Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S21 Ultra
#1

[Изображение: images.png]

Коментирайте тук батерията на Samsung Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Това не го очаквах от Ексинос 2100, батерията да държи повече от айфоните

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#3

След първо пълно зареждане:
Дисплей - адаптивна яркост/ адаптивна плавност на движенията/ Жив/FHD+ 2400×1080 (така си беше по подразбиране).
Интернет приблизително 40/60 (мобилен/уайфай). Локация изключена. Ако е от значение по време на ползването инсталирах последният голям ъпдейт.
Ами... доволен съм.



[Изображение: 540fec05f7e09092e1d8ca9944732321.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#4

И аз съм много доволен от батерията със всичко включено, блутут, гпс и часовник вече карам 2-ри ден. При същото ползване предишният ми телефон S20 Ultra щеше да е издъхнал досега. Феноменално автономност досега, а тепърва батерията ще се стабилизира и ъпдейтва

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • any9, Dodcha, OliQueenBG
Цитирай
#5

Добре изглежда батерията. Чакам и аз още малко отзиви, този път няма да бързам Smile
Цитирай
#6

24 часа на 60 херца:
Дисплей - адаптивна яркост/60 херца/ Жив/FHD+ 2400×1080
2 часа на мобилни, останалото уайфай.
Яркостта на дисплея през повечето време беше под 40%(средно затъмнено помещение).
Блутута е ползван час и нещо с безжични слушалки.
Предвид, че на адаптивни 120 ми изкарва от 7 до 22ч. с приличен остатък батерия не бих ползвал 60 херца (разликата е очевадна), освен ако не съм някъде далеч от цивилизацията, без опция за зареждане.
[Изображение: e06a5a24dfd505829ec4cddd8e7826ae.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай
#7

Тези дни нямах много време за телефон, и резултатът е...
Дисплей - адаптивна плавност на движенията (120херца)/ Жив/FHD+ 2400×1080 /изключена локация.
Яркостта през повечето време около 35-40%/телефона беше в самолетен режим около три и половина-четири часа. С камерата са направени 30-тина снимки. Мобилен интернет два часа, останалото уайфай.



[Изображение: 0a4bb22b2d9662fbed46a0041b257210.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Оказа се, че при максимална яркост дисплеят на S21U е по - икономичен отколкото дислеите на S20U и Note20U при същата такава
https://www.gsmarena.com/galaxy_s21_ultr...-47557.php

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#9

https://www.youtube.com/watch?v=fxT-9DKytlw
Ще ги пробвам да видя дали наистина ще се пести батерия.
Цитирай
#10

[Изображение: Screenshot-20210522-170556-Device-care.jpg]

На максимална резолюция,120hz,75% яркост.
Мисля ,че от последния ъпдейт батерията е малко
по-добре от преди.

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай
#11

При мен положението от днес е това. Малко над 5 чюса екрап с S21 Ultra. Телефонът е на няколко дни. Надявам се да се обучи и подобри батерията. Преди бях с евтин телефон Xiaomi Redmi 9 Note Pro и там е доста по-добре от към батерия въпреки, че телефонът е среден клас, но явно като е по-скромен хардуера и консумацията на електроенергия е по-малко.[Изображение: 066d91cc9110bc5a1711124d6ae9292d.jpg]

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#12

Да, така е, там няма какво да го товари, нито има такъв дисплей, нито процесор, както и толкова екстри, камери и др.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

То по тази логика всеки нов флагман с най-новия процесор трябва да държи все по-малко. Самсунг са ми ясни вече с техния боклук Ексинос . Точно за това и държи батерията в пъти по-малко.

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

От кое държи в пъти по-малко?
От телефон за 300лв?
Цитирай
#15

Тоя ексинос е наранвно със снапдрагона по консумация, поне според видеата в нета са 1 към 1. Като искате да ви държи като умрялото редми скопете го на 60 хераца и FHD резолюция и вижте резултатите...
https://youtu.be/eSL7PXYPk40
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • rbobev
Цитирай
#16

"...но явно като е по-скромен хардуера и консумацията на електроенергия е по-малко..."
***
Значи като е върхов хардуера на S21U затова е ужас батерията.
От тук нататък по тая логика всеки флагман трябва да е е с все повече жалки резултати. Всяка година все по-зле и по-зле.
Пращи от логика тая мисъл.
***
Да предполагаме ли, че догодина ще е още по-зле ?

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

(2021-05-23, 19:43:52)g1kata написа:  Тоя ексинос е наранвно със снапдрагона по консумация, поне според видеата в нета са 1 към 1. Като искате да ви държи като умрялото редми скопете го на 60 хераца и FHD резолюция и вижте резултатите...
Наравно , но СПОРЕД ВИДЕАТА.
В реалния живот е обратното.
Питайте хора с Galaxy S20 със SD да си споделят мнението. Приятел ми сподели, че батерията му държи мнооого повече отколкото Exynos-ките модели.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 3 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, Dowper, ganchev
Цитирай
#17

Като говориме за реалния живот, реално недоволните от батерията на с21у са - хора които са чули от един приятел, гледали клипове, ползвали с20 и чат-пат хуауей, но никога с21у... Виждат се моите резултати в темата и реално батерията на с21у с ексинос е на едно много много добро ниво...
[-] 3 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • milss, rbobev, TNTKZ
Цитирай
#18

Мога да потвърдя. Батерията на S20 Ultra със SD изкарва значително повече от S20 Ultra със Ексинос. Но сравнението не е уместно според мен за S21. Не мога да говоря със сигурност, защото не притежавам телефона, но от това което съм видяла във форума и от клипчета, които съм гледала, S21 се справя доста по-добре от към батерия и едва ли има голяма разлика дали е SD или Ексинос (говоря само за батерията, другите разлики са ясни). Факт е, че при Самсунг си иска пипане из настройките и малко донастройване, за да се удължи SOT-a. Но батерията на S21 е добра. А сравненията с Xiaomi или Huawei са напълно излишни и неуместни, процесора на горните 2 марки убива всичко... Да, правят по 8ч СОТ, но базата за сравнение не е правилна. Едно за сметка на друго. А и какъв е зора да правите ден и половина или два с телефона... Масово хората си зареждат телефоните всеки ден, така че е важно да можеш да изкараш деня.

Изпратено от моят SM-G988U1 с помощта на Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • ganchev, NaniG, oxuboxu, rbobev
Цитирай
#19

Напълно съм съгласен с всичко казано от @any9

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • any9
Цитирай
#20

аз ползвам Huawei P40 Pro, Huawei P30 Pro и Samsung S21 ultra 256 и мога да ви кажа че ако вечер не ги заредя, то сутринта батерия няма да има, а може и по 2 и повече пъти в деня да се наложи да дозареждам, но ще повторя ПОЛЗВАМ, ако искам батерия с дни, продават нокия с фенерче по 20лв

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • milss
Цитирай
#21

(2021-05-23, 17:21:28)ganchev написа:   Самсунг са ми ясни вече с техния боклук Ексинос . Точно за това и държи батерията в пъти по-малко.

Екси-то в S21 е перфектен, нищо общо с екси-то в s20.

Правя от 5 до 11 часа екран. Какво повече да искам ? Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, Maxpainus
Цитирай
#22

Е ,щом ти го казваш тогава се извинявам на колегите от темата Smile . Явно само при някои има някакъв проблем с батерията.

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#23

Проблеми няма.
Сега лятото навън , когато брайтнеса е на ауто, екрана "бичи" на макс и съответно няма как да прави 11 часа екран.
В домашни условия на уифи - може и повече от 11.

То това важи за всеки апарат.
Ръчно спиране на ненужните апп-ове и ... те така.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, NaniG
Цитирай
#24

(2021-05-23, 19:49:49)oxuboxu написа:  
Наравно , но СПОРЕД ВИДЕАТА.
В реалния живот е обратното.
Питайте хора с Galaxy S20 със SD да си споделят мнението. Приятел ми сподели, че батерията му държи мнооого повече отколкото Exynos-ките модели.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

Кой ти говори за s20 ? Да не би да си объркал раздела? При s20 е факт, че батерията на ексиноса е доста по-зле, но какво общо има това с s21, където нещата са много по-различни и консумацията на ексиноса е наравно със снапа..
Цитирай
#25

(2021-05-24, 11:08:36)g1kata написа:  Кой ти говори за s20 ? Да не би да си объркал раздела? При s20 е факт, че батерията на ексиноса е доста по-зле, но какво общо има това с s21, където нещата са много по-различни и консумацията на ексиноса е наравно със снапа..

При мен специално разлика няма, никаква. Вярно нямам ултра, но с20 и с21 са много зле от към батерия, ама много. И да снапдрагона държи повече. Много реклама и маркетинг, и хората наистина много повярваха в новия ексинос, за съжаление си е скапан. Щях да забравя и модема продължава да е скапан, там където версията със снап има обхват пълен ексиноса е с 1-2 черти. За греенето няма да говоря, че тук сте много тънкообидни. Мисля го бях споменавал и преди, но пак ще кажа, имам 15% батерия излизам правя 10-12 снимки на детето и телефона угасва....

Само ще споделя, че въпреки всичко си ползвам телефона. Просто софтуера на самсунг е много по-напред(вече) от всички останали и камерата е най-добрата в андроид света. Както се казва пълно щастие няма...

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 2 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • Dowper, ganchev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)