Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 36163aefcc42.jpg]

Samsung Galaxy A52 разполага с плосък 6.5" Super AMOLED дисплей с Full HD+ и опреснителната честота 90Hz. (При A52 5G честотата е 120Hz). В малък кръг в централната горна част на екрана е изрязана предната 32 МР камера, а по-надолу в дисплея е интегриран скенер за пръстови отпечатъци. На борда си разполага със Snapdragon 720G с 8-ядрен процесор с 2х2.3 GHz + 6х1.8 GHz (Galaxy A52) и 2х2.2 GHz + 6х1.8 GHz (Galaxy A52 5G). Предлага се с 4/6/8GB RAM и 128/256GB вградена памет + microSD слот, който може да бъде използван и като слот за втора nanoSIM карта.
Моделът залага на 64 МР главен сензор с размер на пикселите 0.8 µm и обектив с бленда f/1.8. Предлага и оптичната стабилизация. Втората камера е 12 МР с фиксиран фокус и ултраширок обхват, третата е 5 МР макро камера, а четвъртата е дълбочинен сензор с 5 MP резолюция. Поддържа се до 10х цифрово приближение. Селфи камерата е 32 MP.
Устройството има 4500 mAh батерия с поддръжка на 25 W зареждане, в кутията влиза 15 W зарядно. Към екстрите спадат стерео високоговорителите, NFC и MST за безконтактни разплащания, както и защитата от прах и вода IP67, която позволява да потопите апарата на дълбочина 1 метър в сладка вода за до 30 минути. Samsung Galaxy A52 се предлага в България в черен, бял, син и лилав цвят.

 
Цитирай
Аксесоари
#2


 
Цитирай
#3

За около 2 седмици ползване мога да кажа само добри неща за телефончето. Батерията държи, снимките са по-хубави отколкото очаквах от среден клас на Сами :-), определено са много по-добри от А51, не съм забелязал някакви лагове. Дисплеят ме кефи, особено на 120Hz, но тогава батерията пада по-бързо. Добри отзиви засега.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
[-] 2 потребители изказват благодарност на otan за това мнение:
  • TheWalking, tonus
Цитирай
#4

Galaxy A52 - какво ново в него спрямо Galaxy A51.

http://nixanbal.com/5-te-nay-vazhni-podo...galaxy-a51

 
Цитирай
#5

Поради факта, че Qualcomm бе засегната от глобалния недостиг на чипове, доведе от своя страна премиерата на Galaxy A52 да е ограничена заради този фактор.

https://mobilebulgaria.com/news/nedostig...-a52-i-a72

 
Цитирай
#6

Добре, че избързах и го взех даже на промоция за 675лв, 5G версията.
Цитирай
#7

Взех 5G версията на жената, страхотен телефон. Много е доволна. Въпреки пластмасовата конструкция телефона се усеща много добре. При 5Г версията не виждам това хлътване на задния панел, за което говорят колегите при чистия А52. Телефона като работа, екстри, дисплей се усеща супер премиум, аз съм S21 Ultra и наистина освен в камерите и размерите не виждам някаква значителна разлика. Силно го препоръчвам.
Цитирай
#8

Имам телефона от 3-4 дни и за сега съм доволна.Имам само един проблем.По време на разговор понякога се чува едно леко пръщене от слушалката.Дали някой от вас е забелязвал подобен проблем?
Цитирай
#9

Като че ли и аз съм го усещал, но много рядко и това го отдавам на връзката. Реално не е хардуерен проблем, даже за мен не е проблем.
Цитирай
#10

(2021-05-17, 21:28:57)XAn4ETO написа:  Като че ли и аз съм го усещал,  но много рядко и това го отдавам на връзката. Реално не е хардуерен проблем, даже за мен не е проблем.

Мен ме притеснява да не е точно хардуерен проблема...
Цитирай
#11

Колко често се случва и толкова ли силно се усеща? Защото при мен съм го доловил 2 или 3 пъти и то когато поради някаква причина звукът е много силен и даже ми се иска да намаля малко. Иначе се чува идеално.
Цитирай
#12

(2021-05-18, 10:51:06)XAn4ETO написа:  Колко често се случва и толкова ли силно се усеща? Защото при мен съм го доловил 2 или 3 пъти и то когато поради някаква причина звукът е много силен и даже ми се иска да намаля малко. Иначе се чува идеално.
Чувам го почти при всеки разговор и е силен шума.Тирсих информация в интернет и се оказва,че доста хора имат същия проблем.Съмнявам се проблема да е софтуерен!
Цитирай
#13

Аз и жена ми сме с 5G версията и наистина много рядко съм усещал нещо подобно.
Цитирай
#14

(2021-05-18, 12:36:57)XAn4ETO написа:  Аз и жена ми сме с 5G версията и наистина много рядко съм усещал нещо подобно.

Аз също съм с 5G версията.Имам предположения,че проблема идва от Adapt Sound настройките.Изключих персонализираните настройки за звука , и за сега проблема изчезна.
П.С и това не оправи проблема!
Цитирай
#15

Сега загледах и 5G версията, какви са разликите с обикновения А52?
Цитирай
#16

(2021-05-20, 19:22:23)bstsvetkova написа:  Сега загледах и 5G версията, какви са разликите с обикновения А52?

Освен наличието на 5G, има 120 херцов екран спрямо 90 при 4G версията и по-мощен процесор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • bstsvetkova
Цитирай
#17

Чудесно, значи ще взема него, пък и предполагам е по-добре предвид навлизането на новата генерация мрежи. Ще споделя впечатления.
5Г моделът има доста по-висок Antutu ранкинг - 88 място срещу 107-mo za обикновената версия и 113-то за А72.
Цитирай
#18

Аз днес зарадвах жена си с А52, за сега впечатленията са много добри, макар че идва малко голям, ама на пазара все такова се предлага. Екрана е забележителен, камерата на светло - кърти във всякакъв режим. За сега е екстра.
Цитирай
#19

Получихте ли майския ъпдейт? На кой колко мегабайта е, че май има 2 версии?
Цитирай
#20

Първата порция, да. Чакам втората. Преди около седмица с априлски пач, беше около 400 мб.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#21

Взех А52 5G лилав много е красив и удобен. Много бърз и вече ъпдейтнат. Заредих го до 100% и го ползвах известно време за браузване и  инсталиране на приложения. Батерията падна до 86%. Мисля, че има връзка с Vo LTE функцията и я изключих, тъй като тя ползва 4G. Не ползвам нищо освен WiFi. Локацията е изключена, bluetooth само при нужда, мобилни данни рядко, не играя игри. Възможно ли е да има проблем с батерията още сега? Чисто нов е.
П.с. проверих и е на 120 Hz опресняване. Ще го променя на 60 да видим как е.
Цитирай
#22

Не, няма. За калибриране на батерията просто й трябват някак цикъла заряд-разряд за да влезе в норма.

 
Цитирай
#23

Информация за първият ден на ползване, дефакто втори на апарата. Струва ми се малко за чисто нов телефон с 4500 батерия.
Не мога да кача снимки твърде големи са. Затова туй
https://imageupload.io/i/lKw4XIg1Vk
https://imageupload.io/i/mdepSC0d2C


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#24

Батерията е уникална. Нека мине поне 2ри заряд и тогава ще прецениш.
Но за мен е супер.

Сутрин го махам към 6 от зарядното. И от 8 до 6 вечерта съм на постоянно включен мобилен интернет, 2 сим карти, 2 блутут устройства, поне 2 часа разговори на ден и после го слагам на зарядното към 11 с 5 часа екран и оставащи около 20%. За мен това е супер батерия. Нямам никакви забележки. Само на WiFi без проблем правя по 10 часа екран за 2 дена!
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#25

   

Батерията е повече от перфектна. За 2 дена 6 часа екран, като поне 4 часа са на мобилен интернет и ползване на навигация на максимална яркост. Екранът е винаги на 120 херца.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)