Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъг с Facebook Lite
#1

Имам много дразнещ проблем с визуализацията на Facebook Lite когато включа тъмната тема на телефона. Горе в лентата с инстрименти ми се получават бели квадратчета които ми стоят като кръпки . Ако изключа тъмната тема на програмката , то тогава буквите се замъгляват и става много трудно четима. Трябва да са включени тъмните теми и на телефона и на самата програмка, за да е отчетливо и ясно всичко, но белите квадратчета си стоят. Ако оставя тъмната тема на телефона а пък изключа тъмната на програмката, то тогава буквите стават сиви и нечетливи. При светлите теми нямам проблем. Нямам проблем и при тъмна тема на телефона и пълната версия на Facebook . От всички програми които ползвам в тъмен режим единствено Facebook lite го прави.
С MIUI 12.0.5 съм , но и преди беше същото. И на друг Xiaomi телефон...
[Изображение: 7b15ce186e2ca528.jpg]
Снимка
Не иска да качи снимката, пиша от комп , защо не виждам опция за качване на снимки директно от компа или телефона а трябва първо да ги хоствам някъде си после да копирам и пействам текст ? Форума е изключително непригоден за писане и отговори, нагъчкан с тонове ненужни неща, докато полезните ги няма, почти никога не пиша отговор от телефона поради дискомфорт да не кажа невъзможност. Каква ирония - във форум за компютри нямам проблем с всичките тия неща а във форум за телефони отговарям от компа.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-01-19, 08:22:09)росен2 написа:  Имам много дразнещ проблем с визуализацията на Facebook Lite когато включа тъмната тема на телефона. Горе в лентата с инстрименти ми се получават бели квадратчета които ми стоят като кръпки . Ако изключа тъмната тема на програмката , то тогава буквите се замъгляват и става много трудно четима. Трябва да са включени тъмните теми и на телефона и на самата програмка, за да е отчетливо и ясно всичко, но белите квадратчета си стоят. Ако оставя тъмната тема на телефона а пък изключа тъмната на програмката, то тогава буквите стават сиви и нечетливи. При светлите теми нямам проблем. Нямам проблем и при тъмна тема на телефона и пълната версия на Facebook . От всички програми които ползвам в тъмен режим единствено Facebook lite го прави.
С MIUI 12.0.5 съм , но и преди беше същото. И на друг Xiaomi телефон...
[Изображение: 7b15ce186e2ca528.jpg]
Снимка
Не иска да качи снимката, пиша от комп , защо не виждам опция за качване на снимки директно от компа или телефона а трябва първо да ги хоствам някъде си после да копирам и пействам текст ? Форума е изключително непригоден за писане и отговори, нагъчкан с тонове ненужни неща, докато полезните ги няма, почти никога не пиша отговор от телефона поради дискомфорт да не кажа невъзможност. Каква ирония - във форум за компютри нямам проблем с всичките тия неща а във форум за телефони отговарям от компа.
Пробвай през Tapatalk, опциите са налице, даже ти намаля снимките до необходимия размер и следиш колкото решиш форуми с едно приложение...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#3

Деинсталирай Лайта, рестартирай телефона и след това инсталирай нормалния (не лайт). И виж пак ли се получават същите ефекти, ако и там има същия проблем, може да се инсталира еквивалентна програма на Фейса даже в нея има и месенджър и по-лека е, харчи по-малко ресурси. Само дето не се сещам за името и понеже я ползвах преди много години, ако някой тука във форума я ползва може да подскаже и да пробваш с нея.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#4

Програмата еквивалент се казва Simple
https://play.google.com/store/apps/detai...simple.app

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на pocko за това мнение:
  • milenvn, skysoft
Цитирай
#5

На нормалния фейс го нямам проблема само на Lite. Не бих ползвал Lite но ми дърпа много по малко млбилни данни от другия, а са ми ограничени, сега ще пробвам всички варианти по горе

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#6

(2021-01-19, 10:02:57)pocko написа:  Програмата еквивалент се казва Simple
https://play.google.com/store/apps/detai...simple.app

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Точно тази е. Благодарности за опресняването на паметта ми.

Simple Social Pro 10.5.6 - https://dlandroid.com/simple-social-pro-apk/

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#7

(2021-01-19, 08:22:09)росен2 написа:  Имам много дразнещ проблем с визуализацията на Facebook Lite когато включа тъмната тема на телефона. Горе в лентата с инстрименти ми се получават бели квадратчета които ми стоят като кръпки . Ако изключа тъмната тема на програмката , то тогава буквите се замъгляват и става много трудно четима. Трябва да са включени тъмните теми и на телефона и на самата програмка, за да е отчетливо и ясно всичко, но белите квадратчета си стоят. Ако оставя тъмната тема на телефона а пък изключа тъмната на програмката, то тогава буквите стават сиви и нечетливи. При светлите теми нямам проблем. Нямам проблем и при тъмна тема на телефона и пълната версия на Facebook . От всички програми които ползвам в тъмен режим единствено Facebook lite го прави.
С MIUI 12.0.5 съм , но и преди беше същото. И на друг Xiaomi телефон...
[Изображение: 7b15ce186e2ca528.jpg]
Снимка
Не иска да качи снимката, пиша от комп , защо не виждам опция за качване на снимки директно от компа или телефона а трябва първо да ги хоствам някъде си после да копирам и пействам текст ? Форума е изключително непригоден за писане и отговори, нагъчкан с тонове ненужни неща, докато полезните ги няма, почти никога не пиша отговор от телефона поради дискомфорт да не кажа невъзможност. Каква ирония - във форум за компютри нямам проблем с всичките тия неща а във форум за телефони отговарям от компа.
Решението е едно:
[Изображение: d6cbaa0ede878025f8b54cb564db6c80.jpg]

Лайт-а го слагаш на off и си готов.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dobs7z за това мнение:
  • redsys
Цитирай
#8

Абсолютно, стана номера, проблема при мен беше че приложенията ми бяха скрити по някаква причина, кой знае каква , понеже немалко неща съм изтрил , и се появяват само като си задържа пръста на надписа. Ънчекнах кръгчето на Lite и дразнещия проблем изчезна, вместо него бяла стана ивицата от долу, но поне не е чак толкова дразнещо като оная мозайка от горе. По ринцип Facebook си е една доста недоизпипана програма.
Снимка

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)