Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон "опечен" във фурната
#1

Здравейте!
Случаят е следният. Телефон Realme 5 pro е сложен от малко дете в гореща фурна. Открит е след около час целия парещ и самоизключил се. Цяло чудо е, че не е гръмнал според мен. В момента телефонът привидно работи, но е външно поразтопен, дисплеят е отлепен в горната част и е подут отзад, като не съм сигурен дали самата батерия е подута или само пластмасовият корпус. Тъчът работи, но трябва да се натиска по-силно. Ясно е, че това от гаранцията няма да се покрива.
Искам да попитам. Може ли телефонът да се ползва при това положение, то ест доколко би било безопасн?. Страх ме е евентуално от по-висока радиация и дали батерията ще гръмне.
Лошото е, че телефонът е купен неотдавна и можеше още години да служи вярно...
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих сменил батерията, това според мен е единствения опасен компонент в момента, други неща вече ако искате от естетична гледна точка.
Цитирай
#3

И мен ще ме е страх да го ползвам .
Не го мисли повече ,щом не е  станала по голяма беля, можеш да се радваш даже.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

Сменяй го! Не се е опекла само батерията. Компонентите вътре ще дефектират един след друг, не си заслужава нервите при ползване. Важно е, че се е разминало всичко леко/може би само с уплах/ и с прецакан телефон. Щом сте здрави - не го мисли телефона.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Аз бих го изхвърлил възможно най-бързо
Цитирай
#6

Важна е температурата на който е бил, ако е бил на 300 градуса, имаш шанс нещо да се е повредило и пак е много малко вероятно... Даже някои така си оправят данните платки, конкретно видео чиповете, пекат ги на фурни.. слабо ме съмнява някои компонент да дефектира, освен батерията както споменах. Вече автора да прецени какво би правил. Аз бих взел ново шаси с дисплей, батерия и заден капак, (бърза проверка останови че до към 90 лв струват всички неща от Китай) прехвърлям всички части на новото шаси и телефона става нов. Дали мисли че има смисъл да го прави, той си решава, може и така да го ползва, но определено трябва да смени батерията,. (20 лв от Китай)
Цитирай
#7

Дам, никога не оставяйте телефоните без надзор, когато има деца наблизо... Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#8

Поръчай си една батерия и я смени.
Нямаш вече гаранция, защо ще го хвърля?

Когато дефектира някоя друга част, в коша и това е.
Аз така бих направил, качи някоя снимка да го видим.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

Температурата на топене на тинола е макс. 300 градуса. Въпрос на късмет е вече на каква температура е печен. Ако тинола се е разтопил и след това пак е изстинал, е голяма вероятността да се получат т.н. "студени спойки". Сега може всичко да работи, но както каза някой нагоре, може да започне да отказва едно по едно. Отделно мисля, че нито един елемент от телефона не е проектиран да се излага на толкова висока температура за дълго време.
Според мен от това повече телефон няма да стане и не си заслужава ядовете да се ползва.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Ако във фурната е печено нещо не вярвам да е повече от 200 градуса,повечето храни се пекат на толкова,не че е малко.
Цитирай
#11

Печката е била пусната на 150-200 градуса. Не е работила дълго. Детето я е включило и е сложило телефона вътре, а след около 15 минути са я забелязали и спрели, но не са знаели, че има нещо вътре. Телефона е стоял общо около час-час и малко в загрятата, но неработеща фурна. После са го намерили вътре. Бил е изключен, очевидно някаква защита. Ще го занеса на сервиз да погледнат какво е състоянието вътре. Тъчът проработи нормално, дисплеят си работи, само когато е чисто черно, не е изцяло черно, ами светлее. Задният сензор за пръстови отпечатъци работи, камерата сякаш работи нормално, не мога да определя дали снима по-лошо или не. Телефонът мирише много лошо, на някакви гадни химии - пластмаси, лепила и т.н. Дисплеят почти на 50 процента отлепен и през процепа яко свети. Задният капак е деформиран, не е брутално много, но все пак е. В много лош момент се случи това, в тази криза е доста гадно да имаш такива непредвидени разходи. Надявам се да може да се оправи и закрепи с малко пари, пък ако ще е само деформираният капак - все тая, важното е да работи нормално.
Цитирай
#12

Пожелавам ти успех! Пиши пак след няколко дни, да видим какво е станало.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Телефонът учудващо продължава да работи, но все пак купих нов и този ще седи за резерва. А може и да му поръчам нова батерия и панел, дано само попадна на оригинална... Мерси на всички!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)