Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Lite 4G/5G - Лични впечатления и коментари

(2023-02-03, 13:41:14)Vakata77 написа:  Аз съм с 13.08.0 така ,че ще имам още една явно Smile

Дойде ми Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на Vakata77 за това мнение:
  • nzim, valentyno
Цитирай
Аксесоари

(2023-02-06, 10:35:02)Vakata77 написа:  Дойде ми Big Grin

И при мен, след повторна ръчна проверка се показа. Mi 11 lite 5G
Цитирай

И аз го тегля
Някой успял да го поръчка вече може ли да каже как е?
Цитирай

(2023-02-06, 12:28:06)nzim написа:  И аз го тегля
Някой успял да го поръчка вече може ли да каже как е?
Като ,че ли е добре

(2023-02-06, 12:37:48)Vakata77 написа:  Като ,че ли е добре

Вижте какво забелязах..Маркирах +5 разбира се...Но дали ще има практическа полза?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Не успях да го инсталирам от първия път и сега ъпдейтът изчезна...

@Vakata77 тази опция мисля я имаше и преди. За телефон с 4 ГБ рам може и да има разлика, но ако си примерно с 8 като мен не виждам голяма полза.
Цитирай

(2023-02-06, 16:00:38)nzim написа:  Не успях да го инсталирам от първия път и сега ъпдейтът изчезна...

@Vakata77 тази опция мисля я имаше и преди. За телефон с 4 ГБ рам може и да има разлика, но ако си примерно с 8 като мен не виждам голяма полза.

Преди възможноста беше +2 Гб. А моят е 6 ГБ фабрично.
Цитирай

Здравейте, сдобих се с този телефон, от голямо любопитство да се запозная с марката и начина й на работа. Изчетох цялата тема, за да си помогна с навлизането ми в тия води. Намерих инфо за доста от нещата, които ме затрудняваха и ето едно от тези, които не мога да оправя. Не ми разрешава да махна хром-а или да го деакативирам, но проблема ми е с това, че когато тръгна да отварям линк, ми стартира хрома и не можах са намеря как да не е това браузера по дифолт. Свикнал съм с опцията, да те пита с кой браузер да отвориш нещо, когато имаш няколко налични или ако не може така, тогава да си избера аз кой да ми е браузера по дифолт..

Defy/Atrix/S/S2/S3/S4/G2/G3/S5/G6/S9+/Note10+///Nxs7/M5lite/YogaTab13
Цитирай

Настройки>Приложения>Управление на приложенията >3те точки горе в дясно>Стандарти приложения
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • fenato
Цитирай

(2023-02-10, 00:16:27)vlado05 написа:  Настройки>Приложения>Управление на приложенията >3те точки горе в дясно>Стандарти приложения
Супер.. Много благодаря, както и за бързия отговор!  Cool

Defy/Atrix/S/S2/S3/S4/G2/G3/S5/G6/S9+/Note10+///Nxs7/M5lite/YogaTab13
Цитирай

Да споделя за актуализацията....! Първоначално разлика не октрих, само променено меню - настройки, след няколко дни употреба обаче имам и проблеми. Проблемът е в батерията, едното е, че някога не успява да се зареди до 100%, а спира някъде на около 70%. Другият ми проблем в прекомерното изтощаване на въпросната. Излиза съобщение, че в последния час има завишена консумация на батерия, но няма данни за това, в следствие от какво е. В менюто излиза, че екрана е най-големия консуматор, а това се случи събота и неделя, където почти не съм използвал телефона. Ще сменя зарядното за първо време, да видя да не там да има проблем....!
Цитирай

(2023-02-13, 11:39:48)valentyno написа:  Да споделя за актуализацията....! Първоначално разлика не октрих, само променено меню - настройки, след няколко дни употреба обаче имам и проблеми. Проблемът е в батерията, едното е, че някога не успява да се зареди до 100%, а спира някъде на около 70%. Другият ми проблем в прекомерното изтощаване на въпросната. Излиза съобщение, че в последния час има завишена консумация на батерия, но няма данни за това, в следствие от какво е. В менюто излиза, че екрана е най-големия консуматор, а това се случи събота и неделя, където почти не съм използвал телефона. Ще сменя зарядното за първо време, да видя да не там да има проблем....!

И при мен след ъпдеита лапаше повечко батерия от нормалното и върнах фабрични настройки и сега няма ядове даже има чувството,че държи повече батерията от преди.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / Xiaomi Watch S1 Active 
Цитирай

И при мен се усеща сякаш батерията отслабна, а и анимациите са малко по-бавни/насичащи.
Цитирай

Здравейте.
Преди няколко дни инсталирах на Xiaomi 11 lite 5G NE - Xiaomi.eu 14.0.5.0. Има нещо което не ми харесва, и не знам дали е от настройките, дали е някакъв бъг или нещо друго.
Когато телефона е на начален екран или в някое приложение, и има входящо повикване, в горния край на екрана не се появява лентата с името, номера и зелената и червената слушалка, откъдето може да премеш веднага обаждане както беше досега. Телефона звъни, вибрира, в статус лентата се появява иконката на дайлъра, но за да разбереш кой те търси трябва да пуснеш лентата на известнията, откъдето вече може да премеш обаждане. На заключен екран всичко си е наред. Та ако някой знае нещо по въпроса...

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако телефона е със Google dialer същият проблем и при мен + невъзможност за повикване😀 мъка...
Инсталирах true phone и месец вече никакъв проблем+запис на разговори
[-] 1 потребител изказва благодарност на 2222 за това мнение:
  • Duddly
Цитирай

Не е с Гугъл дайлър. На Xiaomi.eu е оригиналния дайлър на Miui.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пичове само при мен ли не се появява OTA Update?
Цитирай

(2023-07-07, 06:55:48)shikera написа:  Пичове само при мен ли не се появява OTA Update?

От днес Mi 11 Lite 5G NE


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте, как на тоя телефон ( Mi 11 Lite 5G ) мога да му направя пълен бекъп на РС с windows от който след това да мога да го възстановя? То дали изобщо е възможно де?

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай

бекъпа се прави през самия телефон, ама дали ще можеш да го възстановиш е съвсем друг въпрос.
Отиваш в Settings - About Phone - Back up and restore и като натиснеш на Computer ти казва да влезеш в Mobile device( което е стъпка назад) , да направиш бекъп и къде да намериш бекъпа, който да копираш на компа
Цитирай

Е, що за бекъп е това, ако с него не можеш да си възстановиш телефона?

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай

За такива, които искат да си омажат телефона изначално със старите арр-ове, които вероятно не ползват.
Онзи ден гледах huawei с възстановен бекъп от xiaomi. Абсолютно мазало беше.
Прехвърлят се само чувствителни арр-ове, чиито настройки не помниш или са свързани с банка или друго.
Всичко останало е само във ваш ущърб.
Лично мнение
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreti013, izibizi
Цитирай

Здравейте, търся дънна платка за Mi 11 Lite 5G. Някакви насоки къде мога да намеря. Явно има някъв проблем с прегряването на модела и след 2 гаранционни влизания в сервиз вече се предаде. Благодаря.

:: respect
Цитирай

На мен ми се струва, че трябва да търсиш нов/друг телефон.


Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Нов не ми трябва, просто да не седи в шкафа. Все някой близък може да му се зарадва Smile

:: respect
Цитирай

Здравейте, колеги.

Батерията ми е на 75% health и положението е скандално. Някой друг да е сменял батерия и да препоръча сайт/сервиз в софия и ориентировъчна цена? Държа на оригинална батерия, от алиекспрес вече съм пил студена вода. Направих едни фабрични настройки за всеки случай, но още при първия пълен цикъл Accubattery ми даде 75% здраве Big Grin

SD 780G все още се държи супер прилично и пъргаво за възрастта си и мисля, че може да ме изкара още няколко месеца.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)