Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 9 pro неработеща слушалка
#1

Кoлеги, телефона на дъщеря ми Note 9 pro , на 2 месеца му престана да работи слушалката - горния високоговорител.
Долния работи, и на спийкър чува отсрещния.
Другото което ме дразни, отново проблема с непоявяването като устройство във Windows при свързване с кабел..Доста нашумял проблем на Xiaomi..
От сервизното меню пускам тест на говорителите, горния не работи..Тествах и с кво ли не..
Нещо мога ли да направя друго/тествам или да го пращам за гаранционен ремонт в Сръчко?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
Аксесоари
#2

Върни му заводските настройки и ако не става пращай в сервиз. Все пак е на 2 месеца да си го оправят.
Цитирай
#3

Ами заводските едва ли ще оправят нещо...

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#4

Зависи в кой момент е бъгнал. Ако е след ъпдейт защо да не оправят?
Винаги се появява някой арр дето си е взел някакви права и проблемът се решава като затриеш всичко.
Специално за говорителя и аз не мисля, че ресетът би оправил нещата, но никога не се знае как е ползван телефона.

За да спре обикновено трябв да има хардуерно съприкосновление - изпускане, мокрене, удар и т.н
Цитирай
#5

(2021-02-18, 08:25:50)suffer написа:  Зависи в кой момент е бъгнал. Ако е след ъпдейт защо да не оправят?
Винаги се появява някой арр дето си е взел някакви права и проблемът се решава като затриеш всичко.
Специално за говорителя и аз не мисля, че ресетът би оправил нещата, но никога не се знае как е ползван телефона.

За да спре обикновено трябв да има хардуерно съприкосновление - изпускане, мокрене, удар и т.н

Ами не е имало ъпдейт след януарския...
Не е изпускан уж, каза малката...
А се получи вчера..

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitakabs за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

след многочасова постоянна работа, се появява нещо като увисване и при мен се получи нещо такова преди 2 месеца. Като звъня на някой чувам едно пукване в слушалката за свободно еднократно, дори когато звъненето е 3-4 сек. и дори когато човекът отсреща ми вдигне, аз не чувам нищо. Оправянето при мен беше с рестарт
Цитирай
#7

(2021-02-20, 08:58:24)k-2 написа:  след многочасова постоянна работа, се появява нещо като увисване и при мен се получи нещо такова преди 2 месеца. Като звъня на някой чувам едно пукване в слушалката за свободно еднократно, дори когато звъненето е 3-4 сек. и дори когато човекът отсреща ми вдигне, аз не чувам нищо. Оправянето при мен беше с рестарт

Не става с рестарт..
Пратих го в Сръчко, за ден го оправиха и ми го върнаха..Явно са сменили слушалката..Не е ресетван телефона..

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitakabs за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#8

При мен пък на слушалки - жоични от време на време спират да ме чуват по време на разговор. След рестарт се оправя, но пак не е ясно кога ще ми забие на слушалки. Адски е неприятно. Взе да ме хваща яд, че се разделих с нокиата ... Нямам работещ call assistant - освен ако телефонът не е със светнат дисплей, често не успява да се върже с часовника ми - Huawei W1 , за 6 гб рам нещо не се справя както би трябвало ... обичам си го, ноооо

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#9

Искам да кажа , че за втори път същия проблем с тоя Нот 9 про!
Пак не работи горната слушалка!
Някой има ли подобни порблеми, да не би да е лош контакт от изпускане на високоговорителя нещо?
Пак ще ходи на сервиз..Sad
EDIT: Пуснах хардуерния тест и почуквах горе слушалката - ТРЪГНА!
Прочетох в нета за лош контакт, оправи се. Явно ако при падане се е влошил контакта.

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitakabs за това мнение:
  • Br1ce
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)