Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв L-Carnitine да избера?
#1

Здравейте,

Може би пиша в грешен форум, но за момента мисля, че тук има по-голяма аудитория и може би ще има някой да даде съвет.

Решил съм да си взема л карнитин - марки и цени много и не знам какво да избера.

Виждам сега на промоция - https://www.silabg.com/bg/20956-PHYSIQUE...Caps-.html, някой ползвал ли го е, добър ли е или да се насоча към друго?

Идеята е да ползвам 2,3 пъти седмично при игра на футбол или скуош Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

А защо ти е нужен точно Л-Карнитин? Имаш недостатъчно собствено производство или друга причина?
Цитирай
#3

Причина, че искам да сваля ненужните килограми и с това искам да си помогна малко Smile
Цитирай
#4

Тия сила.бг ги зарежи има доста написано в нета за тях
Вземи си качествен L-CARNITINE
Избягвай аптеки и разни съмнителни сайтове за такъв род покупки
Има специализирани форуми, където ще ти дадат по-добри съвети
Надявам се знаеш, че самият прием на L-CARNITINE без физически упражнения няма да ти донесе никакъв резултат
Отделно е нужна и специална диета, защото ще гориш мазнини, които пък от своя страна ще ти дават енергия
а неизползваните въглехидрати ще преобразуваш пак в мазнини

L-Carnitine Станимир Михов
Цитирай
#5

Ами всеки ден не мога да спортувам, ходя 2 пъти в седмица на скуош (доста интензивно е) и 1-2 пъти футбол. Сега като се позатопли времето може да тичам вечерно време.

Като цяло не разбирам дали всеки ден трябва да го приемам (въпреки, че няма да тренирам в този ден) или е само преди тренировка?
Цитирай
#6

2 неща:
1. Пие се месец, с почти всекидневни тренировки и в количества много над написаните на етикета (ефект - неясен)
2. Избери си продукт различен от български, европейски.
Избери си US продукт, но истински us продукт !
Цитирай
#7

На опаковката ще ти е написана някаква схема на прием
Като цяло първите 5 дни пълниш депата и след това минаваш на стандартен прием
Дневната доза се разпределя на 2-3 приема
Аз навремето пиех прахообразен L-Carnitine, като го смесвах с гроздов сок
Цитирай
#8

Ето тук има препоръки,преди години и аз ходех по залите и тренирах и вземах аминокиселини и Л карнитин,витамини.
https://l-carnitine.bg/%D0%BB-%D0%BA%D0%...1%82%D0%B8
Според Тихомир Велев няма разлика какъв Л карнитин се взема,дали е течен,на таблетки или на прах,въпроса да е на реномирана марка https://shop.bb-team.org/blog/108_koy-e-...l-karnitin
Цитирай
#9

Попринцип този, за когото е споделил соло5 няма да те подведе, следя го от времето когато беше ...а сега е много добре оформен младеж.
Според мен не ти трябва такова нещо, скуоша гори достатъчно. Наблегни на храната си, намали въглехидратите. в бб тийм има също много инфо, но ако не следиш нещата, ще ти отнеме много време в четене да си набавиш "твоята информация" И да, ако ще взимаш гледай да не е ментак, а нещо качествено.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Тренировките и правилното хранене са най важни,гориш ли калориите с тренировка ще постигнеш резултати.
Цитирай
#11

Аз ти препоръчвам на my protein, миналото лято пих на хапчета да изчистя и да ти кажа, дори когато бях дебел и свалях килограми не съм се потил така, когато тичах на пътеката, а аз трудно се потя, но този l carnitine така ме потеше, че имаше капки по пътеката. Въпреки, че съм пробвал на приятел протеита на my protein на шоколад и не ми хареса, не се разтваряше много и не беше сладък, но carnitine им е добър.
Иначе не си казал и колко искаш да свалиш, но не слушай много хората, какво пишат, защото хората станаха и професори по спорт, а като излезеш на вънка и всеки втори е с наднормено тегло, което идва да рече, че хората знаят информация, но не я прилагат, с което коментарите им се обесмислят.
Затова ако искаш да отслабнеш трябва да преминеш в калориен дефицит, което ще рече, че гориш повече калории, отколкото приемаш. А добавките са помощ, не са основното, всичко зависи от теб. 
Ако искаш по-добър ефект, ходи на фитнес с програма, хем да качиш мускална маса и да отслабваш.
И не се вманиачавай толкова кой carnitine ще избереш, той не е основното, то зависи от теб.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Вземете си течен Л-карнитин и го приемайте на гладно 30 мин. преди тренировка. Заложете на реномирана марка, макар и цената там да е по-неизгодна. След тренировка приемайте повече количество вода и ако можете направете първото хранене 45 минути след тренировката. Предполагам, че ще правите кардио тренировка за сваляне на тегло.
Цитирай
#13

Една реномирана марка за добавки muscletech.
Цитирай
#14

(2021-04-03, 13:15:13)simeonivanov22 написа:  Причина, че искам да сваля ненужните килограми и с това искам да си помогна малко Smile

Ако спазваш хранителен режим дори без тренировки ще свалиш килограми. Миналата година един познат ми препоръча: https://www.fitnesudoma.com/pred/ 
За сега съм си харесал септемврийското предизвикателство от миналата година (също и мартенското от миналата година ми харесва), защото храните през седмицата са разнообразни и лесни за приготвяне, а продуктите за пазаруване ги има навсякъде:

Март 2020: 1 част + 2 част
Септември 2020: 1 част + 2 част

Миналата година през март бях над 110 кг., а откакто правя планк (почти 1 година) и повтарям предизвикателствата, които са ми удобни - сега съм 99,x кг. като имаш предвид, че ям хляб (Вита с 9 вида зърна) и сладко, а ако ги спра и тях сигурно ще сваля още по-бързо, но целта ми е не от 100 и нещо да стана 60 кг., а да свалям постепенно, а не внезапно.
Канех се да почна да ходя на фитнес, ама ту ги отварят, ту ги затварят ... постигнах резултат (макар и на по-късен етап) дори без да ходя.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

Има проучвания, че работи повече като плацебо, отколкото да има реално действие.
Метни едно око: ЦЪК

Цитат:За целта на проучването участничките са разделени на две групи на случаен принцип. Изследването е с продължителност от 8 седмици, като едната група приема по 2 гр. Л-карнитин 2 пъти дневно, а втората група приема същото количесто, но плацебо под формата на лактоза.

И двете групи биват подложени на 30-минутно аеробно натоварване 4 пъти седмично. В началото и в края на експеримента авторите измерват редица показатели, като телесна композиция, енергоразход в покой и други.

Накрая само 28 дами завършват проучването и след измерванията направени върху тях, не са открити никакви статистически значими разлики, нито в телесната им композиция, нито в горенето на мазнини в покой.

Всъщност не се наблюдава каквато и да е разлика между двете групи.

Установено е увеличаване в енергоразхода в покой на всички участнички в изследването, като не е открита разлика между групата на л-карнитин и групата на лактоза.

От 18 участнички, приемащи Л-карнитин, 5 са получили гадене и диария, в последствие не успяват да завършат проучването.

За щастие при тях е било просто експеримент, докато в реални условия, вие закупувате продукт, който не само не ви носи желаните резултати, но и има доста голям шанс да получите проблеми със стомаха.

Осем седмици суплементация с Л-карнитин при жени с наднормено тегло, не повлиява на телесната композиция, нито на енергоразхода в покой, а това проучване поставя под съмнение ефективността на добавката Л-карнитин.


Вземи си протеин, ако е опция почни и 2-3 пъти силови тренировки, в които пък може да вкараш друга доказано работеща хран. добавка - креатин. Дори и да ти помогне Л-Карнитина, то ще е да речем 2% от всичките усилия, които ще са нужни да бъдат вложени, за постигането на крайния резултат. Лично мнение, че тия 25-30 лева, които си готов да отделиш за карнитин-а, ще са ти по-полезни под формата на пилешко и извара. Smile
Цитирай
#16

Креатина е за енергия и мускулна маса,протеин най добре суроватъчен протеин (изолат).
Цитирай
#17

Аз ще ти препоръчам бърнър, но го пия на половин от препоръчаната дозировка : AMIX Detonatrol

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#18

Ацетил-L-карнитин има го течен и на прах. Пиеш го 4 седмици, две почиваш и след това отново.
Аз пия такъв на Myprotein, но има и на други марки.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#19

Алкар-а е коренно различен от обикновения л-карнитин !

Алкара е по-скоро  nootropic/mood enhancer.
Цитирай
#20

Много по ефективен е и в по-малки дози от обикновения L-карнитин, за това е и по-скъп.
Да дават го че помага много за умствената дейност и съсредоточеноста. При мен този ефект не съм го забелязал, може би защото в главата трябва да имаш нещо на което да подейства?.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#21

Ами не, не го заблуждавай.
Алкар-а и обикновения л-карнитин действат по два различни начина.

Да бацва там по 4-5 грама в кардио дни и по 2 грама в почивни дни за около 20-25 дни, да прецени, че си е дал парите на вятъра и да си начеше крастата.

Ако има ефект ще е заради правилното хранене или другояче казано - ОКБ му е майката.
Цитирай
#22

И кои са точно тия два различни начина на действие.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#23

Изпитваш ли ме ?
Едното участва в транспорта на мазнините до митохондриите.

Другото (Alcar) - e nootropic. Въздейства върху мозъка, подобрява концентрацията, няма директен ефект върху топенето на мазнини.
И е крайно препоръчително да се пие с алфа липоева киселина или някоя от формите и.
Цитирай
#24

Я разкажете за sila, че мисля, да си поръчам протеин на Biotech USA от там, че във fitness1 го няма, поне преди, като гледах. Бях виждал една снимка, където не помня, вече, както пишеше, но уж показваше, че е менте някакъв си протеин. Помня преди, като си поръчвах на Amix от там, си беше оригинален, като го сравня с на myprotein.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Ако не го дадеш за анализ в лаборатория, който ще ти струва няколко стотин лева, няма как да знаеш какво има. И все пак са голяма марка и се предполага, че няма да е в тяхна изгода да лъжат клиентите си.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)