Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

    Апликацията на Уникредит си е по дефолт за разплащане от много време,но сега се разрових и видях G Pay.До сега го нямаше.
Не съм правил никакви интервенции по апарата,купен от оранжевите,със стоков ром за България си е.
Някой да го е пробвал,някой да знае повече за тази новост?

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-01-25, 01:43:43)chopakov написа:  Апликацията на Уникредит си е по дефолт за разплащане от много време,но сега се разрових и видях G Pay.До сега го нямаше.
Не съм правил никакви интервенции по апарата,купен от оранжевите,със стоков ром за България си е.
Някой да го е пробвал,някой да знае повече за тази новост?
Вече не е новост. Регистрираш си картите в Gpay и си плащаш безконтактно с телефона с пуснато NFC.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • chopakov
Цитирай
#3

(2021-01-25, 01:43:43)chopakov написа:  Някой да го е пробвал,някой да знае повече за тази новост?

Тъй като досега не си имал приложение, което да ползва GPay - не се е появявало в менюто, не е новост

(2021-01-25, 08:23:19)Diego Armando написа:  Вече не е новост. Регистрираш си картите в Gpay и си плащаш безконтактно с телефона с пуснато NFC.

Може да се регистрират само карти на банки, които се имат споразумения с Google за безконтактно плащане с GPay.
за България към момента тези на Paynetics (Phyre, A1 Wallet, Pay by Vivacom, BACB Pay), Viva Wallet, TransferWise, Monese, Revolut и Curve (през посредничеството на последното с всяка (вкл. БГ) Visa/Mastercard карти).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Diego Armando, plevel12
Цитирай
#4

(2021-01-25, 09:55:08)Чо :) написа:  Тъй като досега не си имал приложение, което да ползва GPay - не се е появявало в менюто, не е новост


Може да се регистрират само карти на банки, които се имат споразумения с Google за безконтактно плащане с GPay.
за България към момента тези на Paynetics (Phyre, A1 Wallet, Pay by Vivacom, BACB Pay), Viva Wallet, TransferWise, Monese, Revolut и Curve (през посредничеството на последното с всяка (вкл. БГ) Visa/Mastercard карти).
Аз ползвам Revolut. Но не минава на някои терминали още. Иначе не се впуснах да пиша много по темата, защото е широко коментирана и в Google излизат всички въпроси и отговори. Друго важно нещо е, че освен, че трябва апаратът да поддържа NFC е нужно да е включено при плащане, а телефонът да се отключи. Аз реално съм плащал така само от любопитство. Хората още те гледат като извънземно, когато допреш телефон или смарт часовник. Мислят, че нещо им хакваш терминала. И още нещо. Приложение на Gpay за България няма и няма да има. Само от менюто на телефона. Това е за всички, които ще се юрнат да го свалят и ще се чудят защо не става.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#5

Ако има някой който все още не е разбрал, карта Mastercard издадена от ПИБ може да се добави в GPay.
Работи без проблем, а плащането е много по-бързо и лесно отколкото през приложението на банката.
Цитирай
#6

Аз ползвам Raipay на Raifeissen bank. Интересно защо обаче Gpay ми го дава че не е на лице в региона.?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#7

Мастеркарт картата на ПИБ банка от скоро също може да бъде регистрирана в GPAY. Аз от седмица плащам всичко безконтактно през Gpay. Плащането става мигновено и без никакви такси. Трябва да ти е пуснат NFC и данните. Преди да поднеса телефона към терминала за безконтактно плащане, само светвам дисплея и плащането е факт.
Цитирай
#8

(2021-05-15, 14:43:00)ivanov_km написа:  Мастеркарт картата на ПИБ банка от скоро също може да бъде регистрирана в GPAY. Аз от седмица плащам всичко безконтактно през Gpay. Плащането става мигновено и без никакви такси. Трябва да ти е пуснат NFC и данните. Преди да поднеса телефона към терминала за безконтактно плащане, само светвам дисплея и плащането е факт.

Уточнения:
- Плащането с Google Pay не изисква интернет (пуснати данни).
- Със "само светнат дисплей" може да се плаща до безконактния лимит за страната (в България до плащания 100 лв).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#9

С Уникредит досега най-голямото плащане само с отключен телефон е 380 лева в Метро без пин.Наистина не съм се интересувал каква е максималната сума.
Цитирай
#10

(2021-05-15, 23:04:50)Чо написа:  Уточнения:
- Плащането с Google Pay не изисква интернет (пуснати данни).
- Със "само светнат дисплей" може да се плаща до безконактния лимит за страната (в България до плащания 100 лв).
Преди 3 дни пробвах един единствен път с изключени данни и не стана плащането. Пуснах данните и веднага мина плащането. Не знам може да лошо стечение на обстоятелствата, ще пробвам без данни и следващия път да видя, какво ще стане. Плащал съм и суми малко над 100 лв. и не ми е искало да въвеждам пин. Пробвал съм с изключен екран да плащам, но нищо не става.
Цитирай
#11

Вече може да се добавят и карти на ДСК в GPay.
Цитирай
#12

(2021-05-20, 19:35:01)ivanov_km написа:  Преди 3 дни пробвах един единствен път с изключени данни и не стана плащането. Пуснах данните и веднага мина плащането. Не знам може да лошо стечение на обстоятелствата, ще пробвам без данни и следващия път да видя, какво ще стане. Плащал съм и суми малко над 100 лв. и не ми е искало да въвеждам пин. Пробвал съм с изключен екран да плащам, но нищо не става.

При отключен телефон (вече идентифицирал се клиент с fingerprint/faceunlock/pattern/password/pin) Google Pay не изисква PIN при каквато и да е сума.
Има изключения, ако POS терминал е настоен (от банката, която го е предоставила) да не приема pre-autorized плащания над лимита, срещал съм такива в няколко Тяхнополис магазина с Unicredit POS за суми 100 лв - изискват PIN (ако е използвана примерно виртуална карта на Revolut дигитализирана в *Pay - такъв PIN не се предоставя и съответно не може да направите плащането. (Ако нямате друг вариант да платите, като workaround, а може да поискате частично плащане с няколко карти, т.е. да няколко пъти по 90 лв примерно, акто всеки път плащате с една и съща карта (телефона).
(При стандартните карти за безконтактно плащане има ограничение до 5 последователни подлимити, на 6то иска PIN или сумарно до 150 евро (равностойност) и тази, която премине този лимит, ще посика PIN. Въвеждането на PIN - нилира броя пъти и този лимит. Това за 5те и Е150 не важи за плащане с *Pay).

При заключен телефон, има марки които спират NFCто и други, които NFCто работи, но само при заключен и събуден телефон (светнат дисплей).
Тогава не е предваритело авторизирано плащането и ако е до лимита на за безконткатни плащания (за БГ 100 лв, за DE 50 евро, за UK 30 паунда, и т..н) - не се изсква PIN, ако е над него се изисква PIN, който да се въведе на POS.
Има и друг метод за проверка (според модела на pos устройството), при който на устойството изписва "да си проверите телефона за инстукции", а телефона очаква да се "отключи". т.е. да се авторизира (с някой от методите за оключване) и още веднъж да се доближи до pos терминала.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)