Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключване на Bootloader?
#1

Някой заключвал ли е Bootloader-а на нашия телефон?
Цитирай
Аксесоари
#2

две неща трябва да знаеш.
Ако телефонът е глобална версия - заключваш с глобален ром
Ако е китайска - с китайски.
Иначе ще се брикне.
Моделът няма значение. Заключването вече е еднакво за всички от 1-2 години насам.
Намираш fastboot rom флашваш първо без заключване
и като изгрее телефона можеш да заключиш.
Можеш да заключиш и с xiaomitool v2
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, росен2
Цитирай
#3

Е..това вече беше много важно инфо за мен. Обезсмисли ми поставянето на Европейски ром само заради единия запис, отделно прявя уязвим телефона си а и го лишавам от OTA ъпдейти доколкото разбрах. Много благодаря за инфото ! Мислех да сложа експериментално ЕU rom и да го заключа отново Smile

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#4

Един път сложиш ли eu rom и никога няма да искаш да се върнеш на глобалния. ОТА си има всеки петък.. Слагай, няма да съжаляваш
[-] 1 потребител изказва благодарност на stensyto за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#5

(2021-02-01, 08:55:09)suffer написа:  две неща трябва да знаеш.
Ако телефонът е глобална версия - заключваш с глобален ром
Ако е китайска - с китайски.
Иначе ще се брикне.
Моделът няма значение. Заключването вече е еднакво за всички от 1-2 години насам.
Намираш fastboot rom флашваш първо без заключване
и като изгрее телефона можеш да заключиш.
Можеш да заключиш и с xiaomitool v2

Значи няма значение каква версия е глобалния ром ?
И задължително първо да го флашна без заключване и веднага след това го флашвам със заключване?

(2021-02-01, 09:30:19)росен2 написа:  Е..това вече беше много важно инфо  за мен. Обезсмисли ми поставянето на Европейски ром само заради единия запис, отделно прявя уязвим телефона си а и го лишавам от OTA ъпдейти доколкото разбрах. Много благодаря за инфото ! Мислех да сложа експериментално ЕU rom и да го заключа отново Smile
Значи не се обезмисля, европейския ром получава много по бързо ъпдейти от глобалния. Единственото което не ми харесва на европейския е, че не цялото меню на телефона е преведено на български и все още няма стабилна версия ( седмичните никога не са ми харесвали) Единственото ми се получи някакъв бъг на Ми дистанционното след инсталацията на европейския ром. Дори след връщане на глобалния трябва да сменям региона за да мога да намеря единия телевизор, но другия и климатика не ги намирам. Незнам защо се получи този бъг. Иначе европейския си работи доста добре.

(2021-02-01, 16:46:47)stensyto написа:  Един път сложиш ли eu rom и никога няма да искаш да се върнеш на глобалния. ОТА си има всеки петък.. Слагай, няма да съжаляваш

Ота ъпдейти поне при мен не се получаваха нещо като хората самото TWRP изкарваше грешка и по някога трябваше да инсталирам по два пъти иначе не иска да тръгне, но това може би е че TWRP още е бета версия и не е направено напълно.

(2021-02-01, 09:30:19)росен2 написа:  Е..това вече беше много важно инфо  за мен. Обезсмисли ми поставянето на Европейски ром само заради единия запис, отделно прявя уязвим телефона си а и го лишавам от OTA ъпдейти доколкото разбрах. Много благодаря за инфото ! Мислех да сложа експериментално ЕU rom и да го заключа отново Smile
 Телефона ти не става по уязвим от колкото е със заключен Bootloader, на EU рома чувствително е оправен звука от говорителите на телефона, няма го дрънченето като че ли телефона е в буркан. Дано и на глобалната 11 да го оправят.
Цитирай
#6

Звукът при мен е без забележки, ясен, силен и отчетлив, няма такова нещо като дрънчене, може да е било някакъв хардуерен дефект на вашия телефон, но и аз не съм с 11 а с 12.0.5

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#7

(2021-02-01, 21:35:24)росен2 написа:  Звукът при мен е без забележки, ясен, силен и отчетлив, няма такова нещо като дрънчене, може да е било някакъв хардуерен дефект на вашия телефон, но и аз не съм с 11 а с 12.0.5

Ми отзад панела сякаш дрънчи като си сложиш пръст върху него, а в 11 това го няма.
Цитирай
#8

(2021-02-01, 20:00:27)Simeon7351 написа:  Единственото ми се получи някакъв бъг на Ми дистанционното .

   Инсталирай си добавката Peel Mi Remote. Има много по-голяма база у-ва., разпространени на европейския пазар.
Цитирай
#9

(2021-02-02, 08:15:41)redsys написа:     Инсталирай си добавката Peel Mi Remote. Има много по-голяма база у-ва., разпространени на европейския пазар.

Мисълта ми е че преди инсталирането на EU rom и фабричното приложение си работеше, но след това нещо се случи. Иначе да сега ползвам друго приложение.
Цитирай
#10

Mi remote е оригиналното китайско приложение и предлага поддръжка основно марки изветни на азиатския пазар. Peel Mi remote e добавка кам оригималния апп. И аз имах същия проблем като при теб и така си реших проблема. Вероятно за отделили някои марки в отделна добавка.
Цитирай
#11

Аз не знам какво да правя моя телефон е xiaomi 12 lite и е със заключен bootloader и ми пише has been destroyed. Моля за помощ!
Цитирай
#12

В гаранция ли е
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)