Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Lite 4G/5G - Лични впечатления и коментари

По-скоро си свали aida, cpu-z, антуту и ако някъде го пише модела сравни с друг телефон от същата серия. Ако са еднакви: вероятно всички от тази дата са с този тип.
Колкото повече телефони намериш от тази дата, толкова по-достоверни ще са данните.
Разбира се ни трябват доброволци от притежателите на модела.
Цитирай
Аксесоари

Сега рових обаче в aida и cpu-z модел на дисплей не видях, а с дебъг репорта дето уж показва модела дисплей нещо не се справих. Иначе според някоя от програмите излизаше, че моя е произведен на 30.06.2021г. и на кутията си пише 2021.06...

======================

Сега пак се пробвах с дебъг-а и взе, че се получи:

DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd
DisplayDxe: Resolution 1080x2400 (1 intf)

Тоест дисплеят ми е HUAXING, сега някой да ме открехне това хубавия или лошия вариант е? И има ли някаква яснота кога е слаган единият и кога другият дисплей за да се ориентират хората по дата на производство?
Цитирай

По-добрият е. Например Xiaomi Mi Mix 4 също е с дисплей от Huaxing Optoelectronics, която е филиал на TCL.

 
Цитирай

(2021-09-13, 17:22:54)жорж написа:  Сега рових обаче в aida и cpu-z модел на дисплей не видях, а с дебъг репорта дето уж показва модела дисплей нещо не се справих. Иначе според някоя от програмите излизаше, че моя е произведен на 30.06.2021г. и на кутията си пише 2021.06...

======================

Сега пак се пробвах с дебъг-а и взе, че се получи:

DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd
DisplayDxe: Resolution 1080x2400 (1 intf)

Тоест дисплеят ми е HUAXING, сега някой да ме открехне това хубавия или лошия вариант е? И има ли някаква яснота кога е слаган единият и кога другият дисплей за да се ориентират хората по дата на производство?

Huaxing е готиният дисплей, Tianma е гадният. Някъде около 06.2021 започват масово да слагат Tianma, преди това произведените 03.2021 до 05.2021 доста бяха с Huaxing - видял съм 4 бр. от А1 и Telenor произведени в този период.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Преди няколко дни си закупих 5g версията от Теленор. Дисплеят е хубавият и като цяло съм много доволен.
Самият дисплей е супер (не е като на флагмен, но за цената и класът си е супер).
Бърз е (поне за мен ... ъпгрейд от Redni note 5). Свързване към интернет, блутут ит.н. е много бързо.
Батерията е ок (за размера и теглото му е даже супер), изкарва един ден с доста ровичкане, което е добре.
Едното от нещата, които ми липсва е лампичката за нотификации,но ще се преживее .
След малко повече тестване и използване ще ъпдейтна по темата.
Иначе не се чудете, страхотен е телефона!
Цитирай

(2021-09-13, 20:39:35)stenlius написа:  Huaxing е готиният дисплей, Tianma е гадният. Някъде около 06.2021 започват масово да слагат Tianma, преди това произведените 03.2021 до 05.2021 доста бяха с Huaxing - видял съм 4 бр. от А1 и Telenor произведени в този период.

Иначе казано (ако инфото кое кога е слагано е достоверно) моя е от последните с хубавият дисплей- излизаше ми някъде дата за производство 30.06.2021.
Цитирай

Аз нямам модела, просто видях един телефон запечатан и датата 07.2021 я пишеше на кутията, но се отказах, просто голямо тото с този дисплей, колкото и да ми харесва телефона явно не е моят. Няма как преди да го купя да пускам тестове и т.н.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
Shocked 

(2021-09-14, 08:26:04)demenzia написа:  Аз нямам модела, просто видях един телефон запечатан и датата 07.2021 я пишеше на кутията, но се отказах, просто голямо тото с този дисплей, колкото и да ми харесва телефона явно не е моят. Няма как преди да го купя да пускам тестове и т.н.
Аз пък мисля, че в голям филм се пускате с тоя дисплей...!
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

@valentyno оказва се, че филма хич не е малък. Вчера случайно ми попадна като изложен в Техно-то баш телефон с калпавият дисплей и при сравнение с моя тел. който е с хубавия дисплей разликата е забележима. Дори и без да сравнявам пряко с моя можех да кажа, че дисплея не е много ОК понеже от доста години ползвам само тел. с амолед. Ако човек идва от IPS може и да не забележи недостатъчното качество, но човек ползвал амолед повечко време няма как да не усети проблема...
Цитирай

Здравейте,
DisplayDxe: K9A 36 02 0a C0 amoled dsc cmd ще рече ли, че е лошият дисплей ?

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

Вероятно това ще да означава.
Цитирай

(2021-09-15, 14:09:44)slavi_777 написа:  Здравейте,
DisplayDxe: K9A 36 02 0a C0 amoled dsc cmd ще рече ли, че е лошият дисплей ?

Да не би да е 4г версията на mi 11 lite? Там май по-широко се използва панела на Tianma.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Извинявайте, пропуснал съм да напиша, за 4G версията става въпрос

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

Има ли някъде опция, която да пуска някакво светлинно или друго известие на екрана както при по-старите с примигването на диодчето за пропуснати обаждания, смс, или съобщения от уатсапа, Вайбър, Месинджър. Ако не, някакво външно приложение?
Цитирай

На предната страница, от съобщение 110.
Цитирай

За външно приложение тествай NoLED, NotifyBuddy, LED Blinker Notifications Lite. Успех.

 
Цитирай

Май се наиграхме с 5G версията. Единственият с 780G, и поддръжка...
Цитирай

Ккаъв е проблемът с поддръжката?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Няма да има най-вероятно читави къстъм ромове.
Засега единственото което става е Хиаоми ЕУ, който на първо четене е по-добър от европейския ром с който идва телефона.

Изпратено от моят M2101K9C с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-05-08, 18:28:09)ov3r написа:  Здравейте ,
Вчера трябваше да преподпиша с мобилен оператор и си взех и телефона за 490лв стори ми се добра цена .  Но ми натоварва много очите ,  преди това ползвах телефон с ips дисплей и не съм имам проблем. Рових се да търся решение и се оказа ,че модела няма dc dimming или поне аз незнам как да го активирам . Бихте ли споделили опит как да се намали ШИМ при amoled  дисплеите или в частност на този телефон .
DC dimming може да го намерите с Activity launcher например.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • vassetz
Цитирай

Относно известията за съобщения и пропуснати обаждания, за които питах по-горе и десет секундния AOD, намерих следното решение, което работи коректно AOD работи постоянно и бих казал не оказва кой знае какво влияние на батерията поне засега.
https://www.youtube.com/watch?v=P5lJPQWzRq0
Обаче телефона на трябва да е в режим икономия на енергия, поне при мен спира спира AOD на петата минута.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kok4o за това мнение:
  • icho
Цитирай

Ама не спира AOD и като го носиш в джоба или чантата, нали? Виртуалният сензор няма как да знае и да го загаси... което си е кофти.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2021-09-24, 17:49:27)stenlius написа:  Ама не спира AOD и като го носиш в джоба или чантата, нали? Виртуалният сензор няма как да знае и да го загаси... което си е кофти.
Не, но намалява яркостта до най-ниска степен и като го извадя от джоба се усилва.
Цитирай

xiaomi eu 12.5.5.0


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Как се справяте със завъртането на снимки? Само в 2 посоки ли става?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)