Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S21 Ultra

(2021-11-16, 16:42:38)Чо написа:  Аз съм с XXV заради записа на разговри и Samsung Pay.
Не ми се чакаше OTA и обнових през Odin с DBT (AP, BG, CP и HOME_CSC, за да не се reset-не), за всели случай без SIM.

Засега изгледажда добре. Записа продължаава да работи, зашито активния CSC сие XXV.
" ч." и аз се надявам да го махнат.
Липсва ми времето до пълно зареждане, както в notigication-a, така и на заключен екран под %. (поне показва дали е нормално, бързо или супер бързо).
Имената под widget иконките "орязани" в двата ъгъла защото иконките са заоблени.
AOD има четвърта опция "Показване за нови уведомления".
Smile

Ти като си с тово CSC XXV тефонът има ли 5G? Аз съм на теленор и от както съм с CSC XID иконата на 5G никога не се показва. От Пазарджик съм и не знам до колко е покрито но с приятели дето имат същият телефон сме на едно и също място те имат 5G моят никога не го показва. Предполагам че се дължи на CSC но сега не мога и да върна BGL.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
Аксесоари

(2021-11-16, 17:09:20)kali_74 написа:  Ти като си с тово CSC XXV тефонът има ли 5G? Аз съм на теленор и от както съм с CSC XID иконата на 5G никога не се показва. От Пазарджик съм и не знам до колко е покрито но с приятели дето имат същият телефон сме на едно и също място те имат 5G моят никога не го показва. Предполагам че се дължи на CSC но сега не мога и да върна BGL.

Имам същия проблем от как съм купил телефона. Дано с ъпдейта до Андроид 12 ни се поправят нещата иначе не знам направо.
Цитирай

Който досега не е имал 5G да не очаква промяна с Андроид 12
Проблемът е софтуерно ограничаване, или истински хардуерен такъв
Цитирай

(2021-11-16, 17:09:20)kali_74 написа:  Ти като си с тово CSC XXV тефонът има ли 5G? Аз съм на теленор и от както съм с CSC XID иконата на 5G никога не се показва. От Пазарджик съм и не знам до колко е покрито но с приятели дето имат същият телефон сме на едно и също място те имат 5G моят никога не го показва. Предполагам че се дължи на CSC но сега не мога и да върна BGL.


Цитат:SmasHinG

Имам същия проблем от как съм купил телефона. Дано с ъпдейта до Андроид 12 ни се поправят нещата иначе не знам направо.

Взех от приятел SIM карта на Теленор и 5G работи с Android 12 (има вече необходимите настройки в XXV CSC). За XID не мога да потвърдя, защото той е Single CSC и още не е излязал.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Предполагам, че и за него ще има необходимите настройки, въпрос на време е да ги пуснат за всички региони. Едва ли самсунг, ще ограничава настройките за 5G по региони. Ако не е с този ъпдейт с някой следващ, ще бъде.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

Видях, че е и RAM Plus (виртуална памет) вече има: +4GB, не че 16GB физическа не стигат.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • kali_74
Цитирай

(2021-11-17, 09:45:14)Чо написа:  Видях, че е и RAM Plus (виртуална памет) вече има: +4GB, не че 16GB физическа не стигат.

Вероятно просто опцията е вградена в One UI вече, тъй като тези телефони нямат нужда от нея. При N20 Ultra също се появи при първата бета.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай

Всеки с проблемите, аз нямам актуализация още...

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2021-11-17, 11:33:38)vovalinder написа:  Всеки с проблемите, аз нямам актуализация още...

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

И при мен няма още, но не бързам заникъде

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

след първата вълна преди два дни ъпдейта не беше пуснат за други региони
типично, изчакват за обратна връзка
Цитирай

(2021-11-16, 20:09:53)Sev написа:  Който досега не е имал 5G да не очаква промяна с Андроид 12
Проблемът е софтуерно ограничаване, или истински хардуерен такъв

 Днес  флашнах индонезийският XID и нямам проблем с 5Г мрежата и иконата( на вива съм)
От андроид 12 може ли да се върна на 11-ката чрез флаш с одим

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Аз съм на теленор най вероятно от там е проблема защото съм с CSC XID от както съм купил телефона и до сега никога не ми е показвал 5G дори на места дето имат мой приятели същият телефон и оператор.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2021-11-17, 16:03:45)TNTKZ написа:   Днес  флашнах индонезийският XID и нямам проблем с 5Г мрежата и иконата( на вива съм)
От андроид 12 може ли да се върна на 11-ката чрез флаш с одим

Най-вероятно и с 11 е било възможно да имаш 5G
Цитирай

дойде ми 12-та
със Тайландски ROM съм
някакви идеи записа на разговори дали ще си остане?
Благодаря

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай

ще остане
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • hri100
Цитирай

Пуснат за BG S21 ULTRA.
Цитирай

Вече има 12та и за A1


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB Phantom Black
Цитирай

Така, след ъпгрейда не ми работи Outlook приложението - крашва след отваряне, което ми е най-важно. Рестарт, преинсталиране и т.н. не помагат. Нямам време за губене в глупости.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

(2021-11-18, 13:26:33)sgardev написа:  Така, след ъпгрейда не ми работи Outlook приложението - крашва след отваряне, което ми е най-важно. Рестарт, преинсталиране и т.н. не помагат. Нямам време за губене в глупости.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Уъркараунда е инсталация на Outlook версията от galaxy store

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай

При мен за първи път се появи 5G знака в лентата на състоянието - Теленор.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

След ъпдейт до 12,алармата за събуждане няма звук и е само с вибрация ако телефона е на без/звук.
Имате го в предвид ,аз се успах за работа Smile

NEXUS 5 16 GB BLACK>NEXUS 6P 32 GB>SAMSUNG S8+ 64GB>SAMSUNG S10+ 128 GB>Samsung S21 Ultra 512GB>Samsung S22 Ultra 512GB>Samsung S23 Ultra 512GB>Samsung S24 Ultra 512GB 
Цитирай

(2021-11-18, 17:03:59)divna написа:  При мен за първи път се появи 5G знака в лентата на състоянието - Теленор.

Какъв е региона на телефона?
Цитирай

(2021-11-18, 17:07:58)kiusha написа:  След ъпдейт до 12,алармата за събуждане няма звук и е само с вибрация ако телефона е на без/звук.
Имате го в предвид ,аз се успах за работа Smile
Току-що пробвах, че ми стана любопитно - работи си нормално алармата, без значение със или без звук.
И все пак е напълно нормално при големите ъпдейти нещо да се обърка.
Цитирай

Така, освен проблемът с крашването на Outlook забелязвам още някои козметични неща:

1. Приложения като Sofia Plus и Urbo Parking не работят на Android 12, направо изчезнаха и при опит да се инсталират не се получава
2. Youtube music липсва Widget-а на заключен екран да си сменям песните. Гаден бъг.
3. В приложението facebook не се отварят постове с външни линкове
4. При плащане на малка сума посредством NFC не се активира сигнала към post терминала при светнат дисплей (до сега не се беше случвало при RaiPay), докато не отключих телефона.

Вероятно има още много. Девелерите на приложения имаха достъп до тази версия, имаше бета стадий. Трябваше да се активизират и да направят съответните интеграции на апликациите си предварително.
Цитирай

(2021-11-18, 17:03:59)divna написа:  При мен за първи път се появи 5G знака в лентата на състоянието - Теленор.

и при мен.
скоростта през ОАКЛА-пак пой 200 Sad

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай

На мен клипборд-а ми изчезна, като задържа върху някое поле има само paste, ако съм копирал нещо и autofill.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)