Анкета: Струва ли си 5Г от А1? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, супер е
22.22%
2
22.22%
Не, 4Г е по-добре
33.33%
3
33.33%
Опитай на друг оператор.
44.44%
4
44.44%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

5G от А1: мнения, впечатления
#1
Question 

Здравейте,

Дойде ми време да подновявам договор на сина ми. Харесал си е OnePlus N10 5G. И понеже вивата доста се оакаха при предложенията а и понеже апарата поддържа 5Г се замислих дали да не мина на А1 заради 5г-то им.

Някой ползвал ли го е? Как е, има ли разлика от 4Г? 

Би било идеално с този апарат някой да каже, но и генерално ми е интересно. 

За информация: в Пловдив съм базиран. Не ходя по крайните квартали толкова.
Цитирай
Аксесоари
#2

За малкото време, през което го ползвах, единствената разлика беше, че процентите на батерията падаха като свлачище на магистрала Smile
Цитирай
#3

(2021-02-04, 14:31:36)dardanov написа:  За малкото време, през което го ползвах, единствената разлика беше, че процентите на батерията падаха  като свлачище на магистрала Smile

Ами значи пак има голяма разлика от 4G хахаха  Lol Lol Lol
Цитирай
#4

5g е виртуално, отколкото реално Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#5

(2021-02-04, 14:31:36)dardanov написа:  За малкото време, през което го ползвах, единствената разлика беше, че процентите на батерията падаха като свлачище на магистрала Smile


С какъв апарат това ? И в кой край на родината ? Да не си бил на слабо покритие ?
Цитирай
#6

Малко са ползвателите на 5 г, независимо от оператора! Може би малцина тестват.
https://mobilebulgaria.com/news/targat-z...na-15-mart

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

(2021-02-04, 16:18:07)georgekodinov написа:  С какъв апарат това ? И в кой край на родината ? Да не си бил на слабо покритие ?

С Ноут 20 Ултрата, в София, на доста места. Ще им трябва време и желание.
Цитирай
#8

5G засега не се хваща навсякъде. И има значение най-вече при трафик на мобилни данни. За останалите функции нормалният потребител едва ли ще открие разлики.
От практически тестове се оказва че трафикът на данни средно е около 5-6 пъти по-бърз отколкото на 4 G. В някои случаи достига и до 10 пъти по-бърз трансфер. Това е докато ползваме "промоционалните" мегабайти за трансфер. А като свършат и се върнем на тарифния план? К`во като имаш скорост, ама не щеш да я ползваш, `щото ще ти резнат зелката като дойде сметка за плащане.  Wink
Цитирай
#9

Вивата публикували списък с апарати които могат да работят с тяхната 5g мрежа, но само такива които са купувани от тях.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#10

(2021-02-04, 14:17:08)georgekodinov написа:  Здравейте,

Дойде ми време да подновявам договор на сина ми. Харесал си е OnePlus N10 5G. И понеже вивата доста се оакаха при предложенията а и понеже апарата поддържа 5Г се замислих дали да не мина на А1 заради 5г-то им.

Някой ползвал ли го е? Как е, има ли разлика от 4Г? 

Би било идеално с този апарат някой да каже, но и генерално ми е интересно. 

За информация: в Пловдив съм базиран. Не ходя по крайните квартали толкова.
5G има в почти целия град, не е нещо УАУ за сега, даже на моменти работи по-зле от 4G-то.
Ето един тест от Кършияка до Хитър Петър.
[Изображение: 7015363014.png]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)