Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pixel 6 ще използва чип на Google
#76

Днес пада ембаргото и би трябвало да започнем да виждаме пълни ревюта на Pixel 6/6 Pro . Малко информацията за ембаргото  - 

След изгледаните ревюта на mrwhostheboss , Tim Schofield , Hardware Canucks, SuperSaf и още няколко останах с няколко впечатления : пръстовия е малко бавен и не хваща всеки път , камерата на светло е добра , но откъм портрети , нощни снимки и видео е зле . Поне срещу айфон 13 про . Изглежда ми като недовършена работа . Иначе за дневни снимка е доста добре . Особено откъм HDR е направо бомба . Надявам се с бъдещи ъпдейти да се оправят нещата . Иначе имам чувството , че дори С21 серията е по-добре откъм потрети и нощните снимки . Даже стабилизацията при Самсунг при видео е по-добре . Иначе като цяло телефончето изглежда добре . Даже мернах малко инфо в ревюто на HowToMen за батерията и тя е добра . При "уж heavy" usage е карах около 5 часа и 30 минути и са му останали около 30% батерията . Значи да кажем едни 7 часа ще изкара което е добре с 120hz LTPO и QHD . Даже доста добре .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#77

Google Pixel 6 Pro срещу iPhone 13 Pro Max - Тест камера.


 
Цитирай
#78

Камерата не е нещо невиждано, отстъпва в някои отношения. Чакам тестове на прочутия Тенсор, най-вече за тротлинг и прегряване. Там ще е заровено кучето.


Дам, процесорът тротва при натоварване, а SoT e по-малък, отколкото на Pixel 5: 7,5 часа срещу 8 часа.

Единствено остава цената, най-вече за Pixel 6.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#79

Google публикува списък с повече от 100 причини да преминете към Pixel и е насочен най-вече към потребителите на LG, защото пълната фраза е: "113 причини да преминете към Google Pixel, когато производителят на устройството ви спре да произвежда телефони".


 
Цитирай
#80

Pixel 6 Pro vs iPhone 13 Pro Max vs S21 Ultra Camera https://youtu.be/wqUr4_3pG0U


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#81

Тensor на Google е по-бавен от 3-годишния чип A12 Bionic на Apple + тротва на игри = няма да е телефон за геймъри.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#82

Най-хубу едно шиаоми за 100$ и си свиркай.
Кусури нямаSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Sho Gun
Цитирай
#83

@Victormihov , викаш да си затваряме очите и за кусурите на Pixel-a. Дооообре!

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#84

Пиксел никога не е бил "геймърски" телефон (каквото и да означава това, понеже на Андроид има максимум 10 игри, които да стават за нещо).
[-] 2 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • milss, sapiora
Цитирай
#85

(2021-10-27, 13:56:09)kamenvo написа:  Пиксел никога не е бил "геймърски" телефон (каквото и да означава това, понеже на Андроид има максимум 10 игри, които да стават за нещо).

Е то освен за пазарите, където се продава официално никога не е бил и телефон.....

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • dani_z25, kamenvo
Цитирай
#86

(2021-10-27, 14:02:27)batala написа:  Е то освен за пазарите, където се продава официално никога не е бил и телефон.....
Хахаха... Точно
Цитирай
#87

(2021-10-27, 13:56:09)kamenvo написа:  Пиксел никога не е бил "геймърски" телефон.

Телефоните на Google имат подобна съдба на месинджърите, които компанията постоянно създава и убива.

В началото Nexus бяха за разработчици, после решиха да пускат нещо като флагмани, ама с по-лоши характеристики, че да не засенчвали OEM-ите, после купиха Моторола, накрая спряха Nexus и пуснаха Pixel. 

Pixel-лите щяха да са с много добра камера откъм софтуер, за да покажели възможностите. Напусна ги професора, който им водеше отдела. И стигнахме до сегашната серия, което беше предшествана от евтини модели.

Google трябваше да тръгнат по пътя на Apple със свой хардуер и премиум устройства. Хардуерът го имат, ама процесорът е на нивото 3-4 годишен флагмански процесор, че и тротва при натоварване. Камерата, която го отличаваше, вижда се, е на нивото на всички флагмани, а в някои отношения отстъпва. Сиреч нищо, което да е WOW. 

Сиреч, вместо флагман, Google пуснаха висок среден клас, на който му вдигнаха цената. 

Цялата политика на компанията е объркана и нелогична.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#88

(2021-10-27, 14:23:19)kayovas написа:  Телефоните на Google имат подобна съдба на месинджърите, които компанията постоянно създава и убива.

Цялата политика на компанията е объркана и нелогична.
Харесват ми мненията на българите, които никога не са в крайностите.
Или всичко е върха, или всичко е боклук. Само, че това в живота никога не се случва.
Цитирай
#89


OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#90

MKBHD, явно и той е българин... Батериите били отчайващи, новото падащо меню - имал забележки към него, камерата... Pixel 6 си заслужавал заради цената (висок среден клас). Много добро ревю.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#91

(2021-10-28, 07:51:50)kayovas написа:  MKBHD, явно и той е българин...

Като си тества там, където се намира е нормално да е ок апарата. А като е българин да дойде тук да си го блъска в главата....

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#92

Всички са БългариSmile

Да попитам нещо:
Андроид 12 вече има ли tap to wake, но с едно почукване, както е при Айфона.
Цитирай
#93

(2021-10-28, 08:56:59)Victormihov написа:  Всички са БългариSmile

Да попитам нещо:
Андроид 12 вече има ли tap to wake, но с едно почукване, както е при Айфона.

Да, вече е с едно почукване. 
Пс. И на мен не ми харесва, че трябва по този начин да се включва/изключва WiFi-то и мобилните данни в андроид 12. Но не ми пречи.

OnePlus X - Pixel 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на Martin_VN за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#94

Стана известно, че Google отменя предварителните поръчки за Pixel 6, без да обяснява причините за това. А някои купувачи съобщават, че те дори не са и получили обратно предварително платените пари за устройствата си. Многобройни оплаквания за отменени поръчки се появиха в Twitter, Reddit и на форума за поддръжка на Google Fi. Стана ясно и това, че компанията въпреки, че не са върнали все още парите на някои потребители, за сметка на това са им изпратили слушалките Pixel Buds Series A - бонус за тези, които за поръчали на преордер Google Pixel 6.

https://www.gizchina.com/2021/10/28/goog...planation/

 
Цитирай
#95

Малко принос и от мен. Харесва ми и съм развълнуван. Като форм фактор е чук. За юзър експириънс ще добивам тепърва впечатления. Ако не ми се появяват някакви дефекти, смятам че ще остана доволен като цяло, още повече, че цената е леко надолу от другите флагмани.

[-] 6 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • dani_z25, Monipeev, ronnie72, TNTKZ, tynata2, vlaf
Цитирай
#96

Честито! Дано да няма подобни проблеми, като при някои други потребители, ще стискаме палци.

https://www.gsmarena.com/some_early_pixe...-51621.php

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#97

Google Pixel 6 Pro vs. iPhone 13 Pro Max vs. Galaxy S21 Ultra Battery Test 

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#98

Както и очаквах Tensor се представя малко по- зле и от ментора си Еxynos  Tooth
https://www.youtube.com/watch?v=jMxgBLYQO4M
Цитирай
#99

Про макс-а смазва всичко, а общо взето всеки ревюър споменава не особено добрата батерия на пиксела
Цитирай

(2021-10-30, 10:42:34)gstavrev написа:  Про макс-а смазва всичко, а общо взето всеки ревюър споменава не особено добрата батерия на пиксела
Така е ама имай предвид , че Пиксела подкарва QHD при 120 hz . Иначе 6-7 часа за мене са си достатъчно за цял ден . Ама за 5000 mah е малко ... Поне аз така мисля де ! Иначе оптимизацията при iOS си казва думата . Надали може да отречем , че при тях оптимизацията е на доста високо ниво . Въпроса е дали след 1-2 години и няколко OS ъпдейта ще е така .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)