Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S21 Ultra

Тази бъгава простотия искам да я разкарам докато се стабилизира. Ползи след ъпгрейда не виждам, но проблеми много, включително по някаква причина не ми се активира алармата тази сутрин. При повторен тест след като се успах вече - се активизира. Принципа е един път работи, друг не. Също така в Do Not Disturb ако си пуснал Except All calls, при звънене не святка екрана. Не ми работи приложението Sofia Plus, както и последната версия на Outlook крашва и трябва да се използва не предпоследната от Galaxy Store. Също така на facebook app-а не работи In app URL open.

Мога ли да Downgrade-на с Odin като съчетая и инсталацията на индонезийски ром с Android 11 за да имам и запис на разговорите? Също така може ли при това положение да не мине без Factory Reset за да си спестя 4-5 часа напразно изгубено време в глупости? Много благодаря предварително за споделения експирианс!

Поздрави,
Цитирай
Аксесоари

(2021-11-19, 11:32:31)sgardev написа:  Мога ли да Downgrade-на с Odin като съчетая и инсталацията на индонезийски ром с Android 11 за да имам и запис на разговорите? Също така може ли при това положение да не мине без Factory Reset за да си спестя 4-5 часа напразно изгубено време в глупости? Много благодаря предварително за споделения експирианс!

И при downgrade може с четирите файла (с HOME_CSC_ за без reset), но е силно препоръчително да си запазиш предварително за всеки случай нещата, кооито не би искал евентуално да загубиш.
В случая bootloader-a е още същия:
G998BXXU3BUK8 12
G998BXXS3AUJ7 11

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • sgardev
Цитирай

Според мен нещата са се омазали по време на ъпдейта. Ресет ще оправи нещата. Но виж връщане до 11 без ресет ще е интересно да се види, какво още се строши. Big Grin

iPhone 14 Pro
Цитирай

Много благодаря Чо, при първа възможност ще пробвам!
Цитирай

Фейсбук за да ти отвори url трябва да влезеш в настройки и да му сложиш тикче,че разрешаваш да се отваря от външен браузър

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

(2021-11-19, 11:55:21)Константинов написа:  Според мен нещата са се омазали по време на ъпдейта. Ресет ще оправи нещата. Но виж връщане до 11 без ресет ще е интересно да се види, какво още се строши. Big Grin

Тайничко се надявах, че когато си купил най-висок клас флагман от реномиран вендор като Самсунг стабилния софтуер ще е наистина такъв, а не Бета тестова версия с множество видими бъгове, както и "омазване" след ъпдейт. Някак си ресет на целия телефон след всеки такъв ъпдейт и после губене на време да си инсталираш всичко ми се вижда странно, но явно моите представи са леко идеалистични. Както и да е, това са бели кахъри, пожелавам на всички здраве и усмихнат ден.

(2021-11-19, 12:07:20)iliev80 написа:  Фейсбук за да ти отвори url трябва да влезеш в настройки и да му сложиш тикче,че разрешаваш да се отваря от външен браузър

Да, това го направих, но в старата версия не беше активирано също и си отваряше In App URL-тата, което ме сутройва. Сега при 12 като цъкнеш на URL-то не се случва нищо, ако това тикче не е цъкнато Smile
Цитирай

(2021-11-19, 12:07:39)sgardev написа:  Тайничко се надявах, че когато си купил най-висок клас флагман от реномиран вендор като Самсунг стабилния софтуер ще е наистина такъв, а не Бета тестова версия с множество видими бъгове, както и "омазване" след ъпдейт. Някак си ресет на целия телефон след всеки такъв ъпдейт и после губене на време да си инсталираш всичко ми се вижда странно, но явно моите представи са леко идеалистични. Както и да е, това са бели кахъри, пожелавам на всички здраве и усмихнат ден.

За съжаление технически е невъзможно да се предвиди всеки един сценарии, при който нещо може да се омаже.
Въпреки това в момента нещата са доста добре що се отнася до ъпдейти.
Не знам от кога ползваш, какъвто и да е смартфон, но преди няколко години ресета след ъпдейт беше почти със задължителен характер, ако искаш телефона да работи.
Докато сега вече е по желание, в случай, че нещо се е счупило.
При мен, на пример, след този ъпдейт все още не съм намерил нещо, което да не работи и за сега няма да ресетвам.

Ако решиш да downgrade-ваш без ресет сподели, моля те, след това резултатите. Както казах, ще е интересно. Smile

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • bobytsekov
Цитирай

При мен също всичко работи
Цитирай

Здравейте, някой да има проблем с постоянна смяна между 5g, 4g, 3g и накрая дори H+? На А1 съм и това се случва след ъпдейта до Андроид 12, преди всичко беше наред.

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note 10.1 4.4.2
Цитирай

Препоръчва се след преминаване към по-висока версия на ОС след това да ресетнеш устройството си.

 
Цитирай

Дойде и при мен новия ъпдейт     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Аз бих нулирал мрежовите настройки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • gente
Цитирай

При мен всичко е точно. Преди на друг телефон - имах проблеми след такъв ъпдейт - оказа се, че проблеми прави Good Lock. След като го деинсталирах - всичко влезе в релси.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

През съзнателния си живот и от както има андроид,не съм и никога няма да направа какъвто и да било ресет след ъпдейт,а и никога не ми се е налагало,сега пак няма да направа,а и всичко си работи чудесно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

При мен също всичко си работи. Единствения проблем който забелязвам за сега е разлика в големината на шрифта в различните приложения. 5G се държи доста по-стабилно. Не ми превключва през 20-30 сек. на 4G.
Цитирай

Аз лично не намирам никаква разлика с изключение на глупавата зелена точка все едно изгорял пиксел имам,някво Ч при часовника щото може да съм тъп и да не знам че това е часът,някви супер грозни цветове за иконките,изписване на песните на AOD Smile и друго не виждам или са такива простотии,че чак не ми прави впечатление

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Зависи какви приложения и функционалности използва човек. При мен имаше много проблеми и downgrade-на 11 на ипдонезийткия ром XID. За този регион все още няма 12

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай

sgardev, нищо не казваш, имаше ли проблеми при downgrade-а? Ресет правви ли? Решиха ли ти се проблемите? Нови появиха ли се?

iPhone 14 Pro
Цитирай

(2021-11-20, 13:15:28)Константинов написа:  sgardev, нищо не казваш, имаше ли проблеми при downgrade-а? Ресет правви ли? Решиха ли ти се проблемите? Нови появиха ли се?
Привет, downgrade мина успешно, но реших да си поиграя и направя всичко на чисто. В момента е с индонезийския 11 със секюрити пача от ноември. Нямам краш на приложения и телефона е като нов. Имам си и запис на разговори + Samsung pay (не съм пробвал дали работи). Ще изчакам да минат няколко месеца за да нагласят приложенията които използвам за 12 и отново ъпглейд. Новата версия още не е пусната във всички региони.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на sgardev за това мнение:
  • Константинов
Цитирай

(2021-11-20, 15:42:15)sgardev написа:  Привет, downgrade мина успешно, но реших да си поиграя и направя всичко на чисто. В момента е с индонезийския 11 със секюрити пача от ноември. Нямам краш на приложения и телефона е като нов. Имам си и запис на разговори + Samsung pay (не съм пробвал дали работи). Ще изчакам да минат няколко месеца за да нагласят приложенията които използвам за 12 и отново ъпглейд. Новата версия още не е пусната във всички региони.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

И аз съм с Индонезийският 11( последната версия), и се чудя дали да ъпдейтвам до 12 - ката. Записът разботи перфектно, всичко се разбира и чува прекрасно, без разни неработещи добре приложения от маркета

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

За момента 12-ката ми харесва доста повече от 11-ката с изключение, че са фикснали бъга и не може да се пусне 120Hz при Power saver.

iPhone 14 Pro
Цитирай

(2021-11-20, 16:59:10)TNTKZ написа:  И аз съм с Индонезийският 11( последната версия), и се чудя дали да ъпдейтвам до 12 - ката. Записът разботи перфектно, всичко се разбира и чува прекрасно, без разни неработещи добре приложения от маркета
На индонезийски XID имаш ли ОТА за 12. Вчера нямаше налична.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай

(2021-11-20, 20:12:48)sgardev написа:  На индонезийски XID имаш ли ОТА за 12. Вчера нямаше налична.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Няма го още, идват по - късничко  малко

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Ъпдейт ONE UI 4 (android 12)

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай

Здравейте, след ъпдейта до 12, като ми звънне някой на заключен телефон, след като затворя, телефона остава отключен. При вас как е?

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note 10.1 4.4.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)