Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Lite 4G/5G - Лични впечатления и коментари

Здравейте
Това е първото ми Шиоми и честно казано за два месеца използване вече свикнах с фирмената му среда. Естествено доста го ръчкам и променям предимно интерфейса му. В Ю туб има безброй клипове, предимно на рускоговорящи , по отношение на какви програми е полезно да се качат и кои да се изтрият за да не хабят батерия и памет. 
Има обаче три казуса , за решението на които ще съм благодарен , ако някой знаещ добронамерено помогне.
1. Докато браузвам и някой ми звънне не се отваря цялостно екрана с възможност да отхвърлиш разговора със съобщение. Отваря се само възможност да приемеш или да отхвърлиш разговор. При това в един минимизиран прозорец.
2. При новото МИУИ 13 , записите на разговор не се виждат в хисторито на обажданията. Къде се съхраняват тези записи?
3. При Андроид 11, респективно МИУИ 12 , използвайки Activiti Launcher се почистваще дълбоко хранилището на телефона. Сега вече няма достъп програмата и ми прави впечатление , че заетото пространство във "други файлове" расте, а няма как да се почисти дълбоко.
Цитирай
Аксесоари

Има нов up
   
Цитирай

Кръпка по сигурността?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Да, нищо ново
Цитирай

Колеги нормално ли е при пуснато Steady Video единствената налична опция да е 1080@30 ?

Телефона е Mi 11 Lite 5G без NE    
ROM 13.0.5.0  SKIEUXM

   
Цитирай

При мен е така. Пробвай с един рестарт.
   
Цитирай

Да не е предната камера в горния пост?
Защото липсват и опциите за Zoom долу
Цитирай

Ето и от предната    
P.S. Сега видях, че твоят е без NE, а Аз съм с NE
Цитирай

Колеги , не е до NE версия а просто "ограничението" за 1080@30 е при включено "Steady Video" както съм писал в горния си пост . Но така или иначе се оказа че това е нормално и при всички модели е така . Явно е моя грешка че мислих че "Steady Video" и EIS са едно и също нещо а се оказва че не са .
Самия EIS би трябвало да е активен винаги по подразбиране във всички резолюции без опция за изключване.
Цитирай

Някой с не-NE версията да е обновил до последния ъпдейт 13.0.5.0.SKIEUXM?
Страх ме е да не са оплескали нещата, защото свикнах с добрата батерия, незагряването и плавната работа Big Grin
Цитирай

(2022-05-10, 11:40:15)nzim написа:  Някой с не-NE версията да е обновил до последния ъпдейт 13.0.5.0.SKIEUXM?
Страх ме е да не са оплескали нещата, защото свикнах с добрата батерия, незагряването и плавната работа Big Grin
Същата си е.
Цитирай

(2022-05-10, 11:40:15)nzim написа:  Някой с не-NE версията да е обновил до последния ъпдейт 13.0.5.0.SKIEUXM?
Страх ме е да не са оплескали нещата, защото свикнах с добрата батерия, незагряването и плавната работа Big Grin

До колкото знам единствената разлика с предишния е секюрити пача .
Цитирай

Здравейте, някой има ли проблеми с пръстовия отпечатък. При влизане в менюто, след няколко докосвания, за да запамети отпечатъка ме изхвърля. На друг телефон, опцията за отпечатък тотално липсва.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Цитирай

Аз бях писал преди време, че и моя пръстов спря да работи. Явно ще заминава гаранция. Mi 11 Lite 5G модела

И от тук го тествах, не работи - по интернет пишат че често се среща тоз проблем.
https://xiaomiplanets.com/tajne-cit-menu...tivujes-2/

:: respect
Цитирай

Един от ъпдейтите назад във времето "счупи" пръстовия отпечатък. Не знам как, но е на хардуерно ниво. Като цяло Xiaomi са ненадминати в това отношение.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • divna
Цитирай

Това с теста го направих и дава fail. Като цяло в последно време само проблеми, както с пръстовия отпечатък, така и с нотификациите и загубата на обхват.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Цитирай

Засега нямам проблеми с пръстовия отпечатък или обхват, но боклукът започна да става лагав. Ако трябва да въведа паролата за отключване на екрана например ( на всеки 72 часа, тенкю Гугъл Smile ) , трябва да я въвеждам бааавно... Щот иначе не зацепва... Като цяло типичното шаоми...

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Като цяло - проблем с тема или с това, че никой не си разглежда настройките на телефона.
Кой знае какво стартира с телефона и с какво се бози рамта, за да не можеш да си го отключиш.
Цитирай

(2022-06-20, 17:27:31)DIMM написа:  Засега нямам проблеми с пръстовия отпечатък или обхват, но боклукът започна да става лагав. Ако трябва да въведа паролата за отключване на екрана например ( на всеки 72 часа, тенкю Гугъл Smile ) , трябва да я въвеждам бааавно... Щот иначе не зацепва... Като цяло типичното шаоми...

Като е боклук, го хвърли в коша!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Duddly за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Типичният "усер" Онзи ден се отказах да споря с един човек.. Дали щял да бъде с този телефон или хуйвей p20lite, все тая ще му било. Че даже p20ката вървяла по бързо..

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Нека не изпадаме в крайности.
Не може всеки да харесва марката. Тя просто не е за всеки, но просто е дразнещо да дадеш по-малко пари и след това да плюеш. То е ясно, че винаги ще има компромиси, ама ако не си познаваш настройките и плюеш вече е друго нещо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Duddly, milenvn
Цитирай
Thumbs Up 

Понеже не изтърпях да чакам Xiaomi да възстановят DARK MODE, както си беше преди MIUI13, си инсталирах последния Weekly EU ROM и там си работи както си беше.
Цитирай

Здравейте мисля да закупя Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE. Някой който го има, би ли казал дали загрява много, защото чух такова мнение от приятел.
А и още един въпрос. По ваше мнение, кой от двата телефона - Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE или Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G е по добър и защо.

ZTE V987 + Lenovo K3 NOTE + XIAOMI Redmi 5plus -> Poco F3 8/256
Цитирай

(2022-08-02, 12:06:30)nakata1972 написа:  Здравейте мисля да закупя Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE. Някой който го има, би ли казал дали загрява много, защото чух такова мнение от приятел.
А и още един въпрос. По ваше мнение, кой от двата телефона - Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE или Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G е по добър и защо.
След последния ъпдейт, телефона е ужасен. Все едно е с 512 рам, забива постоянно и се налага да го рестартирам по няколко пъти на ден. Бягай далеко от ми 11 lite 5G. Ако все пак решиш за 300 лв веднага ти го давам с година и половина гаранция


Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk

 Nokia n900 >> HTC Explorer >> SGSII >> Nokia Lumia 820 >> Motorola Moto G >>> LG G2>>Mi5
Цитирай

(2022-08-02, 12:06:30)nakata1972 написа:  По ваше мнение, кой от двата телефона - Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE или Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G е по добър и защо.
Xiaomi Redmi Note 11 Pro - по-нов модел, опресняване на дисплея - 120Hz, има стерео говорители, с по-голяма бателия е - 5000 mAh, както и с по-бързо зареждане е.

(2022-08-02, 12:09:32)btonevvv написа:  След последния ъпдейт, телефона е ужасен. Все едно е с 512 рам, забива постоянно и се налага да го рестартирам по няколко пъти на ден. 
След ъпдейта може да се е омазало нещо. Опитай с префлашване на ROMa с който си в момента.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • SE Neo V
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)