Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S21/S21+
#1

[Изображение: 001-samsung-galaxy-s21-plus-vendor-image.jpg]

Коментирайте тук актуализациите на Samsung Galaxy S21/S21+.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, 
сутринта ми дойде на S21+ (BGL) с февруарския секюрити пач.
   

Samsung Galaxy S21+ 256GB Phantom Black
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
Цитирай
#3

Oще 1 актуализация за S21/S21+. Сега я свалям през OTA.

Build Number : G996BXXU1AUB6
Release Date : 2021-02-13 
Security patch level : 2021-02-01
• The performance of Camera has been improved
• Overall device performance has been improved.

Samsung Galaxy S21+ 256GB Phantom Black
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
Цитирай
#4

Galaxy S21 започва да получава актуализацията G99xBXXU1AUB6, свързана с дрейна на батерията. Тази актуализация в момента се разпространява във Великобритания, Швейцария, Белгия и Германия и скоро ще бъде пусната във всички други региони, където се продава Samsung Galaxy S21.

https://news.mydrivers.com/1/740/740408.htm

 
Цитирай
#5

Този update е наличен за доста страни, включително и за България.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#6

Да, още в събота (13-ти), я имаше на Виваком съм.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#7

Няма значение оператора. Гледа се само Country Code, т.е. в случая BGL, което е за България. Мисля от S9 серията го въведоха това само с по 1 Country code за България, че преди това всеки оператор си имаше и примерно Теленор бяха адски бавни с техните update-и.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#8

(2021-02-14, 12:47:22)peshozogy написа:  Oще 1 актуализация за S21/S21+. Сега я свалям през OTA.

Build Number : G996BXXU1AUB6
Release Date : 2021-02-13 
Security patch level : 2021-02-01
• The performance of Camera has been improved
• Overall device performance has been improved.

Още на 14-ти писах, че я свалям. С BGL съм. 
След ъпдейта даже ми пуснаха Volte тези от А1.

Samsung Galaxy S21+ 256GB Phantom Black
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
Цитирай
#9

(2021-02-15, 16:31:54)nmnikolov написа:  Няма значение оператора. Гледа се само Country Code, т.е. в случая BGL, което е за България. Мисля от S9 серията го въведоха това само с по 1 Country code за България, че преди това всеки оператор си имаше и примерно Теленор бяха адски бавни с техните update-и.

Да, верно тази подробност я забравих, че промениха политиката. Те Вива не бях кой знай колко бързи и те. Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#10

Има нова актуализация за S21 CSC BGL


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#11

Не знам дали тука е правилното място да питам. Някой флашвал ли е ром за да смени CSC кода и региона за да се ползват запис на разговорите. И дали има някаква особеност при флаш с один.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#12

(2021-02-23, 16:15:23)kali_74 написа:  Не знам дали тука е правилното място да питам. Някой флашвал ли е ром за да смени CSC кода и региона за да се ползват запис на разговорите. И дали има някаква особеност при флаш с один.

Само flash с ODIN не сменя активния CSC, ако е MultiCSC, каквито в момента е и BGL, и го сменя ако е SingleCSC.

Към МОМЕНТА - два варианта:

1. платено
Може да се смени със Samkey за 1 credit (eBay: 1 credit ~$4; 3 credits ~$6 ).
ILO - Израел - запис на раговор, информация за непознати номера
THL - Тайланд - запис на раговор, Samsung Pay (последното го спират в края на 2021 само в Тайланд ), информация за непознати номера
MYM - Мианмар - запис на раговор, Samsung Pay (не е ясно докога ще работи SPay)
INU - Индия - запис на раговор, информация за непознати номера
XXV - Виетнам - запис на раговор, Samsung Pay

2. безплатно
Flash с ODIN на SingleCSC firmware  
XID - Индонизия - запис на раговори, няма Samsung Pay (има но само за техните банки, не може с Curve примерно), информация за непознати номера
Хубвато на този вариант е, че може и с HOME_CSC_ файла да се falsh-не отгоре на текущо работещ с BGL и всичко се запазва. (Препотъчително е все пак предварително backup, да не се изгуби нещо.)
(лично изпрабван и работещ на моя S21U, няма сособенсти при flash)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • alexkara, Friz
Цитирай
#13

(2021-02-23, 16:55:53)Чо написа:  Само flash с ODIN не сменя активния CSC, ако е MultiCSC, каквито в момента е и BGL, и го сменя ако е SingleCSC.

Към МОМЕНТА - два варианта:

1. платено
Може да се смени със Samkey за 1 credit (eBay: 1 credit ~$4; 3 credits ~$6 ).
ILO - Израел - запис на раговор, информация за непознати номера
THL - Тайланд - запис на раговор, Samsung Pay (последното го спират в края на 2021 само в Тайланд ), информация за непознати номера
MYM - Мианмар - запис на раговор, Samsung Pay (не е ясно докога ще работи SPay)
INU - Индия - запис на раговор, информация за непознати номера
XXV - Виетнам - запис на раговор, Samsung Pay

2. безплатно
Flash с ODIN на SingleCSC firmware  
XID - Индонизия - запис на раговори, няма Samsung Pay (има но само за техните банки, не може с Curve примерно), информация за непознати номера
Хубвато на този вариант е, че може и с HOME_CSC_ файла да се falsh-не отгоре на текущо работещ с BGL и всичко се запазва. (Препотъчително е все пак предварително backup, да не се изгуби нещо.)
(лично изпрабван и работещ на моя S21U, няма сособенсти при flash)

Извинявай, че пак те питам. Свалил съм си Израелски ром CSC ILO имам израелска карта ако го флашна с один и нулирам телефона и после сложа картата, ще го промени ли от BGL на ILO. И дали има някаква промяна при флаш с один или е както преди. И по този начин флашнато дали ще трипне брояча.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#14

(2021-02-23, 19:00:43)kali_74 написа:  Извинявай, че пак те питам. Свалил съм си Израелски ром CSC ILO имам израелска карта ако го флашна с один и нулирам телефона и после сложа картата, ще го промени ли от BGL на ILO. И дали има някаква промяна при флаш с один или е както преди. И по този начин флашнато дали ще трипне брояча.

Преди работеше и аз имам тайландска карта. Не работи от няколко месеца.
Тогава в Phone Info се виждаха всички CSC от MultiCSC firmware, сега само активното.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#15

(2021-02-23, 19:00:43)kali_74 написа:  Извинявай, че пак те питам. Свалил съм си Израелски ром CSC ILO имам израелска карта ако го флашна с один и нулирам телефона и после сложа картата, ще го промени ли от BGL на ILO. И дали има някаква промяна при флаш с один или е както преди. И по този начин флашнато дали ще трипне брояча.

Значи ако съм те разбрал правилно ако флашна Индонезийският софтуер CSC XID е сингъл и ще имам запис на разговори. По принцип ме интересува само запис на разговорите.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#16

(2021-02-24, 07:53:55)kali_74 написа:  Значи ако съм те разбрал правилно ако флашна Индонезийският софтуер CSC XID е сингъл и ще имам запис на разговори. По принцип ме интересува само запис на разговорите.

Да, ще има запис на разговри. Може с четирите XID файла като на CSC се сложи HOME_CSC_ и няма да има нужда от преинсталция. (Превантивно един backup на компютъра или в облака никога не е излишен.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • kali_74
Цитирай
#17

(2021-02-24, 09:04:09)Чо написа:  Да, ще има запис на разговри. Може с четирите XID файла като на CSC се сложи HOME_CSC_ и няма да има нужда от преинсталция. (Превантивно един backup на компютъра или в облака никога не е излишен.)

А дали след флаш на сингъл CSC ром няма да се изгубят разни къстъмизации за нашите оператори - Volte/Vowifi, 5g, и т.н.?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#18

(2021-02-24, 09:17:36)batala написа:  А дали след флаш на сингъл CSC ром няма да се изгубят разни къстъмизации за нашите оператори - Volte/Vowifi, 5g, и т.н.?

Приципно модем настройките са в CP, а той е същата версия като на BGL (...UB8, даже 1:1 съвпадат сравних AP_, BL_ и CP_ файловете на BGL и XID, разликите са в CSC_ и HOME_CSC_).

А1 за този телефон още нямат пуснато VoLTE, VoWiFi и 5G.

Телеонор нямам, но би трябвало да си работи VoLTE, за ViLTE не знам.

Преместих си Виваком от другия телефон (имам пуснати VoLTE и VoWiFi за картата отпреди)
Работи VoLTE, записва разговри.
Работи VoWiFi, през него не се записват разговорите (но винаги е било така).
5G още няма за този телефон и от Виваком.


(на другия ми телефон Note20U е с THL CSC (тайландски), работят VoLTE, VoWiFi с Виваком карта, още няма 5G от Виваком и за него. С А1 карта работи 5G, a VoLTE и VoWiFi няма пуснати също от А1 за него. Теленор съм слагал, работи VoLTE.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Friz, kali_74, st76hi
Цитирай
#19

(2021-02-24, 10:44:18)Чо написа:  Приципно модем настройките са в CP, а той е същата версия като на BGL (...UB8, даже 1:1 съвпадат сравних AP_, BL_ и CP_ файловете на BGL и XID, разликите са в CSC_ и HOME_CSC_).

А1 за този телефон още нямат пуснато VoLTE, VoWiFi и 5G.

Телеонор нямам, но би трябвало да си работи VoLTE, за ViLTE не знам.

Преместих си Виваком от другия телефон (имам пуснати VoLTE и VoWiFi за картата отпреди)
Работи VoLTE, записва разговри.
Работи VoWiFi, през него не се записват разговорите (но винаги е било така).
5G още няма за този телефон и от Виваком.


(на другия ми телефон Note20U е с THL CSC (тайландски), работят VoLTE, VoWiFi с Виваком карта, още няма 5G от Виваком и за него. С А1 карта работи 5G, a VoLTE и VoWiFi няма пуснати също от А1 за него. Теленор съм слагал, работи VoLTE.)

Имам още един въпрос ако не ти е проблем да отговориш. Като го направя с HOME CSC XID променя ли го или си остава CSC BGL и е отключило опцията запис на разговори. Благодаря предварително

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#20

Ето и видео по темата:

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#21

Имам следният проблем, флашнах софтуера за Индонезия за да имам запис на разговори. Записът си функционира но нямах VoLTE и затова реших да ресетна телефона. Функцията така или иначе не се появи но това не е проблем. Проблема е че може би заради региона не мога да си активирам самсунг акаунта а това е проблем. Понеже е направено в две стъпки не иска да ми прати смс с код за потвърждение някой да има идея как да го активирам.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#22

(2021-03-10, 19:08:39)kali_74 написа:  Имам следният проблем, флашнах софтуера за Индонезия за да имам запис на разговори. Записът си функционира но нямах VoLTE и затова реших да ресетна телефона. Функцията така или иначе не се появи но това не е проблем. Проблема е че може би заради региона не мога да си активирам самсунг акаунта а това е проблем. Понеже е направено в две стъпки не иска да ми прати смс с код за потвърждение някой да има идея как да го активирам.

Когато включат (разрешат във firmware) VoLTE за някой оператор - го добавят във всички CSC. Към момента S21U и за BGL, и за XID са еднакви CSC (...UBB) и още го няма разрешено VoLTE за A1, за Виваком и Теленор работи.

Неполучаването на SMS не e проблем на региона. (Може да сложите sim картата и в друг телефон, добавянето на профил не изсква sim карта в същото устрйството.)
Често подобни прболеми със съобщенията имат пренесените от друг оператор номера, в доста услуги.
Пробвайте по-късно.

Ако ползваме 2FA на акаунта е хубаво, да има и резрвни кодове и Удостоверител на друго устройство.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#23

(2021-03-11, 16:21:57)Чо написа:  Когато включат (разрешат във firmware) VoLTE за някой оператор - го добавят във всички CSC. Към момента S21U и за BGL, и за XID са еднакви CSC (...UBB) и още го няма разрешено VoLTE за A1, за Виваком и Теленор работи.

Неполучаването на SMS не e проблем на региона. (Може да сложите sim картата и в друг телефон, добавянето на профил не изсква sim карта в същото устрйството.)
Често подобни прболеми със съобщенията имат пренесените от друг оператор номера, в доста услуги.
Пробвайте по-късно.

Ако ползваме 2FA на акаунта е хубаво, да има и резрвни кодове и Удостоверител на друго устройство.
Аз съм на Теленор и преди да флашна XID CSC то ми работеше след флаш спря да работи има го в менюто на телефона пуснато е но не работи. Ако изгледаш горният клип дето е пуснат от колегата там се получи същият номер след флаш спря да работи VoLTE. Има ли варият да се върна пак на BGL. Вчера пробвах като флашнах BGL но не стана понеже не е първо CSC и ми сложи нещо от сорта EE/EUX/BGL. Това се вижда в донлоад режима при флашването. Предполагам че подредбата трябва да BGL/EUX/BGL за да станат нещата но ще трябва най вероятно да имам ром с едно CSC BGL. Сега забелязвам не знам дали е свързано с това но много често забива Wi-Fi преди този проблем го нямах може и да е от рутера не твърдя, че е така. Иначе като цяло други проблеми няма може и без VoLTE но интересно при тебе този проблем го няма. Имам две карти едната е на Виваком другата на Теленор и на двете няма VoLTE. Ако знаеш някъкво решение можеш да споделиш.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#24

(2021-03-11, 18:43:40)kali_74 написа:  Аз съм на Теленор и преди да флашна XID CSC то ми работеше след флаш спря да работи има го в менюто на телефона пуснато е но не работи. Ако изгледаш горният клип дето е пуснат от колегата там се получи същият номер след флаш спря да работи VoLTE. Има ли варият да се върна пак на BGL. Вчера пробвах като флашнах BGL но не стана понеже не е първо CSC и ми сложи нещо от сорта EE/EUX/BGL. Това се вижда в донлоад режима при флашването. Предполагам че подредбата трябва да BGL/EUX/BGL за да станат нещата но ще трябва най вероятно да имам ром с едно CSC BGL. Сега забелязвам не знам дали е свързано с това но много често забива Wi-Fi преди този проблем го нямах може и да е от рутера не твърдя, че е така. Иначе като цяло други проблеми няма може и без VoLTE но интересно при тебе този проблем го няма. Имам две карти едната е на Виваком другата на Теленор и на двете няма VoLTE. Ако знаеш някъкво решение можеш да споделиш.

Дай шот от менюто с APN-ите. Ако по-някаква причина липсват тези нужни за volte може и това да е причината да няма работеща услуга.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • kali_74
Цитирай
#25

Съмнявам се специално влезнах в теленор акаунта и изпратих настройки за Интернет и ммс


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)