Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си
#1

Да попитам заслужава ли си да сменя с братовчедка ми нейният samsung a50 който е с гаранция до декември тази година, за моя redmi note 7  4/64гб с гаранция още два месеца до края на април. Идеята и предложих аз на нея и е все тая, но искам да се допитам и тук до форума че после връщане назад няма.
Цитирай
Аксесоари
#2

Да заслужава си. Първо и двамата ще разнообразите. И второ ти не си доволен от RN7.
За това Да заслужава си.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#3

Да оставим настрана това дали съм доволен или не питам от техническа и практическа гледна точка дали си заслужава ако някой е ползвал напрмер и двата модела и има преки наблюдения. Имам впредвид като бързина на работа, добър gsm и gps обхват и естествено батерия.
Цитирай
#4

Заслужава си, дори само заради екрана.
Цитирай
#5

Аз го имам а50 в офиса. Предвид това , че е служебен не съм го товарил с приложения. Но се държи адекватно телефона. Ако трябваше да избирам бих предпочел него.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#6

Щом сте роднини и се имате, можете да си ги размените за няколко дни, за да придобиете впечатления от телефоните
Цитирай
#7

Разменим ли ги веднъж това ще е няма да си играем като децата
Цитирай
#8

Има клипчета в нета като сравнения,ако не си гледал случайно,примерно на руски:
https://m.youtube.com/watch?v=CQRvYyeFsxY

https://m.youtube.com/watch?v=Cdd-QZrNyD0&t=556s
На горния линк съм му слушал доста подробни са сравненията в реални условия,а и руският не е сложен,аз съвсем малко знам,а го разбирам
Цитирай
#9

(2021-03-18, 07:54:24)esil2 написа:  Да оставим настрана това дали съм доволен или не питам от техническа и практическа гледна точка дали си заслужава ако някой е ползвал напрмер и двата модела и има преки наблюдения.  Имам впредвид като бързина на работа, добър gsm и gps обхват и естествено батерия.

От техническа гледна точка са почти еднакви и няма да срещнеш осезаемо подобрение.

От практическа гледна точка трябва сам да решиш защото вече си привикнал към менюто и работата с твоя телефон и сега ще преминеш към друг.
Цитирай
#10

(2021-03-18, 19:17:00)sapiora написа:  От техническа гледна точка са почти еднакви и няма да срещнеш осезаемо подобрение.

Ufs vs emmc
Amoled vs ips
10nm vs 14nm cpu
Android 11 vs android 10

И още и още ....
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...hone2=9513
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#11

Лично аз не бих сменил Xiaomi за Samsung . Имам RN7 , А50 не съм имал , но съм имал по висок клас телефони на марката и всеки път гледах да се оттърва колкото се може по скоро от тях.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

Самсун нисък клас-никогаSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

(2021-03-18, 21:19:07)emzo написа:  Ufs vs emmc
Amoled vs ips
10nm vs 14nm cpu
Android 11 vs android 10

И още и още ....
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...hone2=9513
Съгласен съм, но основната идея на написаното от мен беше в последната част "няма да срещнеш осезаемо подобрение".
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Доообре.
Само от амоледа и уфс-а ще усети голяма разлика.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#15

Останете си добри роднини и не си сменяйте телефоните.
Искаш да опиташ нещо друго, продай този и си купи каквото си искаш, това е съвет от мен.
Самсунг нисък клас според мен не струват, само висок и там всичко е на кантар.
Цитирай
#16

Сменяй смело, разликата е като да се качиш от голф4 на ауди а3 8P Big Grin
Цитирай
#17

Имах възможност вчера цял ден да го поразцъкам и наблюденията са ми следните. Като бързина на работа, батерия, gsm и gps обхват разлика не намирам. На самсунга дисплея по ми харесва но камерата на редмито е по добра а като прибавим и наличието на gcam превъходството на редмито е очевидно. Самсунга има работещ wifi calling но пък няма запис на обажданията. Самсунга може да работи с две сим карти+карта памет а вградената му памет е 128гб срещу 64гб на редмито. Отчитайки всичките тези неща мисля да си остана с редмито още някой друг месец и след това да мисля за друг телефон, нови модели излизат постоянно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)