Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Lite 4G/5G - Лични впечатления и коментари

Пак съм аз, но не дава да си редактирам предишния пост Big Grin

Музиката как ви се струва на слушалки (блутут)? На мен ми идва много "плоска", както написах по-горе, а еквалайзерът (както и вградения, така и този на спотифай) нещо не се справят задоволително особено в баса. Нито на евтини Xiaomi слушалки, нито на по-скъпи Сонита. На mi 9 lite звукът беше много по-богат, а беше среден клас модел.

Батерията също не държи особено дълго, което е малко разочароващо. Android system е винаги първият или вторият консуматор с 20-30%. Чудя се дали си заслужава да жертвам приозводителност за сметка на малко повече батерия с 11 lite 5G NE  Huh или пък с а52с...
Цитирай
Аксесоари

Батериите на 11 lite 5G NE и на 11 lite 5G са еднакви 4250 mah, процесорите също макар, че единия се води SD 778 другия SD 780, за каква разлика в производителността говориш не знам. Виж Самсунга вече е с малко по яка батерия 4500 mah, пак със същия процесор SD 778
Цитирай

Здравейте, някой има ли супер дразнещия проблем при който от момента на пускането на камерата до момента в който може да се направи снимка минават 10 секунди? Първо е черен екран, а после камерата "лагва" още няколко секунди. Не знам ъпдейт ли да чакам, какво да правя...

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Sony Xperia Z1
[-] 1 потребител изказва благодарност на dsquare за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай

(2021-11-21, 23:45:14)dsquare написа:  Здравейте, някой има ли супер дразнещия проблем при който от момента на пускането на камерата до момента в който може да се направи снимка минават 10 секунди? Първо е черен екран, а после камерата "лагва" още няколко секунди. Не знам ъпдейт ли да чакам, какво да правя...

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Аз нямам такова нещо. Карта с памет имаш ли поставена? Ако е настроено да запазва снимките в нея, а тя е бавна ще лагва. Така мисля де.

Mi 11 Lite 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на stiebel за това мнение:
  • NOLANg
Цитирай

(2021-11-22, 00:42:44)stiebel написа:  Аз нямам такова нещо. Карта с памет имаш ли поставена? Ако е настроено да запазва снимките в нея, а тя е бавна ще лагва. Така мисля де.
Нямам карта с памет.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Sony Xperia Z1
Цитирай

При мен също го нямаше този проблем, дори напротив - никакви драми, по-скоро имам забележки при снимането в опредени условия. На тъмно кръгла нула, което доста ме изненада, ако сравнявам дори с ниския клас Моторола, които и с цена под 400 лв. вадят нощни снимки, като ден - доста по-добре от други висок клас смартфони - но да кажем - Motorola са наблегнали на софтуера.

Отблизо (макро) също малко се затруднява, най-добре снима - пейзажно от средно и далечно разтояние. Тествах и на няколко рози - тотално се обърка и размаза цвета, като петно. Направих и добри снимки, но има какво да се желае. С друго цветя се справи по-добре. Направи ми впечатление, че преди да снимам - кадърът във визьора е феноменален, като мине софтуера и става мазало. Така, че - можем да се надяваме да се подобряват нещата в перспектива.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Здравейте. Сигурно ли е, че телефоните от тоя модел ( Mi 11 lite 5G), произведени след 06.2021 са само с дисплеи на Tianma?
Вчера се обзаведох с такова телефонче, версия 128/6 GB. На кутията пише 08.2021. Чак ме притеснява да отворя кутията и да му пусна теста. Отдето го взех (з...а) не дават да се въвеждат каквито и да било кодове на мострите.
Цитирай

Колега, не бих разчитал. Най-сигурният начин е тест.

Как закупи телефона? Ако е онлайн, би трябвало да можеш да го върнеш дори и да си го отварял за тест стига да е в добро състояние. Самият тест не изисква модифициране на софтуера и не е нещо, което един фактори рисет няма да заличи.

Ако си го купил на място от магазина им е малко по-сложно Big Grin

Моят е 07.2021 и е от хубавите дисплеи, но следвах инструкциите с проверката.

p.s. Препрочетох ти мнението. Мострата е много вероятно да е от първите партиди, а наличностите да са от други. Така че не бих разчитал и на това Big Grin
Цитирай

На място от магазина им го купих.
Да, това с мострата е вярно.
Иначе от версията с 8 GB RAM беше останала само мострата. Затова и взех 6 GB версия, въпреки че мислех за 8 GB - обичам телефона да е неразпечатан. А и игри не играя, така че и 6 GB RAM са ми достатъчни.
Тая вечер го вадя от кутията и ще го тествам. Макар че ако е Тианма какво мога да направя - ми нищо, освен да го ползвам със здраве.
Цитирай

Колега не се филмирай, отваряй телефона и ако няма проблем и ти хареса цветопредаването си го ползвай. До сега на всички шаомита дисплеите ми са били тианма, само, че ips, а не амолед. Да чукна на дърво проблеми не съм имал, освен пожълтяване и остатъчни изображения след няколко годишна употреба. На сегашния ми телефон Редми Ноут 8т също е тианма, ползвам го от година и половина без драми.
Цитирай

Направих теста за проверка на дисплея:
DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd.
Това предполагам е панел на Huaxing?
Цитирай

Хубавия дисплей си случил. Какви са ти първите впечатления от телефона? Успя ли да го разцъкаш?
Цитирай

Здравейте! Не мога да активирам отново облачната услуга. В акаунта си влизам, но като искам да вляза в Cloud и ме изхвърля, а от телефона ми изписва само да опитам по-късно. Но вече от няколко седмици е така. Мисля, че стана проблема, след като бях изтрил всичко от там и го деактивирах от настройките. Акаунта си е активен, но само с облака е проблема.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

(2021-11-24, 09:52:54)nzim написа:  Хубавия дисплей си случил. Какви са ти първите впечатления от телефона? Успя ли да го разцъкаш?

Нямах много време да го разцъквам, дори не съм му настроил всичко. Но първите ми впечатления са доста добри. Лек, тънък, удобен телефон. Работи бързо и доста плавно.  Дисплея е прекрасен и достатъчно ярък. Карам го на 60 Hz засега.
Идва с MIUI 12.5.3.0 Global. Даде ми, че има ъпдейт до 12.5.5.0, но не съм го ъпдейтвал.
Има няколко неща, които ме озадачават на първо четене.
1. Батерията. Като го включих за първи път онази сутрин батерията беше на 58%. След първоначалните настройки и цъкане падна на 54%. Заредих я до 72% и тръгнах за работа. За половин час падна до 64% без да го пипам хич. На 3G беше, с изключен wifi, gps и пр. След още половин час падна до 54%, след което се кротна. Цял ден не съм го пипал - като се прибрах към 17 час беше на 52%. През нощта пада с 2%. Какво беше това чудо не знам. Направи ми впечатление, че като е падала батерията телефона е бил постоянно буден с изгасен дисплей. Дали не се е настройвал самия фирмуеър.
2. Лиспва бутона "X" за изчистване на всички скорошни приложения в Recents дето е най-отдолу. Като натисна там, където му е мястото, приложенията се изчистват, но самия бутон липсва. Сменях тапети, стиловете на Recents, но бутона липсва. Това бъг ли е? Ако е бъг на MIUI 12.5 мога ли да върна до MIUI 12?
3. Как мога да разкарам бутона за плаващи прозорци от Recents, намиращ се горе вдясно?
Цитирай

@iuly_vn, имаш ли асоцииран мобилен номер с акаунта (двуфакторен логин)? Опитай да влезеш в акаунта през компютър и да добавиш/премахнеш номера от профила. Или да го смениш с друг. При мен това ми прави проблеми, но не ми се занимава да го оправям.

@kristo_b , 1: да батерията е разочароваща и за мен. В началото е нормално да се топи докато нагласиш всичко обаче.
2: бъг е със сигурност, а вероятно вече си опитал с рестарт. Пусни ъпдейта да видиш дали ще го изчисти това. При мен бутонът си е там.
3: има доста customisation опции в Home раздела, но опция за премахване на floating windows не виждам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nzim за това мнение:
  • kristo_b
Цитирай

Плаващите прозорци ще ги преглътна, но поне да се появи бутона в Recents.
Ти с коя версия си? 12.5.5.0 ли? Четох, че имало дрейн на батерията с него.

Малко ъпдейт - бутона в Recents се появи. Нещо се ошашках и бях изключил да рестартирам телефона.
Благодаря за напомнянето!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kristo_b за това мнение:
  • nzim
Цитирай

Супер, радвам се. Иначе от понеделник съм на 12.5.6.0. Разлика не виждам особена. И преди този ъпдейт Android System си беше първи консуматор, и след него е така. Но не е по-зле.
Готви се 13.0 и за нашите телефончета по нова година, така че дано там е по-добре.
Цитирай

Засега ще се въздържа от ъпдейт. Замислям се за xiaomi.eu или друг стоков ром с миуи дайлър. Не понасям гугълските приложения за телефон и съобщения.
В тази връзка някой слагал ли е xiaomi.eu? Как се държат телефона, батерията и пр.
Четох в нета, че можело да се сложи тайвански ром без да се отключва БЛ-а - някой пробвал ли го е?
Цитирай

Аз съм с xiaomi eu. Нямам забележки, но това за всеки е различно.
Цитирай

Следя с интерес темата. Купих един такъв за Коледен подарък на щерчето и докато го подготвя софтуерно ми се видя много приятна машинка. Лек, хубав екран, пъргав интерфейс, добра батерия... Но това са съвсем бегли впечатления. Засега.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте колеги. От скоро и аз съм собственик на Xiaomi MI 11 lite 5G NE и имам едно питане. Всичко си работи нормално с телефона и за сега съм доволен, но днес проведох няколко разговора по Viber и забелязах, че нещо не са много ок нещата. Без значение дали съм на 5G или 4G или към рутера у нас ( който има 2.4ghz мрежа и 5Ghz WiFI 6) все едно и също се получава. Говориш нормално и за секунди картината замръзва или звука засича. Някак не се движат нещата нормално гладко. Жената има MI10 lite 5g и там няма никакви ядове. Та някой, който говори по viber с видео да има някакви проблеми?

ПС - забравих да напиша, че сменях и херците на екрана и все тая..

Благодаря Ви за отделеното време.
Цитирай

Може ли да е проблем в самото приложение? Последна версия инсталирана ли е? Чат пат има и бъгави версии при ъпдейтите.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

С последната версия съм. Махнах го и го качих пак, но промяна нямаше. Аз и затова реших да попитам. Ще изчакам още някоя друга версия да мине и ще видя как ще са нещата.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

Май хванах къде е проблема. Минах ръчно на предпочитана мрежа да е 4G и нещата заспаха. Не знам какво общо има и когато съм на WiFi, но е факт, че всичко работи нормално.
Имам друг въпрос сега..
В момента телефона е с MIUI 12.5.5 и когато мина на 5G показва иконка, че съм свързан към 5G на виваком, но като пусна спиидтест и на finding provider започва една луда смяна от LTE на 5G и обратно. Сякаш нещо не може хубаво да се върже към мрежата. Пускам теста и повече от 130mbps не вдига.
Някой тествал ли е какви са скоростите и ако всичко е наред при него с коя версия на MIUI е.
Поздрави.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колега, виж дали най-новият ъпдейт е стигнал до теб и според мен да го инсталираш.

Според мен въпросът е комплексен - навсякъде ли така прескача между режимите? Да не би да си на ръба на обхвата на някоя 5Г клетка? Или просто оранжевите да са с неадекватна мрежа?
Най-лесно е да нулираш мрежовите настройки (reset wi-fi, mobile network, and bluetooth) да видиш дали не е от това.

На ментел нямам проблем с 5Г, но на различни места имам различна скорост. В Бизнес Парка например онзи ден чукнах 140 МБ/с.

п.с. с версия 12.5.6 съм.
Цитирай

(2021-11-28, 08:28:38)xplod написа:  В момента телефона е с MIUI 12.5.5 и когато мина на 5G показва иконка, че съм свързан към 5G на виваком, но като пусна спиидтест и на finding provider започва една луда смяна от LTE на 5G и обратно.

На границата на покритие си и затова постоянно прехвърля мрежата. По принцип поради архитектурни настройки на мрежата на Виваком в даден град всички антени изпращат сигнал към телефоните да показват 5г индикатор независимо дали реално го ползват. И докато Самсунг имат 5г икона и за двата случая повечето други телефони нямат и си показват 5г.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)