Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S21/S21+
#51

21+
90/10 wifi/5g
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#52

Никой ли не забеляза нещо нередно ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#53

При 10 часа екран и да има нещо нередно не бих го зачитал за такова.  Big Grin

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#54

S21 UltrA
[Изображение: 64a85fedcb159acd65cd49206538b662.jpg]

☆ SamSunG S21 Ultra ☆

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#55

(2021-04-05, 11:08:50)emzo написа:  Никой ли не забеляза нещо нередно ?
Всичко си е в реда на нещата. Съвсем нормално е при определени условия резултата да е близък до този на 21у
За съжаление видях, че съм забравил да изключа куйк шера иначе можеше да удари и три дни
При нормално ползване няма как да се постигне, но факт, че за спорта може да се направи и 15-16 часа екран...
С21у/мобилния е ползван около 20 минути/дисплея на ден втори е почти на нула/ резолюцията е най ниската/блутута е ползван около 5 часа с бъдс про/всичко останало си е по подразбиране:


[Изображение: dda3d7c04c0921cd34a23fc4a828b532.jpg]

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#56

Не съм споделял резултат с плюс модела досега. Като цяло съм доста доволен, с моето ползване изкарвам цял ден без проблем като в случая на скрийншота дори съм прекалил с ползването на телефона, защото рядко го ползвам повече от 3 часа и обикновено зареждам на следващия ден.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#57

   
Много по добре е от S20/Note20. Те имаха подобна консумация, ама без да правят нищо почти цял ден. Само 30% за 2 часа навигация само по себе си е нещо невиждано при Самсунг досега.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#58

Ползвам в колата и в офиса безжично зарядно, напоследък чета, че не било полезно за батерията. Какво мислите?
Цитирай
#59

Не е полезна жегата за батерията, бавното зареждане е полезно.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#60

(2021-05-17, 09:33:16)Zhoro написа:  Ползвам в колата и в офиса безжично зарядно, напоследък чета, че не било полезно за батерията. Какво мислите?

Аз ползвам само такива от как ги има. Загряването при зареждане го има и при кабелното зареждане. Мойте и 2те безжични са оригинални на Самсунг с вентилатор. Смея да твърдя, че заради охлаждането, нанасят по малко вреда на батерията от кабела. С кабела имаш и реален риск да увредиш буксата. След дисплея, това е най честият проблем при телефоните. И с това загряване се преекспонират нещата. Той телефона си загрява доста често така или иначе. Има си Термален мениджмънт, който държи нещата в здравословни граници. Инженерите си знаят работата по добре от нас.
Но все пак ако смяташ да къташ телефона 2 и повече години, зареждай бавно, никога от край до край, духай му като усетиш че е топъл и накрая ще го продадеш за същите пари, както някой друг дето му е вадил душата и си е свиркал.
С 2 думи - ползвай го на макс, производителя е предвидил всякакви издевателства и ги е ограничил до здравословни рамки.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • dessexc, scorceni
Цитирай
#61

Аз лично съм разочарован от батерията на S21.Имам го от 4 дена преди това ползвах Галакси А6 плюс батерията му държеше в пъти повече Нз дали е нормално за 1чи40 мин на фонов режим като съм ползвал фейсбук,тик ток и още някои други приложения на S21 батерията да се срине с 21-22 процента за това време.
Цитирай
#62

Нелепо е сравнението, което правиш. Smile
Повече от нормално е това потребление.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#63

(2021-03-09, 21:13:16)NoMaD написа:  Мисля, че ОС е добре оптимизирана, след като с батерия 3000mAh едно устройство може да направи и 5 часа СОТ например.

опитайте се да оптимизирате батерията на телефона си, това става със секретен код  
*#0228# - battery calibration
https://mobilexfiles.com/phones/samsung/...ret_codes/
Цитирай
#64

(2021-06-10, 14:31:48)malalaka33 написа:  опитайте се да оптимизирате батерията на телефона си, това става със секретен код  
*#0228# - battery calibration
https://mobilexfiles.com/phones/samsung/...ret_codes/

Трябва ли да е заредена на 100% ? Или може да се калибрира без значение от заряда ?
Цитирай
#65

Това са пълни глупости.
Цитирай
#66

Днес поредният експеримент. Айфон Se 2020 и SGS 21 с еднакви сим на o2 цял ден съм из Франкфурт. Обхват си има навсякъде. След около 12 часа работен ден почти без да пипам телефоните и резултатът...
SGS21 - 68%
Se 2020 - 82%
А сега отчетете че Айфоня има 1800, а Самсунга 4000 mAh батерия?!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#67

Нормално, той iPhone в началото много държи, ако е под 30 процента, пада много бързо, при другите има баланс.
А и телефона е с ips, малък дисплей, но трябва да се каже и че е оптимизиран, та нормално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#68

Е кво му е нормално. Става дума за стендбай. Екран, процесор и прочее нямат никакво участие. Просто единият гори ок. 35 mA на час, другия над 120...това е 4 пъти разлика, 4 пъти! Само се седи в мрежата и цъка по някоя синхронизациика. Подобен резултат като на Айфона даваше и Пиксел 4 , за Хуавей да не говорим че ще стане война на световете.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#69

Все пак са работили, а и ти казах, че iPhone в началото държи доста, под 30% пада бързо. А той Huawei e iPhone но с Android, нормално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#70

(2021-07-14, 19:11:39)Bavarche написа:  Днес поредният експеримент. Айфон Se 2020  и SGS 21 с еднакви сим на o2 цял ден съм из Франкфурт. Обхват си има навсякъде. След около 12 часа работен ден почти без да пипам телефоните и резултатът...
SGS21 - 68%
Se 2020 - 82%
А сега отчетете че Айфоня има 1800, а Самсунга 4000 mAh батерия?!

Батерията на S21 е тотал щета и една голяма шега. Не мога да разбера само от Exynos-а ли е така, от тъпите неоптимизирани приложения за андроид ли, от някакъв вътрешен мениджмънт ли е? 
И това греене на батерията ме побърква. С всеки ъпдейт става по-зле. 6 месеца не можа да издържи  Bu
Аз съм мн разочарован откъм лаг и батерия от модела.
Май ще дам шанс на жълтурите колкото и да не ми се иска. Grater

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#71

Здравейте от 4 дни съм собственик на s21 (идвам от iOs), като цяло съм много доволен от телефона, като работа, бързина и т.н 
Единственото което не ми харесва е че батерията пада изклчително бързо, сутрин от 7ч държи докъм 18:00 и вече трябва да го зареждам, не използвам 5G, яркоста е около 20-30%, мобилните данни не са пуснати през целия ден, локацията и тя е изключена и понякога го пускам на икономичен режим, дисплея е на адаптивен 120 hz. Важи ли правилото от преди 15 години което гласи, че първата батерия се зарежда 12/24 часа. 
Пс: зареждам го с супер фаст чардж и се зарежда около час и 20/30 минути.
Цитирай
#72

Не важи това правило, отживелица е отдавна, но батерията се самоадаптира и това отнема известно време, ще се подобри леко, но не очаквай кой знае какво.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#73

След последния ъпдейт (уж oneui 3.1.1) как ви е батерията?

Моята от калпава стана още по-калпава. Баси Smile

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#74

Имам чувството че моя 21+ наистина се влоши, поне стендбая. Ей сега преди малко го хванах че нещо е опукало почти 20% батерия за броени часове без да го ползвам. Ще проверя какво се случва макар да не е крайно лесно да се открие какво е започнало да точи батерията.
Цитирай
#75

Никаква разлика при мен

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)