплен телефон (дори не беше прегрял) 600 и нещо сингъл и 2600 мулти. 43 градуса на 888 след поредица рънове срещу 68 ексинос... Всички сме разочаровани ама айде да не викаме на черното бяло и да подвеждаме хората които следят всеки пост в тази тема и се чудят дали да вземат телефона или да пропуснат... Wink

Остай ти тия градуси, че тоя Antutu е толко лъжлив там, че не е реално. Я кажи след 6тия тест и намаления според Бенча "перформанс" ти лично усети ли го? Лаг, забиване, спиране на процеси, изкл на телефона?

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

(2021-02-05, 22:23:19)Pelikana написа:  Остай ти тия градуси, че тоя Antutu е толко лъжлив там, че не е реално. Я кажи след 6тия тест и намаления според Бенча "перформанс" ти лично усети ли го? Лаг, забиване, спиране на процеси, изкл на телефона?

Да бе мама му стара тва Антуту как лъже само на ексиноса, а на снапа не лъже Big Grin Усетих го "перформанса" , да... с изгорения си пръст... 56 градуса на рамката с термометър който не лъже Wink И това от един видео разговор. Сега се замислям, че може и да си прав, че антуту лъже само че в другата посока. Така да се насвятка рамката, процесорът може и над 68 да е бил...

Айде стегнете се малко! Не знам какъв ви е проблема с тия телефони... харесва ви да си горите ръцете и да давате камара пари за 2ро качество продукт ми ок... живи и здрави... Ама да ми отричате неопровержимото и да ми обяснявате, "некви ютюбъри" дето с това правят милиони, че са им "толкова професионални тестовете"... Big Grin Big Grin Big Grin  Айде стига... запазете достойнство малко Wink
Цитирай

Погледни и 2:25м от клипа на ютубъра, където разликата във фреймовете 3fps при със сигурност загрят телефон. Все пак ползва емулатор на ПС и това си е доста натоварващ софтуер, като му е макснал всичко. От което следва, че телефона е нагрят и натоварен на макс (процесор+gpu), от което пък следва, че ако има проблем с температурата под която работи ще започне да намаля производителността на телефона. От там fps ще падне, но няма да е с 3 само ако вярваме на бенчовете след това където дропват едни кухи цифри с 200к. Сега направих и thermal throttling тест, е при загрят телефон (след края на 10м 4к видео 60fps) 5м thermal throttling тест изкара 95% от макса на който може да работи, или иначе казано 5% перформанс загуба. Темп при едното приложение бяха 44-45 градуса, а великото Antutu показваше 70-73 градуса. Телефона беше топъл, в никакъв случай горещ (както би се чувствал на 70 градуса), темп я слагам около 53-55 макс. И едва след като изтрих за нз кой път Антуту телефона взе да влиза в нормална температура. Това приложение е много ама много зле, и е супер не обективно от всякъде, темп, перформанс и квото там има.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • volkan
Цитирай

(2021-02-05, 23:48:20)Pelikana написа:  Погледни и 2:25м от клипа на ютубъра, където разликата във фреймовете 3fps при със сигурност загрят телефон. Все пак ползва емулатор на ПС и това си е доста натоварващ софтуер, като му е макснал всичко. От което следва, че телефона е нагрят и натоварен на макс (процесор+gpu), от което пък следва, че ако има проблем с температурата под която работи ще започне да намаля производителността на телефона. От там fps ще падне, но няма да е с 3 само ако вярваме на бенчовете след това където дропват едни кухи цифри с 200к. Сега направих и thermal throttling тест, е при загрят телефон (след края на 10м 4к видео 60fps) 5м thermal throttling тест изкара 95% от макса на който може да работи, или иначе казано 5% перформанс загуба. Темп при едното приложение бяха 44-45 градуса, а великото Antutu показваше 70-73 градуса. Телефона беше топъл, в никакъв случай горещ (както би се чувствал на 70 градуса), темп я слагам около 53-55 макс. И едва след като изтрих за нз кой път Антуту телефона взе да влиза в нормална температура. Това приложение е много ама много зле, и е супер не обективно от всякъде, темп, перформанс и квото там има.


Човек, на какъв език да ти кажа, че бенчовете не ме интересуват нито камерата на ютюбъра на какви филтри била на клипа... Аз казвам, че меря 56 градуса на рамката! Ако икаш ще ти пратя номера си на лично, набираш ме на гугъл дуо 10 мин може да мълчим даже ако искаш и на 12та 13та минута ще ти кажа къде да си сложиш приста и пускам да засичам колко секунди ще изкараш преди да изохкаш... Това е единственият бенч който има значение за мен. Телефонът гори на тъпо приложение, което ползвам всеки ден, за да видя близките си! Тоя телефон за мен приключва. А че е як як е, че е добре направен – да, че е радост за окото и като дизайн и като андроид скин – без съмнение... Ама какво повече да говорим Smile

А... забравих! Преди някой да е констатирал, че са ми пратили дефектна бройка да си кажа, че приятел и приятелката му си поръчака същите. Или пак е цялата ексинос партида или ние тримата имаме много кофти късмет. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Понеже не знам какво е гугъл дуо, но пък имам доста приятрли в чужбина и с нито един от тях не кумуникирам през гугъл дуо, аджеба няма ли друга алтернатива... Аз бих ги осъдил тези от гугъл дуо... Съсипаха хубавия телефон за втора поредна година
Почвам да се съмнявам, че си просто бета тестер.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

(2021-02-06, 00:06:40)Maxpainus написа:  Понеже не знам какво е гугъл дуо, но пък имам доста приятрли в чужбина и с нито един от тях не кумуникирам през гугъл дуо, аджеба няма ли друга алтернатива... Аз бих ги осъдил тези от гугъл дуо... Съсипаха хубавия телефон за втора поредна година
Почвам да се съмнявам, че си просто бета тестер.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

А да си отвориш дайлъра и да видиш, че гугъл дуо ти е интегрирано в него а? Big Grin Big Grin Big Grin Набираш 2- 3 цифри и до голямото зелено копче се появява едно малко синичко. Има и камерка нарисувана. Е те това е гугъл дуо Big Grin  Иначе след като те образовах малко за функциите на телефонът ти да си кажа че и на месинджър е същата работа и на всичко което използва камерата Wink Алфа тестер съм даже Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

Ами благодаря за насоката. Ползвам андроид от почти две години и нямам чак толкова познания Smile
За месенджъра хич не съм съгласен. Правя си разговори с часове и още не ми се е изпекъл коженият калъф...Връщай го и този и си ползвай нещо хладно и за по малко пари (мисля че там е разковничето).


Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай

(2021-02-06, 00:30:40)Maxpainus написа:  Ами благодаря за насоката. Ползвам андроид от почти две години и нямам чак толкова познания Smile
За месенджъра  хич не съм съгласен. Правя си разговори с часове и още не ми се е изпекъл коженият калъф...Връщай го и този и си  ползвай нещо хладно и за по малко пари (мисля че там е разковничето).


Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

1. Пробвай без калъфа може и с дуо след като вече разбра какво е Wink
2. Недей да мислиш много. Насочи се към нещо дето по ти се отдава Wink
Цитирай

Едно и също всяка година двама да не казвам какви , спамят по цял ден в форума. Едния разправя ,че ги връща постоянно ,а другия ги държи в шкафове . И след това си взимат евтина китайска пръчка и почват да обясняват как била по-добре . Е затова всички ни смятат за цигани ,ползва телефона 5 дни да разбере какво е флагман и го връща.....
[-] 5 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, TNTKZ, tonus, Victormihov, vovalinder
Цитирай

Ха, флагман печка, щом това е флагман разбрал е какво е флагман Big Grin

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой да ви е опрял пистолет всяка година да купувате печки? И след това като женички да оревавате форума ? Купете си климатици другия път .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

(2021-02-06, 00:47:04)martoo написа:  Някой да ви е опрял пистолет всяка година да купувате печки? И след това като женички да оревавате форума ? Купете си климатици другия път .

Аааайде бе човек... Big Grin Турбогъзара с аудито на профилната... от кога те чакам... Жалко, че тия не ги дават за по 5 дена ми само на прифилна и на постер в детската стая Big Grin Купувам си самсунг всяка година защото са най доброто от андроид и искам да го имам ама втора година не попадам на регион мамка му! Като пуснат ноута с адм-то  и него ще пробвам и ако не става пак ще си кажа да предпазя други хора... Да не се женя за тоя телефон, че да му робувам и да влизам в рицарски дуели да браня честта му Big Grin

Иначе ме разнищи тотално... циганин малиноберач съм и като се прибера в България питам "как беше това на български" Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • ilisp, Victormihov
Цитирай

(2021-02-06, 00:57:26)numak написа:  Аааайде бе човек... Big Grin Турбогъзара с аудито на профилната... от кога те чакам... Жалко, че тия не ги дават за по 5 дена ми само на прифилна и на постер в детската стая Big Grin Купувам си самсунг всяка година защото са най доброто от андроид и искам да го имам ама втора година не попадам на регион мамка му! Като пуснат ноута с адм-то  и него ще пробвам и ако не става пак ще си кажа да предпазя други хора... Да не се женя за тоя телефон, че да му робувам и да влизам в рицарски дуели да браня честта му Big Grin

Иначе ме разнищи тотално... циганин малиноберач съм и като се прибера в България питам "как беше това на български" Big Grin
Сам си се определил какъв си ! Голям баровец си всяка година си купувал Самсунг, какво постижение в живота ти евала ..... ама после ги връщаш Smile .Затова бягате в чужбина всички ,като нямате капацитет  във България да се оправяте .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • tonus
Цитирай

(2021-02-06, 00:38:37)numak написа:  1. Пробвай без калъфа може и с дуо след като вече разбра какво е Wink
2. Недей да мислиш много. Насочи се към нещо дето по ти се отдава Wink

1. Виж как ти давам жокер - пробвай ти с калъфа и ще видиш, че няма да те опари...
В къщи имаме с10+/с20у/с21у и трите с ексинос и още никой не е изгорял, но са с калъфи...
2. Мисълта ми се насочи към финансовата част, тъй като Ти постоянно това изтъкваш и започва да ме боли за бедните българи по света... Миналата година бил три хиляди, тази колкото един автомобил че и повече Ама то не били компютри а компоти...
Всеки се простира според чергата си.
После да си запазим достойнството...


Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-02-06, 01:07:27)martoo написа:  Сам си се определил какъв си ! Голям баровец си всяка година си купувал Самсунг, какво постижение в живота ти евала ..... ама после ги връщаш Smile .Затова бягате в чужбина всички ,като нямате капацитет  във България да се оправяте .

(2021-02-06, 01:09:35)Maxpainus написа:  1. Виж как ти давам жокер - пробвай ти с калъфа и ще видиш, че няма да те опари...
В къщи имаме с10+/с20у/с21у и трите с ексинос и още никой не е изгорял, но са с  калъфи...
2. Мисълта ми се насочи към финансовата част, тъй като Ти постоянно това изтъкваш и започва да ме боли за бедните българи по света... Миналата година бил три хиляди, тази колкото един автомобил че и повече Ама то не били компютри а компоти...
Всеки се простира според чергата си.
После да си запазим достойнството...


Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Tъпо е това ама разговорът така или иначе слезе на много ниско ниво... Зъболекар в Северен Уелс съм иначе и хоби водолаз Wink Та чукнете в гугъл нещо за средни заплати на стоматолози в УК (ако знаете гугъл какво е), а хобито го споменавам, защото който си има и бегло понятие знае, че не е за хора с BMW-та и аудита по профилните ами в гаражите (волво карам иначе)... Другото ми хоби е техниката, та за това взимам флагмани "да видя кво е за по 5 дена" И данъчната декларация бих ви пратил ама счетоводителят не дава...

Аре пътя...

И искрени извинения на хората които, следят темата, за да добият представа що за телефон е европейската версия на Галакси с21 ултра Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • ilisp, nati71, Victormihov
Цитирай

И това ,че си зъболекар те прави много умен ли ,ако въобще си такъв......Куцо и сакато става доктор и учител в днешно време ! Не си хванал господ за....
Ти си го хванал пътя като гледам !
Цитирай

(2021-02-06, 01:31:08)martoo написа:  И това ,че си зъболекар те прави много умен ли ,ако въобще си такъв......Куцо и сакато става доктор и учител в днешно време ! Не си хванал господ за....
Ти си го хванал пътя като гледам !

Внимавай, че има нещо като карма и всеки умен надъхан келеш с ауди на прифилната в един момент опира я до някой куц кьорав или сакат я лекар я зъболекар та дори и учител Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Келешите ,където бягат в Чужбина ,че са негодни да се оправят в живота, какво да ги правим ? Както казах капацитета ти е малко и веднага почваш на лични нападки ДОКТОРЕ . Иди си върни телефона ,че ще ти изгорят парите Smile .
Цитирай

(2021-02-06, 01:26:07)numak написа:  И искрени извинения на хората които, следят темата, за да добият представа що за телефон е европейската версия на Галакси с21 ултра Smile
Вземи го върни най-накрая този телефон, че от деня на получаването му само за това говориш. Вземи си парите и се успокой че вече стана досадно само това да четем в темите.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 3 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • martoo, milss, TNTKZ
Цитирай

Стига бе момчета. Не е хубаво така. Излишни обиди и напрежение. Грозно е... Да, досадно е да четем едно и също, да досадно е някой да говори лошо за новия ти телефон, който си взел с такова желание. Нормално е почти всеки да се опита да убеди сам себе си, че телефона е най-добрия и няма никакви проблеми с него. Но мисля, че трябва да уважаваме мнението на човек, който не мисли като нас, колкото и да е досадно. Не може да си изкривите душата и да кажете, че телефона е без проблемен. Прави се компромис, защото всичко останало в телефона си заслужава. Да, компромиса тази година е по-малък, от миналогодишния, но пак го има. Е, има хора които не искат да направят този компромис и мисля, че не е редно да ги нападаме. Дори и да го повторят поне 10 пъти и да станат досадни Numak и ти се вживяваш излишно. Каза си мнението, всички го прочетохме, недей повече да дразниш и да го повтаряш по 100 пъти. Решил си, връщаш го. Имаш правото. Каза го веднъж, не внасяй излишно напрежение и не го повтаряй непрекъснато Wink Фактите са си факти, остави хората да преценят сами Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • DoryanY, Dowper, ilisp, lfc4lifebg
Цитирай

Темата отива към ключ . Форума е място ,където се коментира и споделя проблемите и качеството на дадена марка ,модел телефон. Така хората ще добият представа дали си заслужава да се купува или ще научат нещо ново ,което няма къде да прочетат. Не виждам защо някои от вас се дразнят , когато биват казани неща ,които са известни вече . Моля за взаимно уважение без да се нападате. Благодаря ви предварително и ви пожелавам приятен ден.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 10 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • any9, bobytsekov, Dowper, karas, maniaka198, Marto.g, MeltrumSpectrum, milss, Monipeev, vovalinder
Цитирай

Според същите "Youtube-ри" и 990 грее на поразия , ама снощи (и не само) си направих над 2 часа видеоразговор по messenger на LTE без проблем. Леко затопли, съвсем леко колкото да почустваш , че работи нещо в него и до там. Същото и с видеозаписа. Иначе едни 60 и кусур градуса се въртят из тия клипове дето аз как не успявам да ги направя....
Е не играя игри, където предполагам ще се усети нещо но според масовото мнение дори само при ръчкане на камерата и видеоразговори грее.

Ама не грее.

Относно S21. След като миналaта седмица си поиграх с единствения наличен S21U в Технополис (директно давам името на веригата, те и без това са няколко и всички ги знаем) и не останах особено очарован отидох снощи да видя има ли ги вече малкия и Plus-а. Малкия не ме грабна...защото е малък, но виж - Plus-а изглежда много добре. Изненадващо почти не оставаха пръсти отзад по гърба - много добре направено, наистина. Камерите не стърчат и не са толкова огромни както при Ultra-та и цялостно телефона е по-тънък и лек. Т.е. причината да избера миналта година Plus пред Ultra, макар, че неговия camera bump ме кефи, но дебелината и теглото - не.

Отново стигам до липсата на извивки при Plus-а, просто ми биеше на FE отпред... не ми хареса така. Повече ми хареса гърба , отколкото в лицевата част по тази причина. Откъм екран заради извивките (колкото и вече леки да са те) ми хареса повече Ultra-та. SAMOLED-а подължава да е все така брутален с уникално черно.

Иначе като изключим липсата на извивки, което за мен решаващо и сериозен минус (за мен, повтарям) друг кусур в Plus-а не намерих. Тънък (до колкото може), лек, приятен, с гръб, който не обира отпечатъци (или го прави доста по-малко от този при S20) и по-сносен bump на камерата.

Това ми е като впечатление. Вътре много не съм цъкал, защото One UI си имам и аз, единствено видях director's view режима при камерата но не съм го тествал в магазина. Не успях да го накрам (не съм и цъкал де) да покаже образ от 3-те камери, само показа едновремено селфи и задната основна в едно видео все едно е видеоразговор. Готина екстра е за влогъри.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Dodcha, maniaka198, MeltrumSpectrum
Цитирай

Galaxy S21 Ultra vs VIVO X60 Pro+ camera comparison.

 
Цитирай

Виждам, че последното ми мнение провокира доста лошо развитие хах. Сега по темата, човека е прав незнам дали са 56 градуса, но при сериозно натоварване както бях описал по горе, телефона отзад чак горе в близост до камерата и както той казва горната лайсна, греят чувствително много. Не смятам, че е голям проблем, над 50 градуса е температурата там със сигурност, но това е при определени обстоятелства и смятам, че зависи и от приложението. Защото все още не вярвам на Антуту и виждам, че самото приложение много яко товари без да е пуснат тест. Иначе за мен лично не е проблем, и другите модели са ми греели в някои ситуации и всички до ден днешен работят без проблеми. Телефончето е супер.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)