Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Някой подкарал ли е 5G на телефона? 
До колкото разбирам а1 и виваком още не го поддържат за S21 серията.
Знае ли се кога ще започне да работи и кое ну е трудното?
Цитирай
Аксесоари
#2

Този телефон поне за европейския пазар няма mm wave антена така че 5G ще е мираж с него дори и да пуснат места с клетки. Същото бе и с S20 ultra.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

(2021-03-13, 15:47:38)gazibarev написа:  Този телефон поне за европейския пазар няма mm wave антена така че 5G ще е мираж с него дори и да пуснат места с клетки. Същото бе и с S20 ultra.

Е то 5г не работи само в спектъра на mmwave - т.н. 24ghz+. 3500mhz ще се използва тук първоначално за капацитивно покритие и ниска честота 700mhz за национално. И също така честотите предназначени за 4г ще се използват комбинирано и за 5г чрез DSS.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#4

Именно.. За какво 5G реално говорим като е в спектъра на 4.5 G. Тук малко работата е все едно да ти продадат Ферари, ама видиш ли щот в Бг няма хубави пътища ще му сложат двигател от корса.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5

И аз първоначално леко се подразних като видях че S21 тук нямат mmWave антените, но реално като се замисля за какво са ми тия скорости на телефона? 4G/4G+ е предостатъчно като скорости, има смисъл в подобрения на покритието на 4G в страната, гъсто населени райони и в сгради.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#6

Аз съм докарвал до 180мбит/с.. и ми е достатъчно.. ма нали виваком ми се рекламират.. реших да питам
Цитирай
#7

Домашния ми нет е 150mbps, на вива на 4г спокойно върви с 150-250mbps, даже съм изключил 5г. Лично не виждам смисъл за момента. [Изображение: e3a734ee39a1966c65e8cde8b4946ed5.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#8

Оставам с впечатлението, че цари обща заблуда, че 5G е само по-висока скорост. Според мен тя е просто добро допълнение към по-съществените плюсове.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#9

Цитирай
#10

Да, 2 са плюсовете на 5G, едното е скоростта, другото е latency-то. Като и двете са важни за други аспекти като self driving и други такива сфери, за нас със смартфоните единствено го виждам като необходимост при стрийминг на игри.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#11

И спектъра на честотите които излъчват, разширяване на охвата и повече потребители в дадена клетка. Но за момента е малко все тая.


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай
#12

Ето положението във Варна на А1


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#13

Как ? A1 казват, че устройството не се поддържа все още.

Виваком активирали само на техни устройства.
Цитирай
#14

Вчера ми го активираха на А1, S21U. Нищо потресаващо
Едит Не е купуван от А1
Цитирай
#15

Сега се обадих в А1 и ми казаха че няма как да ми активират услугата 5g. Интересна ми е как е станало при вас активирането.
Цитирай
#16

Помня че бях завил през някакъв линк участие и така... дори са ми пуснали 500 000 мегабайта бонус да тествам. Аз също забелязох едва вчера че се появи 5G иконката горе, до преди това беше 4g+, където реално скоростта е по-добра в момента, но 5G не е само скорост така че тествам.

Ако си на А1 изобщо не се занимавай да им звъниш, просто изпрати смс на 1555, може нищо да не пишеш аз написах "5G" и след няколко часа ме активираха, но тогава бях с P40 Pro, но се съмнявам да могат да засекат марката... пробвай. Ще получиш и 500к мегабайти което си е яко, не съм включвал wi-fi от тогава Big Grin
Цитирай
#17

Аз имам по-добри скорости на S21 на А1 във Варна. 
Актитивирах си 5Gто в Mi 10T и при мен тръгна от вчера след априлския ъпдейт. 
А VoLTE А1 не ще да ми пусне все още.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#18

В кой район постигаш тия 1000+ ? Аз съм тествал около нас само.
Цитирай
#19

Аз все още не мога да разбера как да си пусна 5 g.на s21 ultra. Ако някой има идея да ми каже.
Цитирай
#20

(2021-03-30, 19:53:31)g1kata написа:  В кой район постигаш тия 1000+ ? Аз съм тествал около нас само.

Отиваш пред 5G антена и винаги имаш над 1000 Big Grin
Можеш в service mode да си следиш колко силен сигнал имаш, щото то реално може да агрегира 4G от една станция и 5G от друга. Аз така у нас на терасата имам между 200 и 500, защото станцията до блока ми е само 1800+2100, а n78 има на 400м. (А чертичките за сигнала показват с каква сила на сигнала е LTE anchor честотата, а не 5G честотата.)
Цитирай
#21

(2021-03-30, 20:43:21)dmitev написа:  Аз все още не мога да разбера как да си пусна 5 g.на s21 ultra. Ако някой има идея да ми каже.

Прочете ли какво съм писал няколко поста по-нагоре? Инсталирай последния ъпдвйт ако не си. Ако си на А1 прати SMS на 1555 с текст 5G. Ако не стане единствения ти вариант е да намериш устройство което им е в списъка и да сложиш сим картата в него, после да активираш и да си върнеш сима в твоя телефон.. но нз дали си струва занимавката, изчакай малко и ще го пуснат и за s21..
Цитирай
#22

Днес ми активираха 5g от А1,изпратете смс и ще ви върнат отговор с успешно активиране и 500000 мегабайта подарък.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pehlivanovv за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#23

Сетиха се Smile
Интересното е, че преди обед пратих и ме отсвириха , а сега ...
   

p.s. активираха го, близо съм до супер център на Стз и дава 100мбита

P.s.s. бонус мегабайти не ми дадоха, но може би, защото съм на тарифен план за служителина а1
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • pehlivanovv
Цитирай
#24

И аз получих активация на 5G вчера,а днес видях,че ми е активиран бонус от 500 000mb.Някой знае ли за какъв период от време е валиден този бонус?

Lg g3 32gb-перфектен.Вече със Samsung Galaxy S8+.Samsung  Galaxy s10+.Samsung Galaxy s21 ultra. 
Цитирай
#25

И на мен са ми добавили 500гб.
Най-вероятно до края на отчетния период. Ако е до пълното им изразходване ще е супер.

Два теста от центъра на Ст.Загора:
[Изображение: Screenshot-20210402-124954-Speedtest.jpg] [Изображение: Screenshot-20210402-124937-Speedtest.jpg]

Има разлика, но и 4г-то ми е повече от достатъчно, но с времето ще го наложат като стандарт Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)