Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi - интерсно за марката
#1

Днес попаднах на тема за Xiaomi във форума на setcombg
За мен това беше любопитна информация относно избора на име и значението му.

[Изображение: 768x.jpg?_=1526592150]

Xiaomi - 小米 произнася се - сяоми
Символът на Xiaomi е Заек с шапка-ушанка с червена звездичка и с червена пионерска връзка на врата.
Xiaomi Corporation (произнася се „Са̀оми корпорѐйшън“, на традиционен китайски: 小米集團, на опростен китайски: 小米集团, на пинин: Xiǎomǐ Jítuán, „Ша̀оми Джитуа̀н“) е китайска компания за електроника, основана от Леи Джун (雷军, Lei Jun) през 2010 г.

За мнозина имената на китайските компании звучат нелепо, във връзка с което главният изпълнителен директор на Xiaomi Лей Джун говори за това как са избрали име за своята компания.


Цитат:По време на основаването обсъждахме как трябва да се нарича компанията. По това време се предлагаха опции като „Червена звезда“, „Червен пипер“ и „Черен ориз“. По различни причини нито едно от заглавията не бе одобрено. В последвалата дискусия изведнъж си спомних любимата си фраза: „Буда смята зърно ориз толкова важно, колкото свещената планина Меру“.

Лей Джун

Когато някой предложи компанията да се нарече "ориз" (Mi на китайски), инвеститорът Лю Цин (Liu Qin) предложи да добави "малък" към "ориз". Името Xiaomi веднага получи широко одобрение.


Като чукнах "Xiaomi" в преводача не ми излезе малък ориз, а просо. Малко странно име за марка, но пък няма как да мислим както китайците, за които явно името е добро
Цитирай
Аксесоари
#2

не виждам защо се трие мнението ми, след като е очевиден факт !?

Ето, медиите го отбелязват, не аз !!!

https://hungermarketingchina.wordpress.c...t-bunnies/
Цитирай
#3

(2021-04-12, 15:14:08)greensmoke7777 написа:  не виждам защо се трие мнението ми, след като е очевиден факт !?

Ето, медиите го отбелязват, не аз !!!

https://hungermarketingchina.wordpress.c...t-bunnies/

Защото го обръщаш на политика и хейт, като не ти изнася темата, не пиши, просто е!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4

Темата засяга и болшевишкото зайче на Сяоми и аз пиша по нея.
Предполагам имаш очи и го виждаш като снимка в темата.
Никъде не хейтвам, показвам фактите.
Цитирай
#5

Доста е кофти това триене на мнения, освен ако не са някакви откровени обиди към друг потребител. Нека не погребваме свободата на словото като в бг-мама...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#6

Първият продукт на Xiaomi не е бил смартфон а софтуерно решение , което до ден днешен се използва от милиони потребители, а именно MIUI, съобщава AndroidAuthority.Първата версия на потребителския интерфейс е представена през август 2010г. В този момент MIUI е разработен като алтернатива на останалите ROM на производителите. Ранните версии на MIUI са създадени да подобрят възможностите на устройства като Google Nexus One, Nexus S, HTC Desire, Motorola Droid, HTC HD2 и др.

Функциите, които предлага интерфейса включват персонализиран екран при заключване, поддръжка за теми, управление на файловете в папки. Интересна опция позволява деинсталирането на приложения чрез плъзгане на пръста в горната част на екрана. MIUI също така може да блокира номера и да създава "черни" списъци за SMS съобщения.

https://www.digital.bg/znaete-li-che-par...22664.html
Цитирай
#7

Ползвах го на Galaxy S Smile Беше много зарибявка тогава.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)