Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

САЩ са добавили Xiaomi в черен списък
#1

САЩ са добавили Xiaomi в черен списък
Цитирай
Аксесоари
#2

За момента включването в този списък принуждава американските инвеститори да си продадат акциите в Xiaomi.

Ясно беше, че Xiaomi заемат мястото на Huawei. Ще видим какво ще се случи.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#3

Ако при Дебилния няма промяна, икономическата война ще се разшири ! Много е вероятно при подобно развитие, в най-тежкия вариант, Китайчетата да се откажат от ползването на Андроид ?
Цитирай
#4

(2021-01-15, 07:48:57)kayovas написа:  За момента включването в този списък принуждава американските инвеститори да си продадат акциите в Xiaomi

Може да е време за американските инвеститори да продадат акциите си и след това да последват санкции както при Huawei
Цитирай
#5

Съмнява ме. Все пак Xiaomi не са намесени в ембаргови сделки и не са най-големият доставчин на 5G.

От друга страна, мине се не мине време и все се появи информация за снасяне на инфо към сървъри в Китай... Ясно е, че всяка компания служи на собственото си правителство и всички снасят. А всички заедно снасят на Google...

Търговската война ще се задълбочи, това е ясно още отпреди 2-3 години. Китай искат свят, в който доминира техния културен и политически модел. Честно казано, като западен човек, не ми се иска този модел да доминира. Не ми харесва идеята за социален рейтинг и изправителни лагери, както и спане на работното място...



Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, martoo, Victormihov
Цитирай
#6

В черния списък на Пентагона попадна и Xiaomi с твърдението, че това е компания на Китайската комунистическа партия.

https://mobilebulgaria.com/news/administ...iya-spisak

 
Цитирай
#7

Поредното доказателство за идиотската политика на ония зад океана! Дали има още наивници, дето вярват на официалните доводи на чичо Сам!? Може би само тези от феновете им, които още смятат САЩ за страната на "неограничените възможности". Само че те са страна, отдавна отвикнала от нормална конкуренция и нормални отношения с останалия свят.






Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 7 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • Boby13, doktorra, DoryanY, L1892, milenvn, vovalinder, Wild bear
Цитирай
#8

Това е много жалко. Хiaomi тъкмо се засили и американците им резнаха крилцата. Ако се стигне до ситуацията с Huawei да останат без GMS, най вероятно ще ползват Harmony OS  в бъдеще. Huawei преди време съобщи че тяхната ОС ще бъде достъпна за всички китайски компании.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sirgeorge за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#9

Те хубаво ще ползват Harmony OS (примерно), но какъв хардуер ще ползват?
Huawei за в момента това им е по-сериозния проблем. Да GMS липсва, но има начини от друга страна е проблема с хардуера.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

Май ще минаваме всички на Samsung то друго не остана
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • valentyno
Цитирай
#11

Няма, защото може и без GMS, а за който не може вече има две приложения, които са с вграден Google Play и GMS Smile Е, който иска да отива на Самсунг , може и при Ябълката Smile
Цитирай
#12

Има по принцип и становище от страна на Xiaomi:

https://www.gizchina.com/2021/01/15/xiao...blacklist/
Цитирай
#13

(2021-01-15, 14:57:03)esil2 написа:  Май ще минаваме всички на Samsung то друго не остана

В ниският и средният клас и Моторола стои добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#14

Този "черен списък" не е като онзи в който е Хуауей. Тук се забраняват само инвестициите от американски компании. На този етап Xiaomi ще могат да си ползват GMS и Snapdragon процесори.

1916 
Цитирай
#15

Това е само началото, ако Нефелният не промени политиката Smile Удря и по акциите на Xiaomi !
Цитирай
#16

Xiaomi отговори на обвиненията на САЩ и на нейното включване в черния списък.Cитyaциятa e пoдoбнa нa тaзи c Нuаwеі, ĸaтo и тoзи път aмepиĸaнcĸитe влacти нe пpeдcтaвиxa пpeĸи дoĸaзaтeлcтвa нa cвoитe oбвинeния. Хіаоmі ĸaтeгopичнo oтpичa дa имa ĸaĸвaтo и билo вpъзĸa c вoeннитe и cпeциaлнитe cлyжби нa KHP. Eтo oтĸъc oт изявлeниeтo нa ĸитaйcĸaтa ĸoмпaния.Πpoдyĸциятa нa Хіаоmі зaceгa oфициaлнo нe e зaбpaнeнa и ĸитaйcĸaтa ĸoмпaния ĸaĸтo пpeди paбoти cъвмecтнo c Gооglе, Quаlсоmm и дpyгитe гoлeми aмepиĸaнcĸи ĸoмпaнии.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%...53857.html
Цитирай
#17

Дано греша, пък и информацията е твърде оскъдна засега, но се опасявам се, че Xiaomi скоро ще последва Huawei и изборът на пазара в интересуващият ме ценови сегмент съвсем ще се ограничи. Не ми е приятно да съм зависим, но все още съм принуден да ползвам гугълските услуги, защото AppGallery не предлага нужните ми приложения (например - няма българско приложение за Уникредит Булбанк). Ако и Xiaomi попадне в черния списък, за мен алтернативите при покупката на следващ телефон ще се сведат до минимум.

Интересно, тъкмо тук-там се появиха писания, че Байдън може би ще анулира санкциите към Huawei (едва ли в Google подскачат от радост от рестрикциите към китайците) и ето че и Xiaomi попадна в мерника.
Цитирай
#18

Реално китайците ако се премахнат, както е тръгнало, ще останат само Samsung, Apple, Google, LG и Sony, тук-там и Nokia ще вадят по някой средняк.
Тези горните 5 имат сериозни причини да няма китайски телефони, за да нямат никаква конкуренция. Което е гадно. Трябва да има силна конкуренция, потребителите печелят от това.
Цитирай
#19

(2021-01-15, 19:05:25)L1892 написа:  Интересно, тъкмо тук-там се появиха писания, че Байдън може би ще анулира санкциите към Huawei

Още в предизборната кампания Байдън спомена, че ще върне САЩ към редица споразумения, от които Тръмп ги изкара, но ставаше дума за СЗО и разните му там еко и т.н. споразумения. Към Китай май бях чел някъде, че положението не само, че няма да се промени, но и ще се втвърди позицията. Само че според мен Байдън не е толкова твърдоглав и недиалогичен президент като Тръмп и ако има вариант, който да устройва и двете страни ще го намерят
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

Аз пък не мисля, че Америка ще позволи с Китай да са равни, само защото потребителите искат това, те искат да доминират, ако Китай имаха избора да избират  и те щяха да правят това. Не мисля, че ако Huawei спре да произвежда телефони, ще загуби някой много. Колко марки изчезнаха, пък конкуренция винаги е имало. Но Huawei няма да изчезне, защото си имат тяхна OS. Не мисля, че Xiaomi ще пострада от това с Google.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

(2021-01-15, 19:32:14)hazART написа:  Не мисля, че Xiaomi ще пострада от това с Google.

Само стой та гледай. Всичко се повтаря, както с Huawei
Но пък Китай май се движи в правилна посока, защото покрай Ковид се оказа че са се възстановили икономически много по-бързо от останалите държави, а САЩ е изостанал сериозно. И вместо китайската икономика да задмине САЩ през 2035г и да стане N1 в света, както предвиждаха анализаторите, сега вече се спряга че през 2028г китайската икономика ще е задминала САЩ. Няма начин това да не дразни по някакъв начин САЩ и те да не се опитват да противодействат.
Цитирай
#22

Шиоами са ми любимата марка телефони, препоръчвам ги на всички, ДА, имат си свойте минуси, но като цена/качество нямат равни. Ще е огромна загуба за западните потребители премахването на Гугъл от техните телефони.

Каква конкуренция да дойде? Кой ще прави телефони, Финландия ли отново? Ще погнат всички Китайски фирми.
Избора ще се сведе до 2-3 модела.
Горе пише ще купуваме Нокия, ами то и нея ще я резнат и тя е на Китайската партия.
И не само Хуавей вече ги няма, и ZTE имаха потенциал и тях ги няма.

Сащ "обвинява" Шиоами, че са фирма на комунистическата партия? Ами Сащ какво е? Не е ли комунизъм и той?
Ние като потребители какво да изберем след 2 години? 3 модела ли? Това не е ли комунизъм?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • master89q, milenvn
Цитирай
#23

Много бързо отписахте Huawei, сега отписвате и Xiaomi. Нито една от двете компании няма да изчезне, въпреки усилията и тъпите номера на американците. Абсолютно съм убеден, че тепърва ще видим доста интересни
неща в този отрасъл и те ще бъдат с дейното участие на китайските компании.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 2 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай
#24

Освен ако не сте в момента в САЩ и не планирате да купувате акциите на Xiaomi, тази новина не ви засяга по никакъв начин. Продажбата на устройствата няма да са засегнати от забраната при положение, че санкциите останат в настоящата им форма. Иначе казано Xiaomi да е в черният списъка на Пентагона означава, че американците не могат да инвестират в тази компания, т.е. да купуват ценни книжа. Съответно, държавните инвеститори ще трябва да се освободят от активите на Xiaomi до ноември тази година. А дотогава вече Америка ще се ръководи от друг президент, който по слухове има либерална политика спрямо предприятията на Китай и дотогава вече може да видим друго решение на масата на преговорите. Така че, си има светлина в тунела за този бранд и засега няма място за беспокойство.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#25

(2021-01-15, 19:23:38)solo5 написа:  ... и ако има вариант, който да устройва и двете страни ще го намерят

По-голям интерес от икономическия ако има, не знам какъв друг ще е. Каква е ползата на Google от санкциите - точно никаква. А не са и само те - къде е Qualcomm в цялата картинка, пък и кой знае колко още... Да не говорим пък и къде се произвежда огромната част от всичко. Ще видим.

(2021-01-15, 21:38:38)maktub19 написа:  Много бързо отписахте  Huawei, сега отписвате и Xiaomi. Нито една от двете компании няма да изчезне...
Ако нямам/е достъп до продуктите им, каква полза, че продават в Азия?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)