Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony представи Sony Xperia Pro
#1

Професионалният смартфон бе официално анонсиран със старта на продажбите в САЩ на цена от $2499. Устройството e oбopyдвaно c виcoĸoĸaчecтвeн зaвoдcĸи бaлaнcиpaн 6,5 инчoв 4К НDR ОLЕD диcплeй cъc cъoтнoшeниe нa cтpaнитe 21:9 и се базира на миналогодишната SoC Snapdragon 865, 12 GB RAM, 512 GB флаш-памет и слот за MicroSD карти. По другите характеристики моделът е копия на Xperia 1 II.
[Изображение: 009b6728117f.jpg]
Ocнoвнoтo пpeимyщecтвo нa нoвия модел e нaличиeтo нa НDМІ интepфeйc тип D. Toвa дaвa възмoжнocт зa изпoлзвaнeтo нa cмapтфoнa ĸaтo виcoĸoĸaчecтвeн мoнитop зa фoтoaпapaтитe нa Ѕоnу, тeлeфoн пoддъpжa 5G cтaндapтa зa 6 GНz и mmWаvе мpeжитe и мoжe дa изпълнявa poлятa и нa 5G xoтcпoт тoчĸa. Taзи фyнĸция дaвa възмoжнocт зa излъчвaнe нa peпopтaж в peaлнo вpeмe oт пpoизвoлнo мяcтo, ĸъдeтo ce пoддъpжaт 5G мpeжитe. Cpeд ocтaнaлитe ocoбeнocти са нaличиeтo нa cтaндapтнo 3,5 мм гнeздo и зaщитa oт ĸлac ІР68, ĸaĸтo и нaличиeтo нa cтepeo гoвopитeли. Новият модел преди всичко не е предназначен за обикновените потребители, а предимно за професионалистите, които сериозно се занимават с мобилна фотография като Ѕоnу Хреrіа Рrо зaмeня тpи ycтpoйcтвa eднoвpeмeннo – виcoĸoĸaчecтвeн външeн диcплeй c 4K peзoлюция, външнa пaмeт, нa ĸoятo мoжe дa бъдe зaпиcaн зacнeтият видeoмaтepиaл и мoбилнa xoтcпoт тoчĸa. Акумулаторна батерия с капацитет 4000 mAh. Не предлага безжично зареждане. Засега мобилният телефон ще се предлага само в САЩ и няма информация кога ще започне неговата продажба и в другите държави.

Източник:>>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Само не ми е ясно какво значи "професионален" телефон !?
[-] 2 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • airbus, росен2
Цитирай
#3

(2021-01-27, 11:33:30)BisVal написа:  Само не ми е ясно какво значи "професионален" телефон !?

Като "професионален" учител, професионален "инструктор". Или си учител, инструктор и телефон, или не си. Това в кавичките е излишно и няма почва.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#4

От компанията отбелязват, че телефонът може да предава видео съдържание на живо от свързаната камера. Възможно е и бързото споделяне на данни през кабел.

 
Цитирай
#5

(2021-01-27, 11:33:30)BisVal написа:  Само не ми е ясно какво значи "професионален" телефон !?
 Ориентиран е към професионални те фотографи.Cмapтфoнът Ѕоnу Хреrіа Рrо бe пpeдcтaвeн eднoвpeмeннo c фoтoaпapaтa Аlрhа 1 c цeнa $6 500 и e cъвмecтим c нeгo. Πo тoзи нaчин япoнcĸaтa ĸoмпaния зaпoчнa дa изгpaждa цялocтнa нoвa eĸocиcтeмa oт нoв тип виcoĸoĸaчecтвeнa пpoфecиoнaлнa фoтoгpaфcĸa тexниĸa. Зaceгa мoбилният тeлeфoн ce пpoдaвa caмo в CAЩ и нямa инфopмaция ĸoгa щe зaпoчнe нeгoвaтa пpoдaжбa и в дpyгитe дъpжaви.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...54512.html
Цитирай
#6

Хубаво е да вдигнат битовете на видео заснемането. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#7

Няма такова нещо като профисионален учител и инструктур. Самите думи дават представа за професията. Дали я практикуваш или не , няма значение. Но при телефон понятието ми убягва. Слагам кавички за да подчертая липсата на логика в словосъчетанието. Ако е насочен към фотографи е просто смешно. Към камерата сигурно могат да се свържат доста по-добри и ефтини устройства за предаване на съдържанието. Към какви други професии , нямам представа...
Цитирай
#8

Правилно,за телефон професионален звучи странно,но при доста инструменти има хоби клас и професионален,при фотоапаратите е същото,по достъпни модели и изцяло за професионални фотографи.Иначе този телефон,при тази цена обикновен потребител няма никакъв смисъл да си го купува.
Цитирай
#9

То си пише, че комбинира 3 устройства в едно, няма да се предлага тук и е с доста висока цена.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

По скоро е допълнителен екран за видео заснемане, като паралелно може и да стриймва по 5Г видеоматерияла. Интересна играчка да го разцъкаш веднъж и после да продължиш да си ползваш още по големия екран и предавател за по-малко пари.

И на мен ми убягва идеята тук. Не виждам някой профи видеооператор да се занимава с подобна играчка

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#11

Няма как да събереш всичко качествено "професионално" в 7' джобна лопата. Нищо ще снима като апарати, нито ще вади качествен звук, образ и подобно. Една слушалка с базови функции. Big Grin Tребе си апаратура Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

Ми той не е замислен за снимане, а за съпорт на истинските устройства за снимането - дисплей, пауър банка, 5г модем. И като бонус смартфон.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#13

Единственият ИСТИНСКИ "Pro" смартфон ?!  https://www.youtube.com/watch?v=vLm68qbNjkU
Цитирай
#14

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Под капака Sony Xperia Pro ни предлага голяма изпарителна камера под екрана, чийто размер е по-голям от почти всеки друг смартфон. Това може да е най-голямата изпарителна камера засега в смартфоните. 

 
Цитирай
#16

"изпарителна камера" ?!?!

Някакъв вид сушилня?
Цитирай
#17

Vapour chamber, стара технология от охлажданията за видеокарти и доста добра.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#18

Sony обяви, че пуска смартфона си Xperia PRO в Европа. Устройството дебютира през януари в САЩ и Япония, но не е традиционният нов флагман на компанията, а беше насочено основно към фотографите с фотоапарати Alpha, които могат да използват Xperia PRO като външен екран и 5G модем при снимки чрез HDMI връзка.

http://nixanbal.com/sony-xperia-pro-izli...-2499-evro

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)