Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси относно покупка на S20 или S20FE
#1

Здравейте на всички!Предстой ми покупка на нов телефон и съм се спрял на 2 модела!С20 или С20ФЕ
И главно ме интересуват 2 неща!
1.Кой от двата телефона има по добра камера.
2.Коя батерия издържа повече.
Но и всяка друга информация ми била полезна,нека собствениците на който и да е от двата модела да изкажат мнение.И дали проблема с дисплея на С20ФЕ е отстранен?
Благодаря предварително!
Аксесоари
#2

S20 ти препоръчвам смело. Ако е FE + Snapdragon би било по-добрата опция евентуално (особено ако ще играеш игри) а ако са Exynos vs. Exynos естествено S20, което си е флагманската линия а не lite версията (FE си е нещо подобно).

Щом говорим и за FE, който е по-близък до S20+ по размер може направо да се спреш на S20+.

Относно екрана - повечето бройки май още го имат този проблем, ако може да се провери на място е добре макар, че имаше напоследък ъпдейти.

Все пак ако не играеш игри смело S20+ Exynos.

Батерията... Samsung. Никога не са били пример за батерия. Ако си купуваш Samsung за издръжлива батерия, купи си нещо с фенерче.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • oxuboxu
#3

Благодаря за мнението.От 2 месеца ползвам S10lite и телефона е супер,но не ми допадна размера просто е много голями и затова реших да го сменям!Като изключим размера и камерата която е супер зле(преди това бях с S9) телефончето е супер все пак е със snapdragon 855 и 8gb ram.Но наистина размера на S20fe е горе долу колкото на моя(S10lite)и ми е доста голям,значи остава вариант S20.Дано само батерията да държи,че на S10Lite се справя много прилично!И за версията ще бъде exynos!
#4

В нас нас има s20 и две s20fe мога да ти кажа че на feто държи повече батерията бъга с дисплея още си стои на ако ще е за игир s20 камерата на fe е по добра и фокусира на тъмно а на s20 не фокусира като цяло fe версията е за инфуенсари

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
#5

След като ще бъде Exynos значи директно S20.
Фокуса при S20/S20+ е перфектен и няма никакви проблеми, имаше в началото при Ultra-та, като проблем е частично изчистен там доколкото зависи от софтуера, че там имаше вече и разстояние и т.н. пр. хардуерни зависимости, които не се лекуват със софтуер. При не-ultra моделите подобно нещо изобщо не е имало.

Ако ще е за игри Exynos не препоръчвам и е ясно защо - лети си SoC-а, ама не и в игри за повечко време - грее си, сваля си честоти и си лагва. Макар, че има доста специално оптимизирани игри като Asphalt 9 които се представят перфектно, но тези извън Gameloft не знам (последните са партньори на Samsung).

Предвид бъга с тъча при FE и факта, че така или иначе ще е Exynos - смело S20. Стъкло, извивка - чувство на флагман (какъвто е) в компактна (за днешните стандарти) опаковка.
#6

Само да кажа , че щом идваш от С10 Лайт , който и от двата да вземеш батерията ще те изкарва може би на половина от тази на Лайта.

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • emzo, oxuboxu
#7

Оправен е бъга със дисплея имам 2 S20fe в нас и се оправиха май feто ще се окаже по удачния избор пред s20 [Изображение: 5d592e6c540c5d3c6951feb83ae8d838.jpg]

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на алекс99 за това мнение:
  • oxuboxu, ozon-t
#8

Благодаря на всички за мненията!Общо взето се спрях на 2 варианта и сега пак вие сте на ход за мнения.S20 или S10 Plus.Учудихсе,че намерих S10 plus все пак е стар модел,като размери е малко по малък от моя лайт,но ми допада.Около 200лв. е разликата в цената което не е проблем.И сега пак искам да попитам кой си по заслужава според вас.Батерия,камера.....
[-] 1 потребител изказва благодарност на ozon-t за това мнение:
  • oxuboxu
#9

(2021-03-02, 18:58:34)ozon-t написа:  Благодаря на всички за мненията!Общо взето се спрях на 2 варианта и сега пак вие сте на ход за мнения.S20 или S10 Plus.Учудихсе,че намерих S10 plus все пак е стар модел,като размери е малко по малък от моя лайт,но ми допада.Около 200лв. е разликата в цената което не е проблем.И сега пак искам да попитам кой си по заслужава според вас.Батерия,камера.....
S20 разбира се всичко е по оптимизирано 120hz дисплей имаш по хубав процесор камера батерия

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
#10

S20. Това е флагман. Като изключим греенето в игри (при продължителен с по-натоварена графика, не на всяка игра за 1 минута, разбира се) това си е топ у-во. Стъкло, извивки, компактен и същевремено голям, красив дизайн и ъпдейти до поне Android 13.
Като включим 120hz екрана вече става още по-готино, също по-бързата памет и Exynos 990 изобщо не е лош SoC ако махнем греенето в игри.
#11

Добре де 990 грее ,а Снап 865 защо грее при игри тогава ? Защото ползвам и двата чипа в момента ,и при BladeBound (RPG игра) на моменти 865 грее дори и повече.....Кой е този процесор ,който не грее при игри ?
#12

Правилния избор е снапдрагон версията на s20 fe.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
#13

Ако не играеш игри S20 е перфектен. Ако ще играеш - FE SD.

А на въпроса кой не грее - няма такъв. Разликата обаче в повечето случаи е frame drop-а при Exynos. Дакона грее но не сваля framerate-а или не до степен на лаг както при Exynos.

Обичам си Еxynos-а и пак бих го избрал но сега което си е така си е така. Изключвам някои оптимизирани заглавия за Mali (Unity) и тези на Gameloft може би (Asphalt 9 е перфектно оптимизиран). В общия случай двата греят, но само корееца лагва.

Което мен не ме спира защото освен за проба игри не играя и ми е все тая. Ако играх щях да ти взема ROG или RedMagic.
#14

Благодаря на всички!А някой знае ли на 100% дали се е оправил проблема с тъча на S20FE.Четох,че вече Самсумг е пуснал 4-та актуализация и първо е дошла във Англия.Но дали са оправили проблема някой знае ли.
#15

(2021-03-03, 17:53:05)ozon-t написа:  Благодаря на всички!А някой знае ли на 100% дали се е оправил проблема с тъча на S20FE.Четох,че вече Самсумг е пуснал 4-та актуализация и първо е дошла във Англия.Но дали са оправили проблема някой знае ли.
Оправен е имам два S20FE и се оправи след ъпдейта на ONE UI 3.1

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
#16

Играеш, не играеш, с20 фе 5г снапдрагон e по-доброто решение и от с21/с21+

От вчера разцъквам с21+ и едвам правя 4 часа сот, батерията се топи с поглед. Всичко излишно е приспано и деблоатнато.
От обед до 21,00 успях да стопя батерията. Апарата не е нов, батерията е на 20+ заряда.


И в камерата не виждам нищо феноменално.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
#17

Имам S20+  и FE. С S20+ вечерта съм на 20/25 процента . FE с Exynos ,но вечерта съм на 40/45 процента. С едни и същи приложения . Даже звука  и обхвата на  FE ми се струват по-добри.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • oxuboxu
#18

Ако все още се чудиш за мен S20FE e по-добрият вариянт.По-добра камера и батерия,различен дизайн и готини цветове,но е малко големичък.Това за процесорите вече е за маняци,не съм имал телефон,който да не грее.На Фен Едишъна ,понякога играя тежки игри PES,PUBG загрява си,но чак да пари и да лагва нема такова нещо.Проблем с дисплея не съм имал,откакто е купен.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
#19

Благодаря отново на отзовалите се!Не съм купил още телефон,но нещата отиват към S20FE от мненията,които събрах.Единствения минус е че малко е по-голям,но пък се свиква предполагам.Телефона,ще се купува от теленор с преподписване на договор.И наистина ли камерите на S20 FE са по-добри от тези на S20?Аз не че много разбирам,но като ги сравнявам основната камера и при двата телефона е еднаква,но вече при другите има разлика и не е ли в полза на S20?
#20

Чети внимателно !
С20фе от техно веригите и операторите е с ексинос процесор.

Снапдрагон версията може да се закупи от няколко магазина, гаранцията важи в БГ.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
#21

(2021-03-04, 17:08:35)ozon-t написа:  Благодаря отново на отзовалите се!Не съм купил още телефон,но нещата отиват към S20FE от мненията,които събрах.Единствения минус е че малко е по-голям,но пък се свиква предполагам.Телефона,ще се купува от теленор с преподписване на договор.И наистина ли камерите на S20 FE са по-добри от тези на S20?Аз не че много разбирам,но като ги сравнявам основната камера и при двата телефона е еднаква,но вече при другите има разлика и не е ли в полза на S20?
Сравни ги на тъмно и ще видиш разликите и на ултра широко ъгалната и на нормалната

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
#22

Аз ги сравнявам,като им гледам характеристиките,иначе не съм работил с нито един от двата телефона.Само съм ги виждал о държал в теленор и това е.Но везните накланят към FE,все пак и цената по надолу което също е плюс!
#23

Ако е от оператор, както каза колегата ще е с Ексинос процесор, ако е с този процесор и аз бих препоръчала да се насочи към S20+ например. За мен няма смисъл от S20FE с Ексинос, няма нужда да обяснявам защо, вече е обяснено. Или S20FE със SD или помисли за S20 или защо не S21. Ако искаш добра камера S20+, ако искаш добра батерия S21 серията са с добри батерии. А ако имаш избор и няма да вземаш от оператор, вземи S20FE със Снапдрагон процесор, но не и с Ексинос. Със сигурност ще е с добра батерия, за камерата не мога да кажа, но определено ще е на нивото на чистия S20, a ако не и по-добра.
А ако цената е критерий, тогава според мен се насочи към А71 например. SD процесор, доста сходен с S20 серията и е на добра цена. Е големичък е, но поне процесора си заслужава и батерията е на ниво. За камерата не мога да коментирам, сигурно има сравнения в нета.
#24

(2021-03-04, 10:34:18)emzo написа:  Играеш, не играеш, с20 фе 5г снапдрагон e по-доброто решение и от с21/с21+

От вчера разцъквам с21+ и едвам правя 4 часа сот, батерията се топи с поглед. Всичко излишно е приспано и деблоатнато.
От обед до  21,00 успях да стопя батерията. Апарата не е нов, батерията е на 20+ заряда.


И в камерата не виждам нищо феноменално.

Всеки има мнение, да. За мен S20/S20+ от перфектното решение, да не говорим за 21...
#25

Притежавам S20, главно го взех, защото не харесвам големи телефони. На пръв поглед характеристиките са идентични между S20 и S20Fe, като изключим някои неща. Личното ми мнение е, че батерията с моето ползване трудно изкарва пълен ден, обикновено успявам да се прибера на 5-10% процента, като има моменти, в които телефона не се оставя, но има и такива, в които не се пипа. От камерата не съм особено очарован, особено при слаба осветеност. Другото като цяло е добре, но щом ще го взимаш от оператор с преподписване, защо не си вземеш новия Galaxy S21 ? Не мисля, че цената ще е много по-висока, но така и така ще взимаш нещо, което ще го използваш 1-2 години (предполагам).
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • zoro-1
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)